Oт къде зареждате газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 26 мар 2010 21:59


От АВАНТИ зареждаХ, от техния по-голям моч, няма... Сега зареждам във ЕКО, може да е по-скъпо с някой стотинка но си заслужава




Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот rokera671 » Съб 03 апр 2010 20:53


Нямаха газ в Еко и зареждах на Лук Оил.На Еко си върви много по добре!!


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Nikkolay » Сря 07 апр 2010 20:56


Днес ми се случи нещо много интересно: Тръгвам от Бургас за София. Понеже съм правил преди това ремонт на изпарителя, решавам да засека колко горе-долу ми е разхода. На изхода на Бургас зареждам газ на ОМВ догоре( в бутилката имах малко газ, а и тя е 35л.) и уж ми слагат 30л. газ. След 140км. спирам на едно друго OMV и ми я допълват пак догоре с 14л. :horror: , демек горе-долу 10/100 излиза харча( а колата празна, само аз се возя).
Решавам след още 100 км. пак да напълня догоре и спирам на някакъв Лукойл. пак догоре, обаче тоя път бутилката зима само 4л. :applause:
Какви са тия аномалии не мога да разбера, вярно че на различните бензиностанции налягането на газта им е различно, но чак пък такава разлика не може да има.
Чудя се на коя бензиностанция са ме излъгала,на 1-та или на 2-та


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот rokera671 » Сря 07 апр 2010 21:02


Koлега,това ми се е случвало поне 10 пъти а може и повече.Не се притесняваи ,повече е било налягането на първата бензиностанция.Извода е че ти гори по малко от 10.
пп На Еко си върви наи добре!! :D И цената е наи добра ,с отстъпката 92 ст ,нека да ми е лошо!!!


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Nikkolay » Сря 07 апр 2010 22:16


От коя бензиностанция на ЕКО в софия зареждате газ колеги!


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот ivostefanov » Чет 08 апр 2010 8:25


Nikkolay написа:От коя бензиностанция на ЕКО в софия зареждате газ колеги!


предимно от тази на Софияленд и на бул.Шипченски проход до завод Електроника,но ми се е случвало и на тези на околовръсното шосе и Княжево и нямам оплаквания.


Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Dino18 » Съб 10 апр 2010 7:58


Nikkolay написа:Днес ми се случи нещо много интересно: Тръгвам от Бургас за София. Понеже съм правил преди това ремонт на изпарителя, решавам да засека колко горе-долу ми е разхода. На изхода на Бургас зареждам газ на ОМВ догоре( в бутилката имах малко газ, а и тя е 35л.) и уж ми слагат 30л. газ. След 140км. спирам на едно друго OMV и ми я допълват пак догоре с 14л. :horror: , демек горе-долу 10/100 излиза харча( а колата празна, само аз се возя).
Решавам след още 100 км. пак да напълня догоре и спирам на някакъв Лукойл. пак догоре, обаче тоя път бутилката зима само 4л. :applause:
Какви са тия аномалии не мога да разбера, вярно че на различните бензиностанции налягането на газта им е различно, но чак пък такава разлика не може да има.
Чудя се на коя бензиностанция са ме излъгала,на 1-та или на 2-та

Николай ,мисля че причината за аномалията не е в безниностанциите, а в поплавака ти. Понякога тия джаджи не работят добре и не спират точно на едно и също място т.е. понякога задържат и в резултат ти вкарат повече газ от допустимото(нали има някакви 10 % от бутилката които трябва да са празно).Това често става ако са ти сложили не какъвто трябва поплавък .В единия случаи поплавака се отколонява встрани нагоре- надолу а в другия се двожи напред -нагоре дадолу. Ако бутилката ти е малка трябва да бъде от втория вид за да е ОК .Аз бях така ,но след като сложих евросонда всичко си дойде на място и повече подобно нещо не ми се е случвало никога.Имай в предвид че щом е станло веднаж пак ще се получава и никога няма да можеш да разчиташ на точно засичане на горивото с допълване, пък и безопастноста ти е под въпрос ( ако държиш на тия неща ).


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот rokera671 » Съб 10 апр 2010 14:43


Колега това и при мен става ама на 3 месеца веднъж и мисля ,че не е проблем.


Потребителски аватар
ba6ticata
Мнения: 64
Регистриран на: Пон 05 май 2008 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот ba6ticata » Съб 10 апр 2010 16:13


Има някаква шашма при зареждането,защото при мен бутилката е 40л. и понеже не ми работи клапана понякога(на определени газ станций)ми наливат 41 до 42,5?Това става в топло време,като например днешния ден.Така,че за мен тези газстанций на които цените им са по-ниски от другите,манипулират с количеството.Така плащаш за 40л. а са ти заредили реално по-малко!


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот theultimate » Съб 10 апр 2010 17:16


Има всякаква шашма при зареждането на газ. Винаги си зареждам колите на една и съща колонка. Моята веднъж даде 8.6 градско при нормално 11-12, а тази на баща ми 6 извън градско при нормално 8. Така че....явно се смята средния разход от поне няколко месеца.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот rokera671 » Съб 10 апр 2010 23:24


Не е вярно!!


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Layer » Съб 10 апр 2010 23:27


зареждам където ми падне.
вече всички са един дол дренки за мен.


Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот pavkata » Нед 11 апр 2010 20:54


От известно време (1-2 седмици) OMV на бул.Владимир Вазов и ул.Черковна много сериозно лъжат в количеството направо ми се вдигна разхода с 1Л/100км на извънградско и 2-2,5Л/100км на градско !!!! :beat_butt2 За малко да си разваля колата от настройки и центровки докато е усетя!
Вече ще зареждам където ми падне ама не и там ! Проклети мошенници не се налапаха ...


Потребителски аватар
nazgyl
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот nazgyl » Пон 12 апр 2010 19:07


:да:
Layer написа:зареждам където ми падне.
вече всички са един дол дренки за мен.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Freak_in_VW » Чет 15 апр 2010 22:13


Преди зареждах само от Лукойл,щото ми е най-удобно,но намерих цаката на шефа да ми сипва той газ.Номера обаче ставаше само на петрол и по-точно тази в Дианабат(под моста на меторото).По-умряла колата не е била никога!!!! Така се шашнах че бех решил да я раглобвам.Обаче така стана че заредих на OMV и всичко си дойде на мястото,даже по-добре от преди.От тогава само OMV и нищо друго.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта