На колко км. сменяте газовият филтър?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Съб 01 май 2010 17:03


Lifeguard написа:колеги някъде по в началото беше писано как става номера със смяната,но ще обясня набързо:
1.обръщаш на бензин
2.отиваш отзад и спираш притока на газ от към бутилката като затягаш двете кранчета
3.ако тръбичката влиза в чашката на клапана я развиваш.ще излезе малко газ така че не се шашкайте.на някой клапани не влиза там в чашката и не се развива тръбичката
4.после отдолу на чашката с ключе 13 се развива чашката.става трудно на място.може да нямаш сила.ако не успееш сваляш целия клапан и на менгемето да имаш повече сила.
5.като развиеш чашката гледаш да не загубиш едно магнитче вътре цялото ще е в стружки.
6.чистиш,сменяш и всичко по обратния ред



Колега а дали и в изпарителя ще има някакъв филтър или на газовите инжекциони изпарителите нямат а са тези кадето се поставят от самия изпарител до реиката посредата някъде ... :roll:




Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот Lifeguard » Съб 01 май 2010 19:53


GT limited edition написа:
Lifeguard написа:колеги някъде по в началото беше писано как става номера със смяната,но ще обясня набързо:
1.обръщаш на бензин
2.отиваш отзад и спираш притока на газ от към бутилката като затягаш двете кранчета
3.ако тръбичката влиза в чашката на клапана я развиваш.ще излезе малко газ така че не се шашкайте.на някой клапани не влиза там в чашката и не се развива тръбичката
4.после отдолу на чашката с ключе 13 се развива чашката.става трудно на място.може да нямаш сила.ако не успееш сваляш целия клапан и на менгемето да имаш повече сила.
5.като развиеш чашката гледаш да не загубиш едно магнитче вътре цялото ще е в стружки.
6.чистиш,сменяш и всичко по обратния ред



Колега а дали и в изпарителя ще има някакъв филтър или на газовите инжекциони изпарителите нямат а са тези кадето се поставят от самия изпарител до реиката посредата някъде ... :roll:

доколкото знам и съм виждал в изпаритела няма филтър по принцип....


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот The_Machine » Нед 02 май 2010 1:22


Зависи от марката инжекцион и изпарителя, с който е бил комплектован кита...
Твоя какъв е?


Потребителски аватар
panev_bot
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Люлин
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот panev_bot » Нед 02 май 2010 7:41


Аз вчера отидох до газ сервиза и момчетата ми казаха че този модел не се ремонтират,тоест не им се сменя филтъра.трябва да се смени целия клапан който струва 40лв.и ми обясниха че признаците които дава когато е за смяна е че няма мощност дори да я изфорсираш до 3000 оборота все едно ти свършва газта.И ми казаха че не е задълително да се сменя щом не показва такива симптоми.


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Нед 02 май 2010 13:09


The_Machine написа:Зависи от марката инжекцион и изпарителя, с който е бил комплектован кита...
Твоя какъв е?



Изпарителя е Заволи ... http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 96803h.JPG --- http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 96930d.JPG ,
Газовия клапън е на ВалТек ... http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 97082x.JPG --- http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 97198b.JPG --- http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 97362w.JPG
Газовия Компютър е КарГас БСМ ... http://www.filefront.com/16339185/DSC03306.JPG
Също имам няколко въпроса относно какво е това ??? --- http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 97685f.JPG
, и дали мога да паля директно на гас .?


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот The_Machine » Нед 02 май 2010 13:46


panev_bot написа:Аз вчера отидох до газ сервиза и момчетата ми казаха че този модел не се ремонтират,тоест не им се сменя филтъра.трябва да се смени целия клапан който струва 40лв.и ми обясниха че признаците които дава когато е за смяна е че няма мощност дори да я изфорсираш до 3000 оборота все едно ти свършва газта.И ми казаха че не е задълително да се сменя щом не показва такива симптоми.


Няма такива клапани, на които да не се сменя филтъра!

До втория колега - само в газовия клапан имаш филтър, това последното е Мап сензора - мери налягането на газта и вакуума във всмукателния колектор. Предимно се ползва газовата да "познава" кога свършва газта...

Кар Газ не може да пали директно на газ...


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Нед 02 май 2010 15:01


The_Machine написа:
panev_bot написа:Аз вчера отидох до газ сервиза и момчетата ми казаха че този модел не се ремонтират,тоест не им се сменя филтъра.трябва да се смени целия клапан който струва 40лв.и ми обясниха че признаците които дава когато е за смяна е че няма мощност дори да я изфорсираш до 3000 оборота все едно ти свършва газта.И ми казаха че не е задълително да се сменя щом не показва такива симптоми.


Няма такива клапани, на които да не се сменя филтъра!

До втория колега - само в газовия клапан имаш филтър, това последното е Мап сензора - мери налягането на газта и вакуума във всмукателния колектор. Предимно се ползва газовата да "познава" кога свършва газта...

Кар Газ не може да пали директно на газ...


The_Machine БЛАГОДАРЯ ТИ за бързия отговор :bowdown :bowdown :bowdown ., значи тубичката в багажничето и дано не се налага да се ползва ... :mrgreen:


Потребителски аватар
panev_bot
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Люлин
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот panev_bot » Нед 02 май 2010 18:42


Ами значи тея толкова и си разбират от работата.Вече кьораво и сакато става "майстор" и много разбира.сменил си накладките сам и вече можеи и основен ремонт на двигателя да направи.явно и аз съм отишъл при точно такъв


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mupk0 » Нед 02 май 2010 18:58


panev_bot написа:Ами значи тея толкова и си разбират от работата.Вече кьораво и сакато става "майстор" и много разбира.сменил си накладките сам и вече можеи и основен ремонт на двигателя да направи.явно и аз съм отишъл при точно такъв

Като се замислиш едно филтърче е 2-3лв.Смени си го пък да не ти е на главата :)


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Пет 07 май 2010 20:46


Днес бях до "майстора" където ми монтира газовото , понеже още ми е в гаранция но съм минал 10000км и исках да ми смени филтрите на газчицата и ми вика, че попринцип ги сменят на 15000км , ама се ми се струва че са бая тея километри :roll: . Само като знаеш къкви са горивата в България . Пък мисля че ако се сменят на 10к няма да има проблям някакъв .. Само незнам и да ви попитам колко ще излезне смяната горе долу без работата, смисъл такъв колко вървят газовите филтри конкретно този в газовия клапън и този който се намира на маркуча от изпарителя към рейката , да знам горе долу да не ме вкара в обора да паса трева след това защото и това го очаквам, че нали знаете всеки гледа да ти го вкара целия та да ти стане хубавичко ... :mrgreen: :D


vasko_x_2
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот vasko_x_2 » Съб 08 май 2010 20:35


Колеги,днес колата ми "уби" скоростта на газ,замириса на развалени яйца и сега прекъсва,,Като я карам на бенз,няма никакъв проблем!!Може ли да е от филтъра(газовия) или имам друг проблем???:)


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот IANSTO » Съб 08 май 2010 23:07


mupk0 написа:
panev_bot написа:Ами значи тея толкова и си разбират от работата.Вече кьораво и сакато става "майстор" и много разбира.сменил си накладките сам и вече можеи и основен ремонт на двигателя да направи.явно и аз съм отишъл при точно такъв

Като се замислиш едно филтърче е 2-3лв.Смени си го пък да не ти е на главата :)


Те хората си разбират . Разбират , че могат да вземат 40лв. за нещо което струва 4лв. !


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот rokera671 » Нед 09 май 2010 1:03


GT limited edition написа:Днес бях до "майстора" където ми монтира газовото , понеже още ми е в гаранция но съм минал 10000км и исках да ми смени филтрите на газчицата и ми вика, че попринцип ги сменят на 15000км , ама се ми се струва че са бая тея километри :roll: . Само като знаеш къкви са горивата в България . Пък мисля че ако се сменят на 10к няма да има проблям някакъв .. Само незнам и да ви попитам колко ще излезне смяната горе долу без работата, смисъл такъв колко вървят газовите филтри конкретно този в газовия клапън и този който се намира на маркуча от изпарителя към рейката , да знам горе долу да не ме вкара в обора да паса трева след това защото и това го очаквам, че нали знаете всеки гледа да ти го вкара целия та да ти стане хубавичко ... :mrgreen: :D


На 65 000 не съм сменял нищо и нямам проблеми.Ако си върви нормално не пипаи нищо.Дори и да ти направи проблем ще се прибереш на бензин.


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот GT limited edition » Нед 09 май 2010 10:02


rokera671 написа:
GT limited edition написа:Днес бях до "майстора" където ми монтира газовото , понеже още ми е в гаранция но съм минал 10000км и исках да ми смени филтрите на газчицата и ми вика, че попринцип ги сменят на 15000км , ама се ми се струва че са бая тея километри :roll: . Само като знаеш къкви са горивата в България . Пък мисля че ако се сменят на 10к няма да има проблям някакъв .. Само незнам и да ви попитам колко ще излезне смяната горе долу без работата, смисъл такъв колко вървят газовите филтри конкретно този в газовия клапън и този който се намира на маркуча от изпарителя към рейката , да знам горе долу да не ме вкара в обора да паса трева след това защото и това го очаквам, че нали знаете всеки гледа да ти го вкара целия та да ти стане хубавичко ... :mrgreen: :D


На 65 000 не съм сменял нищо и нямам проблеми.Ако си върви нормално не пипаи нищо.Дори и да ти направи проблем ще се прибереш на бензин.



Така е колега ама аз предпочитам всичко да ми е изрядно и точно.Да се сменя всичко на време , а не да даяна до издъхване и чак тогава да ходя по мъките, защото нещо дребно може да създаде редица проблеми ,като пирамида ако се сещаш за какво говоря ;) :)


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: На колко км. сменяте газовият филтър?

Мнениеот mIRIx » Вто 18 май 2010 21:10


когати си с ГИ има 2 филтъра на редуктора и след него. Този на редуктора е препоръчително да се сменя на 15- 20 К км. не се чудете ако извадите 1 шепа графит. Втория не се замърсява толкова но е хубаво и той да се сменя не да се продухва. Ако уредбата е обикновена филтъра е на клапана на газта преди изпарителя. Няма гаранция ,че ако заредите "хубава" газ не трябва д аги сменяте преждевремнно. Признаците за запушен филтър са заглъхване на високи обороти и предръпване при ускорение



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта