Passat 2.3 VR5, AGZ на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Сря 01 сеп 2010 22:16


Може и да си прав колега! Аз не съм карал много на газ (за момента около 2300 километра), но просто ми направи впечатление, че веднъж може да превключи на газ още докато стрелката въобще не е започнала да отчита температурата, а друг път да е качила малко и трети да е още по-загряла :screwy Не знам може да е нормално и ще разбера тези дни когато отида да погледнат дали не се нуждае от донастройка уредбата!




Потребителски аватар
kimb
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 21 дек 2009 14:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик/София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kimb » Чет 02 сеп 2010 19:42


Здр.колеги и аз съм отскоро с газ на фобос та искам да пипитам нещо по запознатите .Колата е пасат двг е 1,8 125 коня прави ми впечатление че когато съм на скорост ( най явно е на 1 и 2 прадавка ) и рязко си махна крака от педала на газта колата забива муцуната явно не е като на бензина плавно спиране и когато не е на скорост и подам газ когато пада надоло стрелката на оборотомера за части от секундата задържа на 1100 оборота .
Благодаря предварително и да извинява колегата че пиша в неговата тема !


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Чет 02 сеп 2010 19:53


Първо няма за какво да се извиняваш :) Второ не знам къде са ти слагали ФОБОСА, но ако питаш мен иди да ти направят донастройки, защото каквото и да ти кажат клегите във форума без това няма да минеш! Мисля, че именно настройките са проблема, защото при мен разлика между бензин и газ не усещам или е незначителна! Пиши да споделиш как се развива проблемът ти и евентуалното му разрешение!


Потребителски аватар
kimb
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 21 дек 2009 14:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик/София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kimb » Чет 02 сеп 2010 20:01


Слагаха ми го във сервиз на Фобус този до лукойла след Долни Богров то на вървене няма разлика съпроса е че като е на газ не при отпускане на газта когато е на скорост не намалява така плавно скоростта като когато е на бензин а има едно рязко дръпване и после е плавно .


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот alexx » Чет 02 сеп 2010 20:34


и аз съм с Фобос, но е монтиран в Горна Баня , Мноого доволен


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Пет 03 сеп 2010 8:00


И моя го правиха в Горна баня и също засега съм много доволен!


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Съб 04 сеп 2010 10:37


Ще ходя тези дни за донастройки и ще питам и за това както и за други неща които ме интересуват! Ще пиша след това да кажа какво са ми казали и така :)


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Пон 06 сеп 2010 17:00


Колеги да споделя малко новости от тези дни с Вас :) Значи днес за първи път пробвах да запаля директно на газ! Стана без никакви проблеми и в тази връзка искам да Ви попитам защо производителя дава паленено на газ като Авариен режим и защо в книжката пише, че при продължително използване на този режим може да дефектират някой компоненти на уредбата и съответно да отпадне гаранцията??? Другото което искам да споделя е моето добро впечатление от една Газостанция! Тя се казва Браво и е единствено за газ! Намира се на бул. "Тодор Каблешков" след ккъстовището с Тодор Александров в посока към бул. "България" от дясната страна! Тази газостанция ми я препоръча един колега, който зарежда само от там вече четири години и според него никога досега не е имал проблеми! Освен добрата цена на газта (1,13 лева) когато заредих от там ми направи впечатление, че не лъжат в литрите! Сега съм минал около 100 километра само градско с тази газ и мога да кажа, че колата си работи съвсем нормално! Искам да Ви питам някой друг зареждал ли е от тази газостанция и знаете ли дали имат и други или е само тази.

P.S. Колегата който ми препоръча газостанцията е говорил с управителя и за да разбере защо цената на газта там е винаги с 5-6 стотинки по-евтина от другите места и по негови думи това се дължало на това, че зареждали директно от производител и посредством цената искали да спечелят клиенти (звучи логично)! Ами това е пишете да си кажете мнението по въпросите! :)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот mupk0 » Пон 06 сеп 2010 17:21


Когато колата се пали студена на газ(температура на антифриза от порядъка 10-15-20градуса) изпаряването на газта не е добро,влиза доста течна газ директно в двигателя,и самият изпарител или в твоят случей редуктор,за охлажда.Палиш колата и в изпарителя е 15 градуса(давам пример),започва газопреобразуването и от течно в газообразно състояние газта изстудява изпарителя.За 10-15секунди както водата в изпарителя е 15 градуса става 5.Тогава газта започва още повече да влиза в течно състояние.След това идва един момент в който колата взима да загрява и изпарителя лека полека се стопля и при около 35-40градуса на водата самият изпарител вече е топъл и отдава нормално газ(в газообразно състояние,а не течно).Докато изпарителя изпарява газта и е студен,самите гумени елементи(платна,тапи и т.н.т) се вкоравяват и с времето се пукат.А спукат ли се започва да мени обороти,смеси и става чудо голямо.Ако колата ти всеки път се пали на бензин и си минава сама на газ ще минеш примерно 100 000км с тея платна в редуктора,а ако я палиш студена на газ примерно 50 000.При карбураторните коли масово се пали на газ,въпреки че и там е препоръчително първо на бензин.Така че щом твоята е инжекция по-добре си я пали на бенз и да си минава после на газ сама.При тебе няма изчакване на горивото в горивната камера както на карбураторите и карай така ,за да ти е мирна главата.


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kiriko » Пон 06 сеп 2010 19:38


От както съм с ГИ Фобос , зареждам само на ЕКО. Никаква разлика във вървежа и работата на празен ход , независимо къде зареждам(еднакво количество и качество-поне според мен) .Сега малко назад и аз да дам мнение за настройките на ГИ , специално Фобос(за другите незнам)настройките се правят изключително и само чрез компютър. Другото което се нуждае от настройка е така неречената калибровка на рейката с газовите клапани , тя страда от механично износване на определен пробег.Най често се познава проблем при нея , когато на празен ход има едно специфично тресене и чукане все едно маслени повдигачи причукват. Вътре във всеки клапан има буталце с гумен пръстен на челото , той се износва с течение на времето от работа , температурата и от самата газ. Когото се износи въпросният пръстен клапана започва да работи по-шумно и увеличава хода на буталото макар и с части от милиметъра. От там този цилиндър започва да получава гориво с различна скорост и количество спрямо останалите , и от това се получава неравномерната работа на празен ход. Проблема се решава с подмяната на проблемното буталце или цялата рейка .
В горните постове четох за температурата и различното време на превключване. Случаят е следният на повечето ГИ Фобос датчика за температура за превключване е настроен да превключва автоматично м/у 30-40С(при мен е на 36С), при студен двигател и външна температура отнема повече време до преминаване на газ , а при загрял двигател или висока околна температура е напълно нормално дори няколко секунди след стартиране на ДВГ да се премине на газ(тъй като датчика се влияе не само от температурата на двигателя),при мен датчика е на рейката с газовите клапани.
Относно по-ранното превключване от газ на бензин когато падне налягането , това може да се регулира чрез компютър като се зададе превключване при по-ниско налягане в бутилката за да се използва максимално капацитета и .
Това е за сега , като сетя нещо по нататък ще пиша.
Поздрави !


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Пон 06 сеп 2010 22:45


Благодаря Ви за мненията научих полезни работи :)


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот BG_POLICE » Чет 09 сеп 2010 21:58


Колеги тази вечер донякъде ми се поизясни разхода на газ градско! Значи преди седмица заредих бутилката догоре и тъй като утре триабва да пътувам реших да я допълня. Отидох на същата газостанция и заредих от същата коланка! Изминал бях 123 километра, като това е само градско в София! Бутилката побра точно 16,75 литра! Като отчета факта, че определен пробег съм го изминал на бензин (защото пали и работи определено ереме на бензин) излиза, че разхода на газ ми е между 15 и 17! Не знам според Вас как е, но аз мисля, че за Софииско е добре за тоя мотор на това купе! Очаквам зимата разхода да се покачи, а с него и разхода който ще имам откам бензин, защото по-бавно ще загрява и по-бавно ще минава на газ! Като цяло съм доволен, а все още ми предстой да посетя сервиза за донастройки :) Какво ще кажете как Ви се струва реално ли съм преценил разхода?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот mupk0 » Чет 09 сеп 2010 22:08


Добре е разхода.Аз при 75коня мотор и движение в Стара Загора(достап по-спокоен град) ми прави 9.5-10,значи ти с тва 15-16 на този голям мотор трябва да се радваш.Разхода ти на бензин колко е ? 13-14?


Потребителски аватар
kiriko
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот kiriko » Пет 10 сеп 2010 6:31


За мен разхода ти е голям , аз съм с 6 цилиндрова петица и средния разход ми е 13/100 (най-нисък разход 12/100 без климатик с нормално каране до 3000об. , най-голям разход 15/100 с климатик и натискане); Така че можеби се нуждаеш от донастройване , Пасат с 2.3 мотор не трябва с нормално каране да надвишава 14/100 разход .
На мен "грубо" за един месец ми игаря около 15литра бензин само за палене и до като премине на газ .


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 2.3 VR5, AGZ вече на газ!!

Мнениеот alexx » Пет 10 сеп 2010 14:41


има още нещо, ако се стартира само на газ бензиновите инжектори не работят и след време колата и да искаш няма да работи на бензин, дюзите ще "пикаят", дига нивото на маслото т.н. ....
затова като я зяпалиш тя ще си прехвърли на бензин и дълго време няма да има ядове
:beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта