не върви на бензин, гори много газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
billi_g
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 15:17
Автомобил:
Двигател:

не върви на бензин, гори много газ

Мнениеот billi_g » Чет 16 мар 2006 15:34


Seta Toledo 1,6 mi
...и така миналата седмица ходих на махстор да направи центровка на газта че мнопго нещо погорваше, той откри че от един маркуч взима въздух и го оправи, но след това забелязах че като е студена, на място не може да пали без да подам газ на място, иначе направо гасне., заредих аз газ и си я карам, помислих че нещо се е намокрило делкото, да ама днес ми свърши газта, учудващо бързо, превключвам аз на бензин, а тя гасне, на бензин изобщо не пали, пали и гасне веднага, а като припомпвам на едно място когато съм на бензин, уж вдига оборотите, но пак падат и гасне /та изобщо не върви на бензин/, защо ли заредих за 20 лв газ и на 120 км градско каране свърши газта




batroni
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 28 фев 2006 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plw

Мнениеот batroni » Чет 16 мар 2006 22:10


При мен се получи подобен проблем на Голфа
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=16075
занулиха ми компа и спря да претипа,смениха ми изпарителя но разхода си остана 25/100 и буквално полудявам,запоявам да се чудя дали е възможно да се сложи газ на този модел в смисъл компютъра дали позволява такава поста.
Колега ти сега ли слагаш газовата?
Имаш ли компютър,каква е газовата?
Пиши ако си решил проблема


Потребителски аватар
DVD
Мнения: 143
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот DVD » Пет 17 мар 2006 10:04


занулете си компютрите-като махнете клемите поне за 9-10 часа и си сложете добавка за почистване на горивната система и я караите малко на бензин поне 100 километра и регулярно всеки ден или през два пак на бензин гаранция ще се оправят нещата
успех колеги


billi_g
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 15:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот billi_g » Нед 19 мар 2006 19:59


DVD написа:занулете си компютрите-като махнете клемите поне за 9-10 часа и си сложете добавка за почистване на горивната система и я караите малко на бензин поне 100 километра и регулярно всеки ден или през два пак на бензин гаранция ще се оправят нещата
успех колеги


да така я оправи и майстора, само че изключи акумулатора за 10 мин. и компютъра се рестартира, мерси, а това за добавката не го знаех, утре ще купя


billi_g
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 15:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот billi_g » Нед 19 мар 2006 20:05


..как ли ще харчи сега, трябва да я засеча,
значи колегата по горе ме попита дали сега слагам газовата, не слагана е отпреди, а това ми се случва за 1-ви път


Потребителски аватар
momo 1
Мнения: 561
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот momo 1 » Пон 20 мар 2006 9:13


при мен ситуацията е че на бензин ту върви ту не, на гас или държи високи или ниски до две три хиляди оборота малко се мъчи после се истрелва Ходих на мастор отсече че пълна инжекция на газ не се занимавал щот колата не понасяла газта . дюзите им са еб... м...и ако била гъррмяла нещо си са разтройвало . Чета тука за някви добавки за бензина кой от каква марка е доволен да пробвам с добавки
чистих си моторчето но продължава да мени обороти


Потребителски аватар
DVD
Мнения: 143
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот DVD » Вто 21 мар 2006 17:41


аз например си купувам от МЕТРО тази добавка за почистване на горивната система-за бензинови мотори говоря
марката е на ШЕЛ, но нещо немога да я видя там вече от към 2-3 седмици я няма . Скоро не съм проверявал. Доволен съм от нея, след като я сложа и покарам на бенз, колата на газ започва да върви по-добре.
УСПЕХ
:drive


Потребителски аватар
momo 1
Мнения: 561
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот momo 1 » Сря 22 мар 2006 11:13


купих си REDEX 4лв. за един резервоар та ши видим дали действа


pvas
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 05 мар 2005 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pvas » Нед 02 апр 2006 10:25


Може би трябва да си провериш ангренажа? едно прескочило зъбче - и точно тези симптоми...иначе карай подред: запалителна уредба, горивна, механика....



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта