Последици за двигателя от едновременно горене на газ и бензи

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Последици за двигателя от едновременно горене на газ и бензи

Мнениеот doktora » Вто 25 окт 2005 15:03


Четейки написаното в "газовите теми", ми дойде наум да ви попитам следното:
Преди месец и половина човърках нещо по колата и без да искам съм откачил клемата с кабелчето което спира инжектора (притока на бензин) при преминаване на газ (дано има такова кабелче, защото така ми го описа един съсед ). След като се е откачил кабела, съм изминал около 5 км, като през тези километри двигателя е горял едновременно газ и бензин.
Та затова въпроса ми е следния: какви поражения може да е нанесло тази едновременна работа на газ и бензин на двигателя? До сега не съм забелязал нещо нередно!
И още нещо което се сетих - по време на тези 5 км на няколко пъти и продължително ми светна лампата за маслото.Двигателя нямаше мощност, като заглъхваше над 2000 оборота. Каква връзка имат тези неща с едновременното горене на газ и бензин?




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 25 окт 2005 15:16


Освен че мотора работи с супер обогатена смес и на магия :).При мен даже гасне, дави се и т.н. . За 5км. не мисля че ще има фатални последици.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Вто 25 окт 2005 17:51


Надявам се да не е имало поражения и дано да няма занапред последици от този случай.Но се чудя защо светна лампичката за маслото, която никога не е светвала за година и половина (и дано никога да не светва) и която не светна повече след като беше закачена клемата за инжектора?! :?: :roll:


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Вто 25 окт 2005 18:19


При мен релето което трябва да изклюва дюзата се беше прецакало и докато карах на газ е пускало и бензин, освен лошата работа на колата не държеше обороти и гаснеше след отстраняването на проблема ламбда сондата беше натрупала грешки, но след ресет (изключване на акумулатора за около десет минути) всичко се оправи.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Сря 26 окт 2005 18:27


Не се притеснявай :wink:
колегата е L&R е прав. мотора работи на магия от богатата смес и по-точно от липсата на достатъчна газова фаза в горивната смес. лампата е светвала най-вероятно по причина че двигателят се е опотвал да загасне а ти не си му давал. :lol: Имам повече от 10 г опит със газ на друга кола/не VW/ и всяка вечер превключвам от газ на бензин със смесване на двата вида гориво поне за минута без никакви последствия освен давене и глъхнене, така че споко :wink:

Последна промяна от brother_Tom на Съб 29 окт 2005 7:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Сря 26 окт 2005 21:39


последиците са гориво-финансови :D хем не върви хем ти свършват и двата вида гориво хем оставаш и без пари :D


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Вто 01 ное 2005 19:33


brother_Tom написа:Не се притеснявай :wink:
лампата е светвала най-вероятно по причина че двигателят се е опотвал да загасне а ти не си му давал. :lol:


Колега, има голяма логика в това което си написал и като се замисля май наистина е така - лампата за маслото е светела, както свети при даден контакт и загасен двигател.

M4r1qn написа: последиците са гориво-финансови хем не върви хем ти свършват и двата вида гориво хем оставаш и без пари


Колега, добре казано за "ГОРИВО - ФИНАНСОВИТЕ ПОСЛЕДИЦИ". Все пак се радвам че са били само такива, а не и "РЕМОНТНО/МАЙСТОРНО- ФИНАНСОВИ", или "МАГАЗИННО-ФИНАНСОВИ" :)))))))))))))0



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта