Засега добра газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Чет 20 апр 2006 11:59


Ехееее, че ние сме били много колеги в форума от региона Горна-Лясковец!Няма лошо, само дето не се познаваме. Трябва някой ден да се съберем на по биричка.
Stefanoz - радвам се че ти е харесала газта в Лясковец. Така е - добра е газта там и си заслужава да им станеш клиент, даже поддържат и добра цена на газта. А ти дали си същия за който си мисля че си - в Go Link ли работиш?Ако си същия, значи скоро ще ми се отдаде случай да се възползвам от обещаната от теб почерпка :))))))))).
И понеже сме добри приятели с шефката на бензиностанция "Йоана", да ви кажа под секрет че и там от месец-два е доста добра газта. Щом шефката ми я препоръча - как не, за това от 2-3 седмици съм техен клиент понеже е по близко.И по разхода и по ускорението мога да кажа че шефката на бензиностанцията не ме е излъгала. Иначе преди това бях се отказал да пълня от там газ. И още нещо под секрет, ама все едно не съм ви го казал :wink: - близо около 1 тон газ се продава в момента на "Йоана" за денонощие.
Ааааа и още нещо се сетих - гледам от скоро бензиностанцията която е срещу "Йоана", но в посока Горна, сега е станала "Shell". Очудвам се и съм приятно изненадан , дано и горивото да им е качествено?!




Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Чет 20 апр 2006 13:50


В Шел В Търново съм зареждал преди година и много им миришеше газта..Засега оставам клиент на Лукойл,наистина е добра газта.Не работя в Го-линк, tyo работи там.


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Чет 20 апр 2006 14:09


Stefanoz написа:В Шел В Търново съм зареждал преди година и много им миришеше газта..Засега оставам клиент на Лукойл,наистина е добра газта.Не работя в Го-линк, tyo работи там.

А клиент наш :wink: !


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Чет 20 апр 2006 14:51


Lawyer написа:Относно налягането при зареждане: задължително трябва да е поне 6 атмосфери. В противен случай само ти надува бутилката и си мислиш, че ти налива газ. Аз досега не съм попадал на място, на което да наливат с под 7 атмосфери. На добрите места, на които зареждам ("Топливо", "ЛукОйл" на изхода на София към Пловдив и "Шел - Дианабад") никога не са под 10 атмосфери.

Оригинално - трябва да са дванасейт, така че десет е поносимо, но не и по малко


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Пет 21 апр 2006 19:55


Докторе,днес говорих с един познат и се хвали,че откакто зареждал на ШЕЛ,аспуха му бил бял... :shock :shock :shock Аз не вярвам,и не сменям Лукойл,даде ми 8 градско с ръчкане.. :wink: :wink:


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Сря 10 май 2006 12:28


Не трябваше да ги хваля толкова от Лукойл,направо се осраха..зареждам празна бутилка и започна кошмара :cry: не иска да запали,паля на бензин и обръщам на газ и не държи обороти..минах на бензин,всичко е наред..Спирах няколко пътя и регулирах изпарителя..Карам на 4-та и като подавам газ до край,чуди се дали да ускори...Голям кошмар..за 1-ви път ми се случва това :shock Днес заредих от Йоана и колата заспа.. :D


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 10 май 2006 12:51


тъй ще е докато няма адекватен истински и качестен контрол в/у горивата.
караме го на късмет - къде ще ни преебат по-малко...


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 10 май 2006 13:39


Да "обновя" информацията - газта на същия тоя "Шел" вече не ми допада.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 10 май 2006 14:32


като цяло темата е безмсислена с оглед на непостоянството в качеството
по-скоро в липсата на такова....


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 10 май 2006 14:40


Беше смислена само в момента, когато открих, че газта е добра там и че сипват както трябва. За съжаление, твърде кратко беше. Да се заключва и трие най-добре.


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Сря 10 май 2006 16:16


Сипвам в Рафа - до зеленчуковата борса в Слатина... Засега няма издънки...


Iosif
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Iosif » Сря 10 май 2006 22:22


Преди беше добра преди тунела на люлин (в посока центъра) ма не в ОМВ а срещу него, ама сега незнам дали им върви така


Потребителски аватар
rojo
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 11:44
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот rojo » Чет 11 май 2006 8:44


Lawyer написа:Моята бутилка е 40 л и би трябвало да събира 32 л. По незнайни (или знайни, но непоправими) причини, никога не събира повече от 27,5 л. Затова знам, че когато е празна, мога да напълня най-много 27,5 л. Знам си и приблизителния разход: градско - между 11 и 12 на 100 газ и на извънградско - не повече от 8/100 газ.

И така, ако отида с празна бутилка и ми напълнят повече от 27,5 л, значи има измама! За сведение: никога досега не ми се е случвало.

При мен нещата стоят различно: почти винаги зареждам цяла бутилка и на различните бензиностанции ми сипват различно. Бутилката ми е 38 л. Най-малко са ми сипвали 27, но обикновно не повече от 31. Последните 2 пъти зареждах в Лукойл в Плевен и ми сипаха и двата пъти точно 36 л. Човека от бензиностанцията ми каза, че зависи от налягането на колонката. Вкрайна сметка се убедих, че не са ме метнали, защото с тия 36 л. минах 400 км. Това си е 9 л. на 100 км. :) с 1/4 градско и 3/4 инзвънградско.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Вто 06 юни 2006 22:25


За колегите от Горна- Лясковец!Колеги, газта на бензиностанция "Йоана" в момента е №1. Пак под секрет :wink: - говорим за 2 тона продадена газ на денонощие.
Тази тема наистина се извъртя на 180 градуса, затова предлагам на модераторите ако искат да и "спуснат кепенците".
Но предлагам на всички колеги които карат на газ, да си отворим други теми, за добрите/лошите газстанции в съответния регион в който живеем, като по този начин се информираме за качеството на предлаганата газ!


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Вто 06 юни 2006 22:42


doktora написа:Ехееее, че ние сме били много колеги в форума от региона Горна-Лясковец!Няма лошо, само дето не се познаваме. Трябва някой ден да се съберем на по биричка.
Stefanoz - радвам се че ти е харесала газта в Лясковец. Така е - добра е газта там и си заслужава да им станеш клиент, даже поддържат и добра цена на газта. А ти дали си същия за който си мисля че си - в Go Link ли работиш?Ако си същия, значи скоро ще ми се отдаде случай да се възползвам от обещаната от теб почерпка :))))))))).
И понеже сме добри приятели с шефката на бензиностанция "Йоана", да ви кажа под секрет че и там от месец-два е доста добра газта. Щом шефката ми я препоръча - как не, за това от 2-3 седмици съм техен клиент понеже е по близко.И по разхода и по ускорението мога да кажа че шефката на бензиностанцията не ме е излъгала. Иначе преди това бях се отказал да пълня от там газ. И още нещо под секрет, ама все едно не съм ви го казал :wink: - близо около 1 тон газ се продава в момента на "Йоана" за денонощие.
Ааааа и още нещо се сетих - гледам от скоро бензиностанцията която е срещу "Йоана", но в посока Горна, сега е станала "Shell". Очудвам се и съм приятно изненадан , дано и горивото да им е качествено?!

:?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 115 госта