Имам Seat Toledo 1.6, газовата ми гори за 5 лв.12км.градско

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Пон 09 яну 2006 17:53


billi_g написа:значи викате да си смена свещите

аз на двойката имах същите проблеми, гореше по 20/100 по едно време ... накрая проблема се реши като смених свещи, въздушен филтър, пренаредиха ми малко вакууми (тоя който я беше поставил си беше оставил ръцете и краката направо) и други маркучета на газовата и направиха центровка, всичко това се случи наведнъж и не мога да кажа кое е било решаващо, но резултата беше прекрасен




billi_g
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 15:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот billi_g » Пон 09 яну 2006 18:34


ами утре ще ида на Елком и ще сменя свещите, а един познат сега пък ми каза да видя да сменя и филтъра на Газ-та, аз незнаех че и Пропан-Бутана има филтър, ама той каза че има, ще видя да го сменя утре


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот drmilendd » Пон 09 яну 2006 23:25


Аз имах подобен проблем с моя голф 2, 1,6 карбуратор, газова ловато, изпарител незнам къв си. Значи започна да хирчи доста, т.е. 20 на 100. след смяна на няколко майстора ми направих колата така че хем да не върви ем да харчи по 20 кила. ходих нагаз сервиз. там поне ми напривха голфчето да върви, но разхода спадна до 16-17 градско. майстора ми каза да сменя гадостанцията. смених я, но нещата останаха същите. колта съм я засичал многократно, от пълно до пълно, от празно до празно и т.н. и разхода е сигурно че е толкова. като тодих втори път при газаджиите, те не откриха проблем и казаха че голфа е с префектно изгаряне на горивната смес, че няма теч и не се знае къде отива тази газ. Сменил съм свещите, кабелите и капачката на делкото, въздушния филтър. преди 5 хиляди километра са сменени и мембраните на изпарителя с нови. така че давайте други предложения...
П.С. забравих да добавя че при последния ремонт откриха че газовата уредба не била свързана правилно и смениха маркучите изцяло


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот SnowMaster » Вто 10 яну 2006 6:37


drmilendd при мен се беше случило следното-маркуча от капака на двигателя към възд.филтър се беше пробил някак си и ми беше качил разхода но не чак толкова-около 12/100 градско


billi_g
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 15:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот billi_g » Нед 15 яну 2006 20:37


момчета вече незнам какво да правя и къде да ходя, сега ще я засеча на бензин, онзи ден се бях засилил да ходя на Елком, утидох и майстора ме пита дали прекъсва, гасне ли, и аз му казах че не прекъсва, , един обаче там се намеси с една Опел Астра1,6 и ме пита колко ми гори и аз му казах 88 км. с 10 литра газ извънградско и той ми каза че е добре, за това студено време, а на градски 14 л. на 100 км., но само на къси разтояния е това, тръгвам , спирам, и колата е студена, а кажете сега какво да правя, Майстора на Елком ми каза да не я барам а да я засеча като се стопли времето, нямало смисъл да я бъзикат само :-(((



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта