проблем с оборотите

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

проблем с оборотите

Мнениеот sebastianz55 » Чет 13 апр 2006 16:59


Ситуациата:
Тръгвам на бензин и по някое време си включвам на газ.Пътят ми минава през кулата като се качва баира нагоре откъм румънското посолство. Горе на светофара установявам, че при изключена скоост оборотите стоят на 2000 и не падат. Пробвах да подам газ, з да се пояспокоят - не става.
Съответно обаче колата не тегли на скорост, защото тогава се нормализират, просто когато не е напредавка си ги държи.
Пристигнах си до университета, оставих я. Прегледах нещо жилото на газта да не прави проблем ама не е то...
След около 1 часа паля и пак качва на 2 хил. По начало като си пали на газ си ги вдига за момент явно заради някакъв автоматичен смукч смукач \това го прави и на банзин\ и после си спадат до 750.
Обаче днес аз си чакам на светофара и си ръмжа.... все едно ей сега ще се изрежа. :roll:
Покарах малко. Спирах за момент пак палих и се пооправи.
Съответно пак я оставих за 1 час и след това потеглям. Отново ги качи много високи, но ги свали постепенно за няколко минути и след това не е правила проблем.
Нищо не е бутано или пипано, единственото ми допускане е, че има някакъв автоматичен смукач, който нещо не е наред.

Вашите мнения?

Уредбата ми е италианска - слагана в Италия. Не знам марката. Колата е настроена за каране на газ.




Потребителски аватар
Immortal
Мнения: 435
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Immortal » Чет 13 апр 2006 18:15


На мен отскоро започнаха да зависят оборотите от температурата на двигателя.Като я прехвърля на газ по-рано(на около 50 градуса) ги държи високи и постепенно с покачването на температурата ги нормализира.След това при палене си ги държи нормални :roll: Като ги намаля при студен мотор оборотите,след това пък на загрял гасне.Аз си го обяснявам със втвърдени мембрани които като загрее водата омекват и се оправят нещата.Евентуално са за смяна :roll:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта