Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
blue_21
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 31 юли 2017 1:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот blue_21 » Чет 19 яну 2023 21:00


Майко ако има значение от Балчик съм
Добре че ме открехвате какво прави ГИ
а всъщност прочети страниците дет не ти се четът
А да знаеш какво да коментираш
Почвам да се нервя.........
То било ГИ
Ма да то е ГИ и търся помщ защо не работи като такъв
А какво прави и как трябва да работи знаем
Извинявайте ама....




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 20 яну 2023 7:34


Да вземеш да се успокоиш и да помислиш преди да напишеш нещо, колеги се мъчат да помогнат, аз от два дни чета и нищо не разбирам от написаните редове.
Било ГИ мейтин Италия, ама от ГИ до ГИ разлика от земята до небето, не са еднакви същите. От огромно значение е дали системата на колата е фул груп инжекцион, симос с датчик за две по две дюзи или стандартно реди всяка дюза по отделно. Монтираният ГИ дали отговаря на автомобила и поддържа същият вид впръскване!? Има още други въпроси на които им трябват отговори, обаче само от оплаквания че три пъти се връщаш при майстора и нищо не прави, няма да стане.
В крайна сметка иди при някой жичкаджия да ти премести постоянния плюс на ЕКУ на плюс след контакт и всеки път ще имаш рестарт на системата, не слагай никакви копчета


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот stefan4o » Пет 20 яну 2023 7:50


Старите инжекциони са фулгруп.
Място за нерви във форума няма, просто са излишни. По-добре да се систематиза едно добре написано и с правилна структура мнение, така ще е по-лесно за тези, които искат да помогнат. Щото понякога човек губи желание да помага на мнения и изречения с по две или три думи :th_up


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 20 яну 2023 12:50


Хората като имат проблем ,с който не се справят ходейки от сервиз до сервиз понякога изпадат във ситуация на нервна криза и се държат неадекватно ,а понякога и агресивно .За това за добра диагноза на проблема е нужна цялата информация налична и какво е свършно и какви елементи са поставени .
Разбирам го колегата ,че е под напрежение ...дал е сериозна сума ,а не му работи колата.Ама с репчене по форумите не се решават подобни казуси.


blue_21
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 31 юли 2017 1:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот blue_21 » Пет 20 яну 2023 19:13


Та така аз ако разбирах от ГИ щях или сам да си го сложа и наместя и нямаше да има на кого да се сърдя....
Ако някои беше задал въпрос може би ако имам инфо бих отговорил
Описах дословно какво се сучва незнам как да отговоря на незададен въпрос и не съм запознат с детайлите и термините
От обща култура вс знаят кво прави газовото но как?
Извинявайте но когато каже някой че не бил чел кво съм писал и коментира няма ли да ви дойде в повече????щот не му се четяло
Това което знам е че е монтиран ГИ как?е нямам идея
Лошо е да мислите че това е нервна криза нооо
Така последните три поста освен че са как да кажа....
Въпреки това осещам че са компетентни хора които за съжаление не се вкючиха да задат правилните въпроси и най вероятно биха ми помогнали....
Описал съм това което зная без да съм грамотен по темата....
Вие едва ли разбирате от товароподемна техника както аз но и това е разбираемо
Иначе сте докачливи
Желая ви вс.най хубаво колата се оправи днес проблема е 16лв
Вземете пример от форума на ауди
Прав си но ти зададе ли въпрос и ако немога да отговоря да ме насочиш
Та имах едно ауди и да с правилни въпроси насоки и няколко снимки си смених веригата без да съм механик не че нямам и пари да си платя а ми е хоби
Те сега се нервя Българи божеее систематизирай!!!!!писах писах какво се случва.....
Е не е сложено едно нещенце
Ся е ок
Вземете пример капацитети от др форум


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 20 яну 2023 20:50


Кое да ти се систематизира ?Най-малкото можеш да опишеш марка и модел на монтирания ГИ това първо ,второ когато наливаш 1250 лева за газова уредба търсиш информация за твоята кола коя е най-подходяща и ще бъде най-безпроблемна .Не винаги най-доброто е най-подходящо особено когато се касае за монтаж на съвременен ГИ на старо поколение двигател .Ще ти кажа аз как постъпих понеже имах същите ядове с едно Рено Лагуна мононжекцион ,познавам доста таксиджии и потърсих информация за човек ,който да ми постави ГИ на сеата ....в 90% отговорите бях един и същи човек .Отидох на място стиснахме си ръцете за 940 лева за монтаж с тороидална бутилка и 1,5 година аз проблем нямам .Имах ядове с преобогатена смес ,човека закачи и каза проблема не е ГИ ,а някъде другаде .......закачих я с Делфи оказа се ламбда сонда ,смених я и всичко е ок .Преди да поставя уредбата подмених кабели ,свещи и въздушен филтър ,защото газта е капризно гориво и работата и се влияе от тези компоненти .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трудно пали след каране на газ-Решено най-сетне

Мнениеот kris11 » Сря 25 яну 2023 15:43


blue_21 написа:Т
...Вземете пример капацитети от др форум

А вземи пример как се повдига тема , какво трябва да се опише с модел, марка , а не празни тъпи словоизлияния. Писнало ми е от такива като тебе с голямо мнение за себе си . Никой не е длъжен да ти помага с такова твое отношение за собствено величие.
Ако така сис е държал и с човека , който ти е монтирал ГИ - много ясно е защо имаш проблеми.

Офф започнах 13 година с ГИ - досега съ нямал проблеми освен смяна на бутилка заради 10 г . срок.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта