АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пет 01 яну 2021 20:11


Вярно ли е че ако автомобила е със заводска газова уредба, при регистрация в кат, газта автоматично се вписва в талона?




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 02 яну 2021 10:41


Би трябвало при регистрация да бъде вписана без значение дали е заводска или не. На старите талони не пише ли газ бензин ?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Съб 02 яну 2021 10:51


rld написа:Вярно ли е че ако автомобила е със заводска газова уредба, при регистрация в кат, газта автоматично се вписва в талона?

Би трябвало, ама трябва да се гледа!
Един колега скоро купи на дъщеря си Astra G, 1999г.В КАТ в талона са я писали 1989г.А първите Астри са от 1991-92г.Той това го е видял късно и няма да ходи да се разправя.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Съб 02 яну 2021 16:58


В чуждестранния талон на колата пише газ /бензин


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот plamen000000 » Съб 02 яну 2021 17:14


ivan_pop написа:
rld написа:Вярно ли е че ако автомобила е със заводска газова уредба, при регистрация в кат, газта автоматично се вписва в талона?

Би трябвало, ама трябва да се гледа!
Един колега скоро купи на дъщеря си Astra G, 1999г.В КАТ в талона са я писали 1989г.А първите Астри са от 1991-92г.Той това го е видял късно и няма да ходи да се разправя.


.......и ще стане фал още на ГТП-то!!!!!!!!!!!!!!!!!!


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот red rider » Съб 02 яну 2021 17:37


Пасата ми е регистриран 1988г, по талон е 1998г..... от години. Проблем никой не ми е правил. :biggrin


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 02 яну 2021 18:24


Преди 2 седмици го минахме тоя филм и ако не се бяхме обадили пак щяхме да вадим нови талони.
В старите талони на колата пише газ/бензин и го питаме тоя в кат, нали ще впише че има газ. Онзи ни отговаря че няма да я впише. Да минем първо преглед на газовата и тогава пак да дойдем в кат. Демек да дойдем отново за други талони :banghead Питахме как така няма да я впишат нали вече е монтирана. А онзи ни отговаря че ако в старите талони пише газ/бензин, тогава ще я впише. Погледна талоните и о чудо там пишело газ бензин :screwy Веднага го коригира и кой от къде е.

Така че ако не им кажеш как да си вършат работата има голяма вероятност да изгориш :th_up


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот biol » Нед 03 яну 2021 19:30


Глупави хора , заслужава глупави управници.
В кат нямат никаква методология, кой каквото им каже това пишат. Инструктирани са да тормозят хората, но сами знаят че са в нарушение и като им кажеш подвиват опашка. Сега друг е въпроса как държавна полицейска структура гази закона ,ми нормално в страна без закони.

Навремето го играх тоя филм с катаджии, Преди години на старата кола сменявах талона с големия заради тяхна некомпетентност- Когато се оказа , че въпреки всички конвенции по който сме страна тъпите ченгета не направили талона и ни връщат от Гърция. ( народа и тогава подви опашка плати си смяната -тъпа работа ама минава). така и така сменявах и си плащах смяната , ги накарах да впишат газовата уредба. Мрънкаха нещо ама кратко явно не им се занимаваше и я вписаха.
Имах преглед от ГТП където пише че са прегледали газовата уредба. Основното е чене мога да променят закон със задна дата. Щом си я поставил по законен начин и си бил изряден, не могат след това да те изкарат незаконен. Когато поставях газовата издаваха паспорти- такъв беше реда. След това прегледа на газовата го вкараха в ГТП и паспортите станаха невалидни. Не могат да искат други документи след това, освен големия талон от прегледа с вписана газова уредба.

Между другото още ли карат шофьорите да лепят глупави лепенки GAS на задното стъкло. GAS е международно прието съкращение на gasoline или на български Бензин.
Съкращението за газ е LPG ili CNG


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот jijane » Пон 04 яну 2021 14:26


Новите стикери са така LPG/CNG и един номер, който е вързан с протокола, който се изпраща в ДАИ при първоначалния преглед на газовата. Това важи при нови уредби. За старите и заварените не знам как е.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот nikson85 » Пет 22 яну 2021 15:43


Моята уредба е от 2013 година. Трябва ли да сменям талона?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пет 22 яну 2021 18:16


Ей тук чети=> https://www.brc.bg/METODIKA.php


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот nikson85 » Пет 22 яну 2021 19:12


Значи мога да си карам така, докато сменя бутилката.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 08 мар 2021 6:23


Описвам моите перипетии. Пасатът ми е със сменен талон в който пише бензин/газ като гориво, бутилката обаче беше на 13 години. Поради различни причини колата не се кара близо една година и беше с изтекъл ГТП.
Дойде време да я пуснем в движение, купих нова бутилка с евро сонда, монтирах и отидох да питам в един пункт дали ще може да мине преглед. Казаха ми, че без да има розов лист, въпреки че бутилката има сертификат, не може да мине преглед. Тези които издават розовите листове въвеждали номера на бутилката в системата и като почне прегледа при сканирането на талона номера на бутилката излизал в протокола за ГТП, те в пункта само провелявали, не знам какво проверяват, но нямат право да въведат номера на бутилката. Та от там в Берковица само на едно място издават такъв розов лист, но за да го издадат им трябвало протокол за качествен монтаж. Отидох в друга фирма да ми издадат протокол за монтаж, с него розовия лист и с него вече минах преглед законно.
Трябва да се мине цялата процедура, няма друг начин явно.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот stefan4o » Пон 08 мар 2021 6:50


Ода, какъв е този розов лист?
Аз имам протокол от монтажа, защото сменях бутилката, сега с него трябва да мина през АГУ-проверка и чак тогава ГТП. На АГУ-проверката ли го дават този розов лист?


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот viksanlg » Пон 08 мар 2021 7:09


Да, ако в системата възникне някакъв проблем онези от газовия преглед ме посъветваха първият път поне да си нося розовия талон със себе си на ГТП.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта