Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 9:37


Эдравейте колеги. Колата ми е Поло(6N2) 1.4MPI 60к.с 2000 година с газов инжекцион. Принципно колата винаги пали на бензин и когато загрее изпарителя до определени градуси, компютъра на газовия инжекцион автоматично прехвърля на гаэ, до тук добре. От скоро обаче имам следния проблем: сутрин като е студена и въобще винаги като е студена, пали на бенз и в мига, който е на междинно положение газ/бенз и прехвърли на газ, спира единия цилиндър, мотора започва да бие, да работи нестабилно и започва да ми мига лампата Check Engine на таблото. Като ми се случи това чудо, аз от моя страна веднага натискам копчето за прехвърляне на бенз и колата пуска спрелия цилиндър. Да речем 5 секунди след като е тръгнал цилиндъра, аз отново бутвам на газ и колата прехвърля, но пак спира цилиндъра. Отново повтарям процедурата с прехвърляне на бенз и цилиндъра заработва. През цялото това време на мъки, колата вече е загряла добре и при поредното ми пускане на газ всичко вече е ОК, не спира цилиндри. После за тест, гася мотора, паля на ново (на бенз-автоматично) и тя сама си прехвърля на газ, без дори и помен за някой от горе изброените проблеми т.е. без да угаси цилиндъра. Ходих при моя газаджия, бутнахме нови настройки на газовия компютър,но проблема си остана. Моля Ви, кажете ми какъв може да е проблема, защото ми омръзна от него и от обикаляне по майстори! Много ще съм Ви благодарен, наистина.




jorogas
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и унас

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот jorogas » Съб 10 окт 2009 12:35


каква марка е инжекциона


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот Един » Съб 10 окт 2009 12:42


Кабелите смени ли? Виж по-конкретно кабела на проблемния цилиндър


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 13:31


инжекциона ми е от БСМ-София. Върти ми се нещо като бардолини, но не съм сигурен. Колкото до кабелите на цилиндъра: 1. не знам кой цилиндър е и 2. защо да е проблема в кабелите му след като го прави само на газ и то при некарана и студена кола?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот enigma79 » Съб 10 окт 2009 13:35


заради инжекциона,аз не разбирам от инжекциони но на скоро един мой познат,имаше същия проблем,оказа се единия цилиндър към кабела му за свещите,се прикрепва някакво кабелче,което лъже инжекциона ли компали незнам кое е,това е зада не слага скъпата конфигурация за инжекциони,кото стрували майка си и баща си :063: и да си кара с газова като за кола без инжекцион mhihi


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 13:55


enigma79 написа:заради инжекциона,аз не разбирам от инжекциони но на скоро един мой познат,имаше същия проблем,оказа се единия цилиндър към кабела му за свещите,се прикрепва някакво кабелче,което лъже инжекциона ли компали незнам кое е,това е зада не слага скъпата конфигурация за инжекциони,кото стрували майка си и баща си :063: и да си кара с газова като за кола без инжекцион mhihi


Ясно колега, ама аз надали имам въпросното кабелче, тъй като съм с така наречената от теб "скъпа конфигурация" т.е. газов инжекцион, а не обикновено АГУ. Други мнения по въпроса?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот enigma79 » Съб 10 окт 2009 14:02


извинявай колега несъм обърнал внимание че имаш,пък и не разбирам много от тия газови за инжекциони,малко извън темата,не можели компа тогава дасе шашка,софтуера дае бъгав или някой датчик,ама за един цилиндър,едвали има такъв датчик,клоня към компа,виж в някой сервиз даго проверят :talk:


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 14:11


enigma79 написа:извинявай колега несъм обърнал внимание че имаш,пък и не разбирам много от тия газови за инжекциони,малко извън темата,не можели компа тогава дасе шашка,софтуера дае бъгав или някой датчик,ама за един цилиндър,едвали има такъв датчик,клоня към компа,виж в някой сервиз даго проверят :talk:



според компа на газовата всичко е ток и жица :) ама на практика далеч не е така :(


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот enigma79 » Съб 10 окт 2009 14:13


staff написа:
enigma79 написа:извинявай колега несъм обърнал внимание че имаш,пък и не разбирам много от тия газови за инжекциони,малко извън темата,не можели компа тогава дасе шашка,софтуера дае бъгав или някой датчик,ама за един цилиндър,едвали има такъв датчик,клоня към компа,виж в някой сервиз даго проверят :talk:



според компа на газовата всичко е ток и жица :) ама на практика далеч не е така :(

ако е гаранционен поискай даго сменят с друг,друг вариант еда го качиш и да провериш за грешки,ако има тази опция,както на колите :talk:


Zeroday
Мнения: 115
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот Zeroday » Съб 10 окт 2009 14:20


Нещо ... инжектор май... :bishop


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 14:23


Zeroday написа:Нещо ... инжектор май... :bishop



тва какво ще рече инжектор? дюзи на газта ли?


Zeroday
Мнения: 115
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот Zeroday » Съб 10 окт 2009 14:32


staff написа:
Zeroday написа:Нещо ... инжектор май... :bishop



тва какво ще рече инжектор? дюзи на газта ли?

ми Да :arrow: виж нали каза че си фулл инжексия ..Разбери от кой цилидър прави мизерия, и ако разбереш че е 1 конкретен, друго не остава..


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 14:36


Zeroday написа:ми Да :arrow: виж нали каза че си фулл инжексия ..Разбери от кой цилидър прави мизерия, и ако разбереш че е 1 конкретен, друго не остава..


как да разбера кой цилиндър е обаче?


Zeroday
Мнения: 115
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот Zeroday » Съб 10 окт 2009 14:52


staff написа:
Zeroday написа:ми Да :arrow: виж нали каза че си фулл инжексия ..Разбери от кой цилидър прави мизерия, и ако разбереш че е 1 конкретен, друго не остава..


как да разбера кой цилиндър е обаче?



Като почне да правия мизерията, проверяваш по номера със свещите. кадето не промени там е... heavy metal zork


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем при преминаване на гаэ. Гаси цилиндър!

Мнениеот staff » Съб 10 окт 2009 19:13


Zeroday написа:Като почне да правия мизерията, проверяваш по номера със свещите. кадето не промени там е... heavy metal zork


не можах да схвана колега. как така да промени, би ли ми обяснил?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта