Газ и спортен филтър

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Kashon
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 13 апр 2006 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Kashon » Чет 20 апр 2006 10:31


NqKvo_GaDno написа:Аз не мога да разбера 1 нещо .... като искабе "бегачки" за к'во си слагате АГУ-та бе хора :? като искате като настъпиш педала да върви като хората изобщо не си слагайте газ :!: Като сте си слагали газовате трябва да сте били наясно че си "скопяваш" колата ;)
Айде със здраве.

Според мене е време за :lock: че много са отметнахме от темата ;)


това не е задължително да е така....




Потребителски аватар
idkedikov
Мнения: 914
Регистриран на: Вто 27 сеп 2005 15:49
Автомобил: VW Passat 3bg
Двигател: AVF
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот idkedikov » Чет 20 апр 2006 12:19


Да.. ако я направиш на газ да върви колкото на бензин ще ти гори толкова газ че ще е по-добре да си караш на бензин ;)


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Чет 20 апр 2006 15:56


NqKvo_GaDno написа:Аз не мога да разбера 1 нещо .... като искабе "бегачки" за к'во си слагате АГУ-та бе хора :? като искате като настъпиш педала да върви като хората изобщо не си слагайте газ :!: Като сте си слагали газовате трябва да сте били наясно че си "скопяваш" колата ;)
Айде със здраве.

съгласен съм... то не може хем да върви хем да не гори, имайки предвид ,че повечето караме коли на по 10, 15 години и гледаме как да ги караме възможно най-икономично...
затова на голфа няма да му права нищо... щото вече го "скопих"


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Чет 20 апр 2006 17:22


Според мен АГУ-то ще се "разбира" по-добре със спортен филтър тип "елемент", който се монтира на мястото на оригиналния филтър...
При филтър тип "конус" съпротивлението на въздушния поток е сведено до минимум и АГУ-то ще трябва да се отвори доста.....


Потребителски аватар
Kashon
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 13 апр 2006 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Kashon » Чет 20 апр 2006 17:43


аве някой по компетентен ако може да пообясни малко... значи въздуха влиза ви двигателя заради вакума който се създава и се засмуква количество въздух необходимо на двигателя за да изгори еди колко си гориво. Този въздух не си влиза свободно ей тъй само щото филтъра бил със по - малко съпротивление ами би трябвало просто по бързо да се засмуква необходимото количество въздух с което да се повиши динамиката на колата. малко ми звучи нелогино примерно при обикновен филтър да влиза да кажем 1кубик въздух а при спортен да влиза 1,5 кубика.. това е мое разбиране (доста некомпетентен съм в областта но следвам логиката)

надявам се някой добре запознат да разясни как стоят нещата

не успорвам че разхода се покачва но това би трябвало да зависи от това че настъпваш повечко колата съответно с по добра динамика ускоряваш по бързо ... и тъй


harsaza
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Мнениеот harsaza » Чет 20 апр 2006 18:03


Карам Б5 с газов инжекцион и монтиран спортен филтьр (K & N indaction kit), разхода на гориво не се е променил толкова много - ка4и ми с около литьр 12 на 100 - градско (на газ)


Потребителски аватар
rusiq_24
Мнения: 1660
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот rusiq_24 » Чет 20 апр 2006 21:47


:wink: Ами колега Kashon не знам как е логи4но и как не.Не съм се замислял но аз казвам 4е така се полу4ава както съм описал по горе от ли4ен опит,такъв беше въпроса все пак :wink: А колега NqKvo_GaDno не е то4но така както казваш.Ами аз с 10лв на газ(градско) минавам 80км. и карам като луд,а с 10лв на бензин 45км на същото каране при условие 4е колата ми върви както на бензин така и на газ.Няма разлика,ако не вярваш кажи да се видим някъде и да ти покажа :wink:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта