Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот jijane » Съб 29 дек 2012 20:22


stefan4o написа:Жижане, тук идва реч за извънградско. За градското съм съгласен, че температурата е фактор, щото тамън отлепи стрелката и я гасиш. Но при температура на водата 90градуса движейки се със скорост примерно 100 км/ч не мисля, че разходът може да е по-различен дотолкоз, че да кажеш, че има РАЗЛИКА. Нали всяка кола е снабдена с датчик за температура на вх.въздух и той така или иначе ако работи изправно коригира температурата посредством клапата за топлия въздух. Просто зимата, за да докара зададената му температура може да е нужно клапата да е една идея по-отворена откъм топъл въздух. За изпарителя също не знам дали е от някакво значение, щото течността, която циркулира през него го загрява до някаква температура и дали извън колата е -10 или +10 не мисля, че му оказва влияние на работата на мембраните му, например :beer
Казвам всичко това, щото някой като каже разлика - за мен такава е 8.5 литра сравнено с 10 например. А не 8.5 литра сравнено с 8 или с 9 литра. 500милилитра не го броя изобщо. :mrgreen:

Аз такава клапа немам :Mr Green Fun . Мойта кола фабрично дори не и е заложено таквоз чудо - смучи само студен. При мене не забелязвам кой знае какво изменение на разхода извънградско, колкото е бил лятоска толкова си е и сега.




Потребителски аватар
turbogti
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот turbogti » Нед 06 яну 2013 23:41


Пичове, тука много сте се отплеснали. Самият двигател с вътрешно горене е много несъвършен и кахърен за работа. За това си има тилкова много електроника, че да може да събира данни от всички датчици и да задейства всички електро-механични компоненти, за да може да работи като хората. Иначе още щяхме да караме карбуратори и да ги псуваме колко трудно се настройват, лесно се разцентроват и каквото и да правим горят като лами (макар, че накрая имаше и разни електронни карбуратори с ламбда сонди и т.н.). Та имат си тея модерни мотори разни датчици за температура на входящия въздух, разни МАС-метри и разни алгоритми за отработване на различните ситуации породени от околната среда, а и както един колега спомена има си и ламбда сондата, която път е последния "контрольор" на нещата. Поради всичко това аз съм на мнеието на колегата/ите/, които смятат, че разликата не може да е кой знае какво породена от околната среда.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот mupk0 » Пон 07 яну 2013 0:15


stefan4o написа:Жижане, тук идва реч за извънградско. За градското съм съгласен, че температурата е фактор, щото тамън отлепи стрелката и я гасиш. Но при температура на водата 90градуса движейки се със скорост примерно 100 км/ч не мисля, че разходът може да е по-различен дотолкоз, че да кажеш, че има РАЗЛИКА. Нали всяка кола е снабдена с датчик за температура на вх.въздух и той така или иначе ако работи изправно коригира температурата посредством клапата за топлия въздух. Просто зимата, за да докара зададената му температура може да е нужно клапата да е една идея по-отворена откъм топъл въздух. За изпарителя също не знам дали е от някакво значение, щото течността, която циркулира през него го загрява до някаква температура и дали извън колата е -10 или +10 не мисля, че му оказва влияние на работата на мембраните му, например :beer
Казвам всичко това, щото някой като каже разлика - за мен такава е 8.5 литра сравнено с 10 например. А не 8.5 литра сравнено с 8 или с 9 литра. 500милилитра не го броя изобщо. :mrgreen:

От 3ките нагоре няма такъв филм с топъл/студен въздух.Има ли дебитомер само студено вече :D


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот boqnkov » Пон 21 яну 2013 21:13


Пловдив - Враца каране със 120 на автопилот ми даде точно 10, а Враца - Пловдив каране със 104 (3000 об/мин) ми даде точно 8.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

ADR мотора,какъв е разхода на газ?

Мнениеот zdravko_jett » Съб 10 дек 2016 9:19


към колегите с този мотор,какъв е разхода ви на газ при извънградско каране с и без климатик?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ADR мотора,какъв е разхода на газ?

Мнениеот kris11 » Съб 10 дек 2016 19:40


zdravko_jett написа:към колегите с този мотор,какъв е разхода ви на газ при извънградско каране с и без климатик?

Сина ми кара внимателно и според него разхода му се върти 7.5-8л на газ ADR. С малка бутилка e и от Сф до Варна зарежда.
Зависи много от релефа на пътя. Ще дам пример
Аз с 2л по-маломощен двигател Варна-Бургас-Варна го правя с 8,7-8,9 л на газ.Много добре познавам пътя,завои... Стъпя ли на магистрала с 110-120 - 10,5-11л / по-високо купе, по-тежко, по-лоша аеродинамичност

П.П. Съвсем е друг въпроса за качеството на горивата . Когато я прибирах от немско на бензин с до 120 км/ ч разхода беше 7,5-7,8. След зареждане в БГ веднага вгига с 1 л без да съм променял стила на каране. Имал съм случаи след зареждане на ОМВ и Лукойл не мога да вдигна над 100.Без пипане и смяна и то лятно време= след зареждане в Еко - друго нещо/
И АДР а иска обороти без тях е умрял.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот Dagestan » Вто 13 дек 2016 22:56


Аз съм със същия мотор, но в друго купе, въпреки това разхода би трябвало да е сходен/еднакъв.
Редовно пътувам София-Разград и обратно. Пътя ми е 350км.
Без климатик и с бавно каране - с около 90км/ч и до 110км/ч на магистралата разхода ми е около 7,5л/100км
Без климатик с бързо каране - 110-120км/ч и до 140км/ч на магистралата - разхода е около 9л/100км
С климатик и бавно каране разхода е около 8,5л/100км
С климатик и бързане е 9,5-10л/100км.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот stypkata » Пет 20 яну 2017 22:22


Аз не виждам какво не ви харесва разхода.Масовите хетчбеци (голфове,астри,короли и т.н.) си горят извънградско 7.5/8.Моята също не прави изключение.Под 7 ако я сваля - черпя.Та за коли от класа на Пасат (по-голяма,по-просторна,по-комфортна ,по-мощтна,по-голям багажник и т.н.) разход от 9/100 ми се вижда перфектен.Според мен си карайте колите и не се вживявайте много за 0.5л/100км ,които я са реални,я не..Радвайте се,че колите ви вървят,не са по сервизите лежащи ремонти за стотици левове и ,че вие сте здрави да им се радвате.Това е важното ! 1литър на горе или на долу - майната му :) Притеснявайте се,ако разхода отиде на 15-20л/100 ;).


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот mupk0 » Вто 24 яну 2017 16:26


Разбута старата тема :) иначе мотора гори...и какво имам впредвид.... 1.8Т гори по-малко , а е по-мощен. Сега карам 192кс мерцедес комби с разход като на 125тичката...затова всеки го спряга за лаком.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Разход на газ Пасат Б5 1.8 125к.с.

Мнениеот Dagestan » Вто 24 яну 2017 23:13


Аз съм доволен от разхода, който съм споменал, горе. Иначе, винаги ще се намери по-вървяща и по-малко горяща кола.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта