Rail vs Valtek vs mimgas

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот mupk0 » Чет 01 авг 2013 14:14


Дойде време да сменям рейката(защото един ремонтен комплект с труда на някой и 4 бобини ще дойде същите пари).Искам максимално бърза рейка от ниският клас(тоест разните по 1 ом).Чудя се обаче как да процедирам.Гледам из нашият град Рейл 1.2ом са 90-100лв(трябва да гледам датата на производство), Валтек 1Ом и той е 90-100лв(има ментета доста...даже рядко са тези с гравиран надпис на рейката от лазер) и мимгас за 70лв (1.2ома 1:1 с рейл-а).Та се чудя дали въобще си заслужава да давам тея 30лв отгоре.Трите рейки имат един и същ принцип на работа,различна основа(на която се навиват бобините и дюзите откъм надписи само) и еднакви бобини(тези на рейл и мимгас-а).Някой може ли да изкаже мнение по въпроса дали се заплаща само името или не е така?




Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот Gigabyte » Чет 01 авг 2013 16:26


вземай Apis Solo ,мое мнение
http://prodavalnik.com/inzhektori-apis-solo-1-6-fast-i11422143


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот vasko__2 » Чет 01 авг 2013 18:30


Това цената на 1бр. дюза ли е или как?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот mupk0 » Чет 01 авг 2013 19:18


Gigabyte написа:вземай Apis Solo ,мое мнение
http://prodavalnik.com/inzhektori-apis-solo-1-6-fast-i11422143

Съгласен съм и на такъв вариант,но има партида и от тях ,които не стават.Пак трябваше да се гледа нещо(забравих вече какво),иначе съм много доволен от ЕКУ-то им...... иначе 4мс за цял цикъл...не е много бързо


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот jijane » Съб 03 авг 2013 9:24


Ти ако си мислиш, че тези които си изброил в заглавието падат под 4 мс на цикъл, си в голяма заблуда. Бързината и качеството на инжектора си имат своята цена. Отделно толкова бързи рейки имат и доста по-кратък живот, все пак са доста по-евтини от бързите и качествени. Цялата ти рейка струва по-малко от цената на един инжектор на кейхин, ланди или брц, които наистина са бързи и дълговечни.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот mupk0 » Съб 03 авг 2013 9:55


jijane написа:Ти ако си мислиш, че тези които си изброил в заглавието падат под 4 мс на цикъл, си в голяма заблуда. Бързината и качеството на инжектора си имат своята цена. Отделно толкова бързи рейки имат и доста по-кратък живот, все пак са доста по-евтини от бързите и качествени. Цялата ти рейка струва по-малко от цената на един инжектор на кейхин, ланди или брц, които наистина са бързи и дълговечни.

Съгласен съм с това.Целта ми е по-скоро проба.Колата и с 3 ома валтек вървеше добре,преди да се доизноси(че не беше нова).Има характерните признаци на задавяне когато колата е студена,а когато рейката сгрее или принудително я стоплиш/охладиш колата да реаргира и на двете промени.


Потребителски аватар
Crazy_hatteR
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 20:40
Автомобил: A6 C5 1.8T + Mk IV 1.6 + B3 1.8Mi
Двигател: AEB 1.8T + AKL 1.6 SR + 1.8 RP
Местоположение: Майнатаун

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнениеот Crazy_hatteR » Съб 03 авг 2013 11:18


Когато стана време за ремонт на моя Рейл 3Ом. прецених, че цената на ремонтен комплект е почти равна на рейка Мимгаз. Взех 1.5Ом. за 48лв. по-тиха е от Рейл. Вече повече от година съм с нея, около 20К км. Дори газаджията дето ми я достави цъкаше и се чудеше защо Рейл е два пъти по-скъп, при положение, че ако няма надписи не можеш разбра коя каква е... Знам, че е компромис, но на тази цена...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта