Каква АГУ да си сложа на Полото?-решено/Voltran/

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
borracho
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Каква АГУ да си сложа на Полото?-решено/Voltran/

Мнениеот borracho » Чет 26 яну 2006 18:06


колеги, реших и аз да си сложа газова - поло, 1.05 карбуратор, 92 год. дайте съвет - каква марка, ама имайте предвид че не съм много мангизлия... чувам за турски - волтран хубави били и ефтини? и въобще колко ще ми легне като цена с поставянето? предварително мерси




Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот SnowMaster » Чет 26 яну 2006 18:39


да речем изпарител TARTARINI.аз съм доволен от него.ако не се лъжа около 100 лв. е


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Чет 26 яну 2006 19:10


Цени от 400 лв...
Има линкове за газаджии в сервизи..
Ако искаш в резервна +60
за още глезотии допълнителни + сове...
За тези Волтрон ли са кви са.. ша смъкнеш с 30-50 лв, ама били "лиценз" на ловато... аз тези турски лицензи на наскоро излюпили се фирми ич им немам доверие..
Ама ако парата командва... ти си знаеш.

Лично аз навремето сложих газова с вакумен изпарител за 300 кинти и бях супер доволен, що изведнъж мми обявиха 430 не нам...
верно минаха 2 години, ама се предполага, че техниката стана по-евтина...

Електронни изпарители простоти... единственото елктронно в тях, е че електронно се командват кога да работят и да пускат и кога не..
при вакумните се разчиташе на вакум в всм. колектори..
Мое мнение, ама шанса на електрониката да се издъни е доста по-голям от колкото на вакумното ама...


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Чет 26 яну 2006 19:53


Заложи на нещо по-познато като марка и като качества. Най-добри отзиви има за Ловато и BRC, както и Ланди Ренцо.
За твоя двигател не е необходимо да слагаш електрически изпарител, вакумен ще ти върши същата работа!
Волтран са май български и лично аз не съм чул добри думи за тези изпарители. Наскоро и един приятел си купи Пасат с такъв изпарител и хич не е доволен....
Не се скъпи за 40-50 лв повече за качествен изпарител, защото после бързо ще ги "избиеш" от по-нисък разход, пък и доста нерви и обикаляне по сервизи за "допълнителни настройки" ще си спестиш:wink:
Успех !


Потребителски аватар
borracho
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот borracho » Чет 26 яну 2006 21:20


благодарско, пичове. няма да се набутвам тогава с турските изпарители. верно ако марковите са по-скъпи с 50 лв не си струва оттова да се пести


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Мнениеот Жоро Делчев » Чет 26 яну 2006 23:39


Повече от 3 години съм с ловато и нямам проблеми.Дори и при сегашните температури си паля на газ.


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пет 27 яну 2006 0:34


borracho написа:благодарско, пичове. няма да се набутвам тогава с турските изпарители. верно ако марковите са по-скъпи с 50 лв не си струва оттова да се пести

Да кажем само че за малолитражки волтран най-добре се справя и цената за теб ще е около 280-300лв :) Иначе и аз карам с Ловато


Потребителски аватар
borracho
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот borracho » Пет 27 яну 2006 9:23


и аз така чух и по другите форуми също пишат хубави работи за волтрана. а и цената е много добра. направо съм объркан... няма ли някой който има такава уредба, т.е. човек с личен опит? а не просто щото са турски и да казваме че не са добри?


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Пет 27 яну 2006 10:07


Тъстът е с Волтран на Панда-та(0.75л , карбуратор,1989г)и хич не е доволен.
И той така-да спести 50 лв,не ме послуша и сега си пати!
Аз съм с Ловато,ел.,доволен.


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пет 27 яну 2006 11:41


borracho написа:и аз така чух и по другите форуми също пишат хубави работи за волтрана. а и цената е много добра. направо съм объркан... няма ли някой който има такава уредба, т.е. човек с личен опит? а не просто щото са турски и да казваме че не са добри?

На майка ми колата е с такава. Газаджиите бяха осрали работата и за това се появи проблем, но после ваското bowdown bowdown bowdown го изкорени :)


Потребителски аватар
ivankarpov
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 22 яну 2006 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот ivankarpov » Пет 27 яну 2006 12:47


Извинявам се за оффтопика но някой може ли да ми каже каде в Пловдив да сложа Ланди Ренцо на Голф АБС двигател :)
Благодаря!
Поздрави!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Нед 29 яну 2006 8:28


момчета, от личен опит знам, че колкото и да дадете за турски изпарител, парите са ви отишли на вятъра. разликата в цената на ловато и волтран ще я компенсирате с икономия на гориво (пропан-бутан), не-ходене по майстори през няколко дни и липса на нерви по време на шофиране. аз съм изключително доволен от ел. ловато с емулатор, монтирано много грамотно при (според мен) най-добрия газаджия в пловдив - кръстьо. сервиза му е в кичука, телефоните са му: 032/766 581 и 088/77 44 136. за съжаление е доста натоварен с работа, но чакането си заслужава, вервайте ми :)


Потребителски аватар
borracho
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот borracho » Съб 04 фев 2006 21:51


вече съм с газова, екогаз се казва уредбата, турска. но била ловато все едно. ще видя как ще се държи и колко ще ми гори. засега я карам само от 3 дена и съм доволен. върви добре колата, но разход още не съм засякъл.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта