Протокол за монтаж на газовата бутилка

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Тони м
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 31 яну 2023 20:40
Автомобил:
Двигател:

Протокол за монтаж на газовата бутилка

Мнениеот Тони м » Нед 09 юни 2024 10:17


Здравейте,газовата ми бутилка е вече 10 годишна и трябва да я сменям(записана е в талона).Из нета четох ,че може да си я смениш сам и да си попълниш протокола за монтаж сам ,без от оторизиран сервиз.Някой,правил ли е така?




thanis
Мнения: 1476
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Протокол за монтаж на газовата бутилка

Мнениеот thanis » Пон 10 юни 2024 8:46


Ти можеш да си го попълниш сам, но трябва печат от фирма. Т.е. нищо не си спестяваш. Реално е възможно да те върнат от КАТ. Ако си в някое малко населено място и не са много наясно - може и да мине метър. Цената на тоя розов лист е 60-70 лева по спомен. Ако бутилката ти е много стара и няма евро клапан, почти сигурно никой няма да се съгласи да ти подпише без него. Т.е. виж дали не трябва и той да се добави.
Поздрави и успех !


Тони м
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 31 яну 2023 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Протокол за монтаж на газовата бутилка

Мнениеот Тони м » Нед 16 юни 2024 14:47


Печат от фирма не е необходим.Смених си бутилката сам и си попълних протокола,който изтеглих от интернет със мойте данни.


nogopechen
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 21 ное 2015 19:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Протокол за монтаж на газовата бутилка

Мнениеот nogopechen » Нед 16 юни 2024 18:29


Следващото действие е да се отиде на ГТП за АГУ. Там ще направят преглед на монтажа и ще дадът нов Розов пртокол, с нов номер, и нова лепенка. За актуална цена незнам. Има разлика между Протокол за монтаж и Протокол за първоначален преглед-узаконяване ( Розово листче, с атрибути на едно министество ).


Тони м
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 31 яну 2023 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Протокол за монтаж на газовата бутилка

Мнениеот Тони м » Нед 16 юни 2024 20:07


Аз минах имам и розов талон.Цена 70лв



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта