липса на документ за газово устройство

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
bohema72
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 01 апр 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

липса на документ за газово устройство

Мнениеот bohema72 » Пон 08 май 2006 9:42


Колеги,имам един въпрос.Колата ми е с газово,но нямам никакъв документ за него,така си дойде отвън.Трябва ли да му направя спешно паспорт/в талона на автомобила не е отбелязано,че има газово у-ство/? А междувпрочем на газ ми гори 12л. , а на бензин 13-14л. Май не е нормално?




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот i.e.i » Пон 08 май 2006 9:59


Същата история .Преди година ходих в един сервиз дето се минават

АГУ на преглед и от там ми обясниха ,че само в КАТ -Дървеница (за София) могат да и направят паспорт и регистрират.Незнам дали е вярно ,но лично за мен с това приключи опита ми за узаконяване.


Потребителски аватар
bohema72
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 01 апр 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот bohema72 » Пон 08 май 2006 10:10


А в сервизите не би ли могло да се издаде паспорт


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 08 май 2006 10:12


bohema72 написа:А в сервизите не би ли могло да се издаде паспорт

В СБА - Горубляне издават и заверяват паспосрти


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пон 08 май 2006 15:45


По принцип проблема не е в паспорта на на самия изпарител а в паспорта на бутилката, тъй-като тя се води опасно съоражение. На доста места издават и фалшиви паспорти.Ако искаш да си миниш всичко по нормалния (не по български-фалшиво) трябва да закараш бутилката на стенд за проверка на уреди под налягане.Такъв знам че имало в Бобов Дол - предполагам в теца или мините. Там я надуват на мисля че беше 30 бара, а и е минават на ренген.Това е изпитание на якост, ако не се пръсне значи става за ползване.Там трябва да ти издадът два паспорта.
Като цена излиза горе-доло да си купиш нова.
Ако питаш мене ако бутилката не е много стара можеш да минеш и с фалшив паспорт, но ако искаш да си сигурен трябва да я минеш през стенд за изпитание на якост.
В софия съм сигурен че има места за такива изпитания но аз поне не ги знам.Питах един колега дали знае такива но знае само за метан.Поразпитай или се разтърси в нета, мисля че ще намериш къде в софия правят проверки.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта