Прекъсване при каране на газ./решено-ел.магнитен клапан/

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Прекъсване при каране на газ./решено-ел.магнитен клапан/

Мнениеот doktora » Пет 21 окт 2005 17:20


Ситуацията е следната - днес след работа се качвам на пасатора, паля на бензин, минавам на газ и тръгвам. След 300 м колата угасна. Паля пак на безнин, минавам на газ, натискам педала 2-3 пъти и мотора пак изгасва. На бензин нямам никакви проблеми!
Имам чувството че количеството газ не е достатъчно - изпарителя се пълни с газ и като съврши угасва.
Днес сутринта зареждах 30 л на Лукойл, минал съм 2-3 км само, няма как да е свършила.
Моля помагайте - каква може да е вероятната причина?
Единственото което ми идва на ум е филтъра на клапана евентуално да се е замърсил, защото от както е купена газовата ( 15 000 км ) не е сменян?




Потребителски аватар
Nikolay1
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 24 сеп 2005 10:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Nikolay1 » Пет 21 окт 2005 18:06


Може клемите на електромагнитния вентил да не дават добър контакт и да не пуска газ (на мен ми се е случвало 2-3пъти). Зачисти ги, чукни и 2-3 пъти с нещо твърдо по клапана и пробвай пак. (може да звучи глупаво, но върши работа).


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Вто 25 окт 2005 12:51


Благодаря ти!Направих каквото ми каза и вече нямам проблем!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта