Да работи ли бензиновата помпа като карам на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
diyang
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Да работи ли бензиновата помпа като карам на газ

Мнениеот diyang » Чет 05 яну 2006 11:43


Имам Голф 3 с газова. Ходих при един майстор и ми сложи едно реле което да спира бензиновата помпа като карам на гас. След 3-4 дни спря да работи помпата ми(по точно от време на време работесхе ама рядко). Ток имаше при нея ама просто не върти. Дали като сменя помпата да махна релето и да държа по 15-20литра бензин или да го оставя.




Потребителски аватар
inoi
Мнения: 493
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 8:03
Автомобил: VW Golf III
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот inoi » Чет 05 яну 2006 11:48


Това може да ти е полезно - http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10732


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Чет 05 яну 2006 19:31


Сега отиваш при майстора и :motz: :fight: rocketwhore защото сигурно няма да ти вземе помпа.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пет 06 яну 2006 1:37


Понеже съм запознат със случая си мисля следното - след като почна да прави номера помпата защо не се обади на Боби да ти я смени.

Малко яснота по случая. /дано не го бъркам/
Мишо е майстора дето сложи релето. Помпата беше чисто нова /но китайска/. Според мене проблема идва от това, явно е дефектна като първата /тази е 2-рата която сменихме, първата се оказа дефектна/.

Мойто лично мнение е, че ако е ИСТИНСКА помпата дали ще се спира или ще си върти - ще живее поне 10 години. Поради тая причина сипах над 300 лв за помпа за Пасата - за да нямам ядове.

А за колегата diyang мисля че ти препоръчах по възможност истинска да вземеш...


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Пет 06 яну 2006 11:14


А ако е така сори за горния пост майстора няма вина. От личен опит съм запознат с китайската стока няма по калпава от нея. Колегата да си помисли за истинска!!!


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пет 06 яну 2006 14:00


Явно се замесих у престъпление!!!!!!
Оказа се че случая с това момче няма нищо общо със случая с момчето за което аз говорех /тъй като получих Л.С. от него и каза, че за сега всичко е наред - надявам се и за напред да е така/

Иначе си мисля: ако е ИСТИНСКА помпата дали ще се спира или ще си върти - ще живее поне 10 години. Поради тая причина сипах над 300 лв за помпа за Пасата - за да нямам ядове.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Мнениеот Krasi » Вто 17 яну 2006 22:19


И аз мисля, че ако помпата е читава не я бърка нищо да си работи, единствено само през лятото е хубаво да се поддържат поне 20 литра гориво в резервоара - за да се охлажда добре.
Моята помпа лично аз съм си извел прекъсване през яко реле и през ключ оригинален като този за реотана на задното стъкло. Ключа прекъсва намотката на релето. Като карам на газ си я спирам - що трябва да бичи непрекъснато? Тя винаги дърпа много ток, и особено зимата ако карам на газ я спирам, щото и без тва консуматорите са доста и позавардвам акумулатора така



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта