На колко км. сменяте газовият филтър?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот rokera671 » Сря 07 апр 2010 21:13


GT limited edition написа:
rokera671 написа:На 60 000 и не съм пипал нищо.БРЦ.


Време ти е .... мисля че ще усетиш разликата след това ... :wink:


Имах профилактика на изпарителя ,без смяна на мембрани беше адски студ и събота след обяд и едва ли са работили магазините и сложихме старите мембрани.А филтъра не можа да го развие ,и така си остана.Голфа в момента не е вървял никога по добре и си гори много добре.В събота до Добрич и Балчик ,200 км 14 литра газ.

пп Пазете се в Балчик има камери!!Взеха ми книжката веднъж!!И сега карах с 40!! :D




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mupk0 » Чет 08 апр 2010 19:52


Не се притеснявай.Вече и в Зарата на "рейсърските" булеварди вече има камерки :)

Аз днес да се похваля...колата ми замърка сама.Пали си студена на газ без проблем(исках да я пробвам) и бях учуден.Вече ми прави впечатление,че дори на 30градеуса мога да превключа без да ми играят оборотите.Ама тензух(чорапа на майка) тунинга си остана(на входа за въздуха) :)


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Пет 09 апр 2010 20:48


mupk0 написа:Не се притеснявай.Вече и в Зарата на "рейсърските" булеварди вече има камерки :)

Аз днес да се похваля...колата ми замърка сама.Пали си студена на газ без проблем(исках да я пробвам) и бях учуден.Вече ми прави впечатление,че дори на 30градеуса мога да превключа без да ми играят оборотите.Ама тензух(чорапа на майка) тунинга си остана(на входа за въздуха) :)

къде го сложи тоя чорап викаш?


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот IANSTO » Вто 13 апр 2010 5:52


Искам да попитам и аз нещо с риск да прозвучи малко глупаво !!
Такъв филтър поставя ли се на автомобили с метанова уредба ?


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот The_Machine » Вто 13 апр 2010 23:52


Метaнa е много по-чист кaто гориво - слaгa се, но рядко се зaцaпвa :)


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Съб 17 апр 2010 13:09


моя филтър го смених и съм доволен сега.определено оборотите на празен ход станаха по стабилни и по тихи.имах една шепа стружки и боклуци в чашката и филтъра беше задръстен много :wink:


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот negodnika » Чет 22 апр 2010 15:38


Да напиша и аз при мен какво стана, става дума за Голф 2 1.6 EZ мотор колата започна все по-малко да върви докато, стана кошмар да се кара ускорението до 100 беше към 25-30сек. mhihi На бензин не работи добре такаче незнаех от какво може да е проблема, докато не свалих плочката на газта и двата щуцера се бяха запушили с кафява гадост, измих я с бензин и я продухах, сега немога да си позная колата колко върви. 8) Купих си и газов клапан Lovato с филтърчето, защото моя клапан не спира хубаво а и заради филтъра.Досега не съм сменял филтър от 2-3г но сипвах евтина газ и от там са ми съмненията за това запушване на плочката :idea:


Потребителски аватар
panev_bot
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Люлин
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот panev_bot » Пет 30 апр 2010 18:44


Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Пет 30 апр 2010 20:51


panev_bot написа:Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?

къде си гледал колега? ако си с обикновено АГУ няма как да го видиш,той е чашката на клапана,ако си с газов инжекцион е друго.там се вижда


Потребителски аватар
panev_bot
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Люлин
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот panev_bot » Пет 30 апр 2010 23:07


Lifeguard написа:
panev_bot написа:Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?

къде си гледал колега? ако си с обикновено АГУ няма как да го видиш,той е чашката на клапана,ако си с газов инжекцион е друго.там се вижда

Хммм в кой клапан колега имам един клапан който е между моното и изпарителя който се регулира и два кабела излизат от него.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Съб 01 май 2010 0:49


panev_bot написа:
Lifeguard написа:
panev_bot написа:Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?

къде си гледал колега? ако си с обикновено АГУ няма как да го видиш,той е чашката на клапана,ако си с газов инжекцион е друго.там се вижда

Хммм в кой клапан колега имам един клапан който е между моното и изпарителя който се регулира и два кабела излизат от него.

газовия клапан колега,дето влиза медната тръбичка от бутилката с газта. непосредтвено преди изпаритела е и по скоро влизат два кабела в клапана.няма как да е между моното и изпаритела.тва там ти е винтила за регулиране на притока,което е друго.


Потребителски аватар
panev_bot
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Люлин
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот panev_bot » Съб 01 май 2010 6:18


Lifeguard написа:
panev_bot написа:
Lifeguard написа:
panev_bot написа:Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?

къде си гледал колега? ако си с обикновено АГУ няма как да го видиш,той е чашката на клапана,ако си с газов инжекцион е друго.там се вижда

Хммм в кой клапан колега имам един клапан който е между моното и изпарителя който се регулира и два кабела излизат от него.

газовия клапан колега,дето влиза медната тръбичка от бутилката с газта. непосредтвено преди изпаритела е и по скоро влизат два кабела в клапана.няма как да е между моното и изпаритела.тва там ти е винтила за регулиране на притока,което е друго.

А да сетих се благодаря ти за разяснението! Аз тази кола я имам от няколко години и сам минал около 50 000 сменял съм изпарител но този клапан не е пипан а сигорно и още доста преди мен.Оборотите ми на газ са много ниски и се менят.И последно да попитам този клапан да опитам ли да го разглобя сам и да си сменя филтъра или пък е сложно и да не си правя експерименти? Поздрави


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Съб 01 май 2010 7:52


panev_bot написа:
Lifeguard написа:
panev_bot написа:
Lifeguard написа:
panev_bot написа:Здравейте колеги,
Възможно ли е аз да нямам такъв филтър :?: гледах гледах и не виждам нищо подобно ?

къде си гледал колега? ако си с обикновено АГУ няма как да го видиш,той е чашката на клапана,ако си с газов инжекцион е друго.там се вижда

Хммм в кой клапан колега имам един клапан който е между моното и изпарителя който се регулира и два кабела излизат от него.

газовия клапан колега,дето влиза медната тръбичка от бутилката с газта. непосредтвено преди изпаритела е и по скоро влизат два кабела в клапана.няма как да е между моното и изпаритела.тва там ти е винтила за регулиране на притока,което е друго.

А да сетих се благодаря ти за разяснението! Аз тази кола я имам от няколко години и сам минал около 50 000 сменял съм изпарител но този клапан не е пипан а сигорно и още доста преди мен.Оборотите ми на газ са много ниски и се менят.И последно да попитам този клапан да опитам ли да го разглобя сам и да си сменя филтъра или пък е сложно и да не си правя експерименти? Поздрави


И аз имам подобен въпрос ... :) Трябва ли да се спре притока на гас от бутилката за да се смени този филтър в газовия клапън или има някъкъв друк клапан които позволява да се смения пез да се бара отзад .... :roll: . Конкретно говоря за газов инжекцион освен филтър в клапана и този от изпарителя до рейката в самия изпарител има ли някакъв филтър ... :roll:


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Съб 01 май 2010 11:07


колеги някъде по в началото беше писано как става номера със смяната,но ще обясня набързо:
1.обръщаш на бензин
2.отиваш отзад и спираш притока на газ от към бутилката като затягаш двете кранчета
3.ако тръбичката влиза в чашката на клапана я развиваш.ще излезе малко газ така че не се шашкайте.на някой клапани не влиза там в чашката и не се развива тръбичката
4.после отдолу на чашката с ключе 13 се развива чашката.става трудно на място.може да нямаш сила.ако не успееш сваляш целия клапан и на менгемето да имаш повече сила.
5.като развиеш чашката гледаш да не загубиш едно магнитче вътре цялото ще е в стружки.
6.чистиш,сменяш и всичко по обратния ред


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mupk0 » Съб 01 май 2010 14:12


На някой се отвива не с 13ка,а с шестограм.Най-добре е да се свали от колата филтътрчето,а не на място.Като отвивате тръбата и започне да цвъка газчицата,която е остана в тръбата я изчакайте търпеливо.Не я отвивайте изведнъж,защото ако капне течна газ по някой маркуч,не е много приятно според зависи от маркуча :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта