Увеличава сам оборотите по надолнище!!!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
passat 1.8 adz
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 23 апр 2006 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Увеличава сам оборотите по надолнище!!!

Мнениеот passat 1.8 adz » Чет 22 юни 2006 15:59


Карам Пасат 1.8 adz, 96г. Като се спускам по надолнище (на газ) и съм на "моторна спирачка" на около 2100-2300 оборота, той сам си увеличава оборотите докъм 2800-3000 и след като изключа от скорост - падат, но не веднага, след 1-2 секунди. Другият вариант да ги накарам да "паднат" е да подам леко газ (но по надолнище това е тегаво все пак). Газаджията каза, че така ставало при тези двигатели, но нещо не ми харесва това обяснение. На някой да му се случва или да го е решил проблема?




Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Нед 25 юни 2006 14:53


Колега, със същия мотор съм и при мен се случва абсолютно същото. Мисля че няма от какво да се притесняваш/ме, даже най-добре свиквай. Промяната на оборотите е свързано с работата на двигателя на газ, като цялата работа я прави компира - струва ми се че е заради изхвърляните газове.Но защо само надолнище - нека да се изкажат по компетентните?!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта