АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Нед 16 яну 2022 21:50


И аз щях да питам как протичат проверките за тези които не са си регистрирали уредбите.
При ГТП на брат ми са му искали розовия талон и са му го снимали.




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 17 яну 2022 14:02


rld написа:Да вдигна темата с въпрос - какво правим с всички нововнесени коли на газ, с нови газови бутилки? Разчитаме на какъвто хвърчащ лист имаме от чужбина за газта или по установената традиция, вадим тук протокол за монтаж?


Днес питах в СБА, понеже и мен ме касае този въпрос а и карах служебния автомобил на преглед.

Първо да започна със служебния автомобил който е закупен миналата година (внос от Италия с газова).
При регистрацията вписаха газовата в талона. В КАТ не минава кой знае какъв ГТП (по скоро КАТ ти дава бонус 1г. преглед.) И днес официално се падна първото минаване на автомобила през пункт за ГТП.
В пункта ни искаха документите на газовата (розовия лист) ние нямахме абсолютно никакви документи за газовата. Дадоха ни преглед само за бензина и предупредиха за следващия път да имаме розовия талон (или поне документ за монтаж на газова, а розовия лист те ше го издадат).

И понеже на мен ми предстои регистрация на автомобил внос от Германия (с всички документи + гаранция на газовата), ги питам как се процедира. Те ми отговориха че на тях немските документи не им вършат работа :banghead Казаха "Те и без това в КАТ ще ти приберат старите документи на газовата" :eek И ги питам от къде на къде кат ще ми прибира документите на газовата при положение че това ми е гаранцията. Те само вдигат рамене и мълчат. Явно не са много наясно с процедурата.

Споменаха нещо от сорта че ако газовата е монтирана преди 2010г. То и те могат да я впишат ръчно в талона за прегледа.

Отделно мисля че в Германия, срока за експлоатация на газовите бутилки е 20г. И дефакто на мен ми остават още 11г. но от СБА казаха че ще ми признаят само 1г независимо че имам гаранционна карта. И след 1г трябва да сменям бутилката :censored2

Ще продължа с разпитванията и на други места да видя какво ше кажат.


rld
Мнения: 546
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пон 17 яну 2022 16:11


и аз говорих със сба, общо взето същото ми казаха. Ще я въведат в системата, но преди това трябва протокол за монтаж от газ сервиз и документ от пункт за узаконяване


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот kris11 » Пон 17 яну 2022 17:50


vandu написа:И аз щях да питам как протичат проверките за тези които не са си регистрирали уредбите.
При ГТП на брат ми са му искали розовия талон и са му го снимали.


В края на 08 м. смених бутилка и протокол за монтаж. След 3 дни отидох на преглед : първо газовата и розов талон -40лв. След това ГТП - 50 лв.
С розовия талон до 3 тата година . Носи се на прегледа. На 3 тата г. може да минеш може и да се заядат и да те пратят в КАТ.
Имам време още и ще му мисля, а дотогава може да има нови промени :screwy


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 17 яну 2022 22:15


dontaskdontsay написа:
rld написа:Да вдигна темата с въпрос - какво правим с всички нововнесени коли на газ, с нови газови бутилки? Разчитаме на какъвто хвърчащ лист имаме от чужбина за газта или по установената традиция, вадим тук протокол за монтаж?


Днес питах в СБА, понеже и мен ме касае този въпрос а и карах служебния автомобил на преглед.

Първо да започна със служебния автомобил който е закупен миналата година (внос от Италия с газова).
При регистрацията вписаха газовата в талона. В КАТ не минава кой знае какъв ГТП (по скоро КАТ ти дава бонус 1г. преглед.) И днес официално се падна първото минаване на автомобила през пункт за ГТП.
В пункта ни искаха документите на газовата (розовия лист) ние нямахме абсолютно никакви документи за газовата. Дадоха ни преглед само за бензина и предупредиха за следващия път да имаме розовия талон (или поне документ за монтаж на газова, а розовия лист те ше го издадат).

И понеже на мен ми предстои регистрация на автомобил внос от Германия (с всички документи + гаранция на газовата), ги питам как се процедира. Те ми отговориха че на тях немските документи не им вършат работа :banghead Казаха "Те и без това в КАТ ще ти приберат старите документи на газовата" :eek И ги питам от къде на къде кат ще ми прибира документите на газовата при положение че това ми е гаранцията. Те само вдигат рамене и мълчат. Явно не са много наясно с процедурата.

Споменаха нещо от сорта че ако газовата е монтирана преди 2010г. То и те могат да я впишат ръчно в талона за прегледа.

Отделно мисля че в Германия, срока за експлоатация на газовите бутилки е 20г. И дефакто на мен ми остават още 11г. но от СБА казаха че ще ми признаят само 1г независимо че имам гаранционна карта. И след 1г трябва да сменям бутилката :censored2

Ще продължа с разпитванията и на други места да видя какво ше кажат.

Аз сменявах миналата година бутилката на пасата, пък е вписана уредбата в талона, та първо при Ангел Върбанов за протокол за монтаж срещу 20 лв, после в сба за розовия лист и т.н.т Това за Берковица ти го казвам. Иначе явно няма законово основание да ти признаят газова уредба с документи на чужд език или има разминаване в нормативната уредба за газовите в европейския съюз. Може би и да ти признаят немската уредба след минаване на технотест примерно, не съм сигурен.
Все пак има начин срещу 60 лв да се оправиш. Немските документи си ги снимай да си ги имаш все пак, макар че не вярвам в кат да ги приберат


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот toraborat » Вто 18 яну 2022 10:20


Миналата година монтирах газ, розовия талон май ми го прибраха в КАТ като я регистрирах, или да го търся из нас...


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот xeson » Нед 23 яну 2022 11:31


kris11 написа:
vandu написа:И аз щях да питам как протичат проверките за тези които не са си регистрирали уредбите.
При ГТП на брат ми са му искали розовия талон и са му го снимали.


В края на 08 м. смених бутилка и протокол за монтаж. След 3 дни отидох на преглед : първо газовата и розов талон -40лв. След това ГТП - 50 лв.
С розовия талон до 3 тата година . Носи се на прегледа. На 3 тата г. може да минеш може и да се заядат и да те пратят в КАТ.
Имам време още и ще му мисля, а дотогава може да има нови промени :screwy

И аз така :th_up


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Съб 19 фев 2022 9:51


kris11 написа:
vandu написа:И аз щях да питам как протичат проверките за тези които не са си регистрирали уредбите.
При ГТП на брат ми са му искали розовия талон и са му го снимали.


В края на 08 м. смених бутилка и протокол за монтаж. След 3 дни отидох на преглед : първо газовата и розов талон -40лв. След това ГТП - 50 лв.
С розовия талон до 3 тата година . Носи се на прегледа. На 3 тата г. може да минеш може и да се заядат и да те пратят в КАТ.
Имам време още и ще му мисля, а дотогава може да има нови промени :screwy


Тази година пак минах без да ми искат розовия талон. Но в първия пункт за ГТП ме отрязаха като разбраха че съм бе катализатор.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот kris11 » Съб 19 фев 2022 18:41


vandu написа:Тази година пак минах без да ми искат розовия талон. Но в първия пункт за ГТП ме отрязаха като разбраха че съм бе катализатор.

Защо си го свалил / Да те уредя с 1 катализарор от АЕЕ / 1,6л/ ? Свален е 2 началото на 2006 г. по спомени на 85-87 к км. На АЕЕ сондата е веднага след изп.колектот


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Съб 19 фев 2022 19:09


щото се запуши.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта