Студено палене на газ - G3?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Студено палене на газ - G3?

Мнениеот sebastianz55 » Пон 19 юни 2006 23:36


Здравейте,
колата е 1.6 моноинжекцион с газова бутилка, с директно впръскване в карбуратора, т.е. при контакт автоматично се впръсква газ /да обясня, че барем не се изразя правилно/, май изпарителя се определяше като електрически или нещо от рода...

Въпросът ми е следния - точно заради този изпарител, явно не мога да паля колата, когато е студена. Т.е. трябва да е работила на бензин, да е вдигнала температура на около 70 oC, че да включа на газ и да не угасне. Защо?

Пробвал съм да я паля на газ, но единственото, която се получаваше е да се смрази всичко от газта, която вече е преляла и не уссала да се запали. Като вдигна капака всичко около тръбите на газта е в скреж.

Бутоните, които имам са следните

[1] [2]

[1] - три степени всяка за себе си - 1 бензин, 2 - никакво подаване на каквото и да е гориво, 3 - газ

[2] - ключе, което може да се натисне и задържи, но се връща в изходно положение. /днес минах преглед на газова и човека каза, че понеже съм с електрически изпарител това ключе е за другия тип, при който вдига налягането за да вкара газ и реално не играе - въпреки това, днес като разглобих бутоните видях, че е свързано и то./

Предишната собственична твърдеше, че през това време спокойно си е палила на газ... само, че тогава пропуснах да я запитам как.

Отзад на газовата видях тези въртелчета - черните - със стрелки за посоки Open & Shut - черничките.
http://forum.vwclub.bg/garage.php?m ... ge_id=1433

Някой може ли да ми обясни за какво служат и чрез тях доли мога да улесня паленето на газ?

Във форума някой спомена, че мога да се коригират оборотите при работа на газ - ако споделите как става това дали може да помогне?

От трета страна бих искал да запитам за това уредче, което отчита колко газ има в бутилката. Днес забелязах, че стелката се е забила в нищото а газ има. До днес по едно време си работеше, следобеда отчето, че никакво го няма. Дали то се е счупило... незнайно как? или има някакъв проблем, който може да се отстрани?

Благодаря предварително за вниманието и отговорите.




Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Студено палене на газ - G3?

Мнениеот madmen » Сря 21 юни 2006 9:16


sebastianz55 написа:Въпросът ми е следния - точно заради този изпарител, явно не мога да паля колата, когато е студена. Т.е. трябва да е работила на бензин, да е вдигнала температура на около 70 oC, че да включа на газ и да не угасне. Защо? Изпарителя си ти е добър, но не се знае мембраните в него на колко време са!

Пробвал съм да я паля на газ, но единственото, която се получаваше е да се смрази всичко от газта, която вече е преляла и не уссала да се запали. Като вдигна капака всичко около тръбите на газта е в скреж. А нивото на антифриза какво е,..... с вода ли си или антифриз..... и появяват ли се мехурчета в разширителния съд

Бутоните, които имам са следните

[1] [2]

[1] - три степени всяка за себе си - 1 бензин, 2 - никакво подаване на каквото и да е гориво, 3 -газ ключа ти е ръчен

[2] - ключе, което може да се натисне и задържи, но се връща в изходно положение. /днес минах преглед на газова и човека каза, че понеже съм с електрически изпарител това ключе е за другия тип, при който вдига налягането за да вкара газ и реално не играе - въпреки това, днес като разглобих бутоните видях, че е свързано и то./ нарича се обогатител и го има на всички ръчни ключове

Предишната собственична твърдеше, че през това време спокойно си е палила на газ... само, че тогава пропуснах да я запитам как. ??? значи нещо се е повредило

Отзад на газовата видях тези въртелчета - черните - със стрелки за посоки Open & Shut - черничките.
http://forum.vwclub.bg/garage.php?m ... ge_id=1433 Това са кранове, едното затваря входа към бутилката, другото изхода(към газовия клапан)

Някой може ли да ми обясни за какво служат и чрез тях доли мога да улесня паленето на газ? Трябва да са отвити, нищо не регулираш с тях

Във форума някой спомена, че мога да се коригират оборотите при работа на газ - ако споделите как става това дали може да помогне?Може да регулираш от изпарителя и от троиника(на маркуча), но първо трябва да се оправи студения старт.

От трета страна бих искал да запитам за това уредче, което отчита колко газ има в бутилката. Днес забелязах, че стелката се е забила в нищото а газ има. До днес по едно време си работеше, следобеда отчето, че никакво го няма. Дали то се е счупило... незнайно как? или има някакъв проблем, който може да се отстрани? Сондата се е откачила,.... най-вероятно сега можеш да заредош пълния капацитет на бутилката. Отстранява се в сервиз с празна газова бутилка(не ти го препоръчвам да го правиш сам)

Благодаря предварително за вниманието и отговорите.


:да:


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sebastianz55 » Сря 21 юни 2006 9:29


Знаци трябва да се ходи и на газаджия.... :(, егати, всичко наведнъж.

Препоръчейте някой добър и честен в София...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта