Налягане в газ-колонка

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Налягане в газ-колонка

Мнениеот Gandalf » Чет 30 мар 2006 8:21


Колеги, дайте компетентно мнение.
Вчера зареждам на една газстанция и момчето включва колонката, изчака да стане точно 7 бара или каквото е там налягането и тогава почна да пълни. По време на пълненето налягането постепенно стигна до 10.
Понеже забелязвам, че колата почна да ми гори повече кажете дали не е това начина да ме цакат с топла бира или просто имам нужда от настройка на газовата. :dontknow:




Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Налягане в газ-колонка

Мнениеот madmen » Чет 30 мар 2006 8:26


Gandalf написа:Понеже забелязвам, че колата почна да ми гори повече ....имам нужда от настройка на газовата.

8)


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Чет 30 мар 2006 8:26


Щом налягането е 7 и повече, няма проблем. Ако е 6 и надолу, тогава те цакат. :wink:


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Gandalf » Чет 30 мар 2006 8:32


:respect за бързия отговор колеги!
Изчетох всички теми и е ясно, че Павката и Лъчо в Княжево са много добри, но все пак съм на Плиска, няма ли добри газаджии в тая част на София?


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Налягане в газ-колонка

Мнениеот Lisho » Нед 02 апр 2006 14:30


Gandalf написа:Колеги, дайте компетентно мнение.
Вчера зареждам на една газстанция и момчето включва колонката, изчака да стане точно 7 бара или каквото е там налягането и тогава почна да пълни. По време на пълненето налягането постепенно стигна до 10.
Понеже забелязвам, че колата почна да ми гори повече кажете дали не е това начина да ме цакат с топла бира или просто имам нужда от настройка на газовата. :dontknow:


Зареди един път газ на Лукойл и погледни какво е налягането на колонката (11-12 бара) преди да почне да пълни и по време на пълненето.Покарай малко и ще видиш какъв разход ти дава.
Зареди на друга газ станция покарай малко и сам ще установиш разликата (разход,ускорение и тинтири минтири)
Жокер:
1.Има стандарт за налягането на газ-колонката (не по-ниско от 10 бара)
2.При по-ниски стойности при зареждане разхода се вдига (поне при мен) Дали защото покрай пропан-бутана не вкарват и нещо друго :roll: Например въздух :twisted:
А да забравих направи си следния експеримент зареждаи по едно и също време на денонощието на OMV, а следващият път на Лукойл (трика май е актуален и за Shell) и ще видиш, че при празна бутилка "хващаш" приблизително едно и също количество което е по-малко с от 1 до 3 л. (поне) от това което ти сипват на други места.
Е те това се казва топла бира. :x
Не претендирам за компетентност. Просто практика и личен опит.
Успех


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Нед 02 апр 2006 15:47


Чичковци,а не става ли да се направи така че да ти показва 10 а в същото време да е 7 :shock
Шото сипвах на 10 бара и ми изкара по-малко,отколкото на 7 бара от друго място :roll:


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 02 апр 2006 19:52


Даскала написа:Чичковци,а не става ли да се направи така че да ти показва 10 а в същото време да е 7 :shock
Шото сипвах на 10 бара и ми изкара по-малко,отколкото на 7 бара от друго място :roll:

И това е вероятно даскале.
На повечето бензиностанции при самото пълнене налягането е около 7 бара.
Аз затова почнах винаги до горе да зареждам. Така поне последните литри влизат на около 10 бара.


pvas
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 05 мар 2005 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pvas » Пон 03 апр 2006 6:30


При зареждане в Лукоил колата ми харчи 2-3 литра повече, няколко пъти пробвах, вече са ми в "не спирам там" - листа :)


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Gandalf » Пон 03 апр 2006 15:23


От Лукойл на ЦСКА бях доволен, докато веднъж заредих и излезе, че ми гори 14/100 градско, а на предното пълнене пак от там беше 10/100.Сега зареждам само на ОПЕТ и последния път обърнах внимание на налягането.След това ходих и на реглаж на газовата при момчетата срещу басейна Спартак и те ми казаха, че мембраните са ми заминали и трябва да се сменят.
За да не отварям нова тема - как се познава че мембраните са се втвърдили, заминали или там квото е?


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Вто 04 апр 2006 9:02


Gandalf написа:...
За да не отварям нова тема - как се познава че мембраните са се втвърдили, заминали или там квото е?


Отвиваш капачката на разширителния съд и помирисваш - ако смърди на газ си за смяна. Това не важи, ако изпарителя ти е с водна риза, както е Ланди Ренцо например. :wink:


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Gandalf » Пет 07 апр 2006 12:29


Това не сам го пробвал, но въздушният филтър яко смърди на газ, а и антифриза ми малко по-малко изчезва


Потребителски аватар
swissmad
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот swissmad » Пон 10 апр 2006 21:13


По мои наблюдения (карам на газ от около 10 години) при пълнене на бутилката от газколонката ,манометъра и показва около 9 Атм.Рядко сум виждал по-малко или повече атмосфери.


Потребителски аватар
jojo84
Мнения: 370
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jojo84 » Вто 11 апр 2006 9:36


добре сега каде е най-добра газта и каде налягането е най-добро аааа


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Вто 11 апр 2006 9:59


Най съм доволен от Лукойл.За налягане в колонките незнаех,почвам да гледам.


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Вто 11 апр 2006 10:01


Лукоил, РАФА.....
Все нямам път към ГазТрейд - колеги казват че са доволни, ама нямам лични впечатления



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта