АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Pet_rov » Пон 24 фев 2020 15:15


Само с документите.




rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пон 24 фев 2020 15:40


Освен това ми казаха че ако уредбата е монтирана преди 2014 и е вписана в талона от гтп, се отива с документите в кат. Ако е след 2014 или не е вписана в талона от гтп, трябва да се узакони

https://www.sba.bg/snews/v/1081/Kakvo-t ... va-uredba/


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот stefan4o » Пон 24 фев 2020 15:49


Може ли някой да разясни "вписана в талона при ГТП"? Нали всяка година се издава нов талон на ГТП?


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пон 24 фев 2020 16:07


Точно така, откакто имам моята винаги вписват газта в талона от прегледа.
Някои по назад обаче са писали, че при тях не е така

Тази седмица ще отида за да си спестя главоболия


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 24 фев 2020 16:41


stefan4o написа:Може ли някой да разясни "вписана в талона при ГТП"? Нали всяка година се издава нов талон на ГТП?

Загледай се,и виж че има данни за АГУ-то.В моя стои бутилката от 2008 година.А 2016 съм я сменил,за което имам съответният документ.


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пон 24 фев 2020 19:33


Мислите ли че 4 часа в кат ще стигнат (софия област)? Предния път за толкова смених номера и талони


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот megatronS » Пон 24 фев 2020 20:35


ivan_pop написа:
megatronS написа:За регистрация на газова уредба в пункт за технически преглед се изисква протокол от монтаж на газовата уредба и паспорт на бутилка, която

Не пишете глупости,че много хора четат и се шашкат и се набутват с пари!
Има срокове и условия за тези неща.Трябва да се четат нормативните документи!


Кое по точно са глупости и с кое се набутват? Кое е сложното и неясното на цялата работа? Монтирана газова, протокол от монтаж и паспорт за бутилка, вписана в пункт за технически преглед и след това с документите в КАТ, за смяна на вида на горивото на превозното средство (поради изменение на конструкцията)- това е институцията, която отговаря за това изменение(това е за питащия, каква институция тук играе КАТ). С бутилка над 10 години, няма минаване, закона казва че може да се движите с монтирана газова ,не вписана в талоните, до 3 години от нейния монтаж. Ето ви глупостите разяснени от СБА, аман от супер специалисти по всичко:
https://www.sba.bg/snews/v/1081/


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 24 фев 2020 21:09


megatronS написа:
ivan_pop написа:
megatronS написа:За регистрация на газова уредба в пункт за технически преглед се изисква протокол от монтаж на газовата уредба и паспорт на бутилка, която

Не пишете глупости,че много хора четат и се шашкат и се набутват с пари!
Има срокове и условия за тези неща.Трябва да се четат нормативните документи!


Кое по точно са глупости и с кое се набутват? Кое е сложното и неясното на цялата работа?

Моята газова е монтирана 2012г., вписана е в протокола за ГТП, в талона на колата не е вписана.Изряден съм от всякъде и няма нужда нищо да правя!
Четете следните нормативни документи, там всичко си пише!

НАРЕДБА Н-3 от 2013г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства
и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите-членки на Европейския съюз,
или друга държава – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство /публикувана в ДВ брой 31 от 04.04.2014г./

НАРЕДБА № I-45 от 24 март 2000 г. за регистриране, отчет, пускане в движение и спиране от движение на моторните превозни
средства и ремаркета, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства
/публикувана в ДВ брой 45 от 30.05.2014г./

НАРЕДБА № Н-32 от 16.12.2011 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства
/публикувана в ДВ брой 73 от 02.09.2014г./

Толкоз без пари!
Четене му е майката!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Пон 24 фев 2020 21:35


Моята уредба е от 2012,бутилката също.Обаче никъде в ГТП не фигурира че имам газ.
Сега трябва ли да минавам през КАТ или просто да мина ГТП и та да ми впишат че колата има и газ и да доплатя още 5 лв за това?


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пон 24 фев 2020 21:40


Попитай в някой добър пункт за гтп. Но без документи в кат ще те върнат.

При мен е вписана в талона с прегледа и от няколко пункта, издаващи удостоверения за газова уредба, ми отказаха преглед. Казаха ми направо да отида в кат с документите. След като го направя, ще съобщя дали съм минал


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Пон 24 фев 2020 22:38


Да внеса още малко смут в темата.
Това го копирам от друг форум, след запитване към Романо България:

⚠️⚠️⚠️Във връзка на появилата се в медиите информация във връзка с акция на КАТ за газовите уредби, даваме следната информация:
❗️Всеки автомобил, на който е монтирана газова система след септември 2014(тогава влиза в сила новата наредба Н32) трябва да мине първоначална проверка в специализиран пункт
❗️Срокът за първоначална проверка е ПРЕДИ следващия годишен технически преглед. Давам пример-Новозакупен НОВ автомобил, на който му е монтирана веднага газова система- автомобилът трябва да мине през първоначална проверка до 3 години след дата на монтажа, тъй като тогава му е следващия ГТП.
❗️Ако автомобилът е минал ГТП ноември и автомобилът минава всяка година ГТП, а газовата система е монтирана сега, февруари- срокът за преминаване на първоначална проверка е ноември 2020.
❗️За автомобили, с монтирани газови ситеми ПРЕДИ септември 2014 И ВПИСАНИ в удостоверението за годишен технически преглед, ПЪРВОНАЧАЛНА проверка НЕ се први.
❗️За тях обаче НЯМА срок за смяна на талона.❗️
❗️Смяната на талона в КАТ на автомобил с монтирана АГУ след 2014 год трябва да се извърши до 3 години СЛЕД първоначална проверка.
❗️Първоначалната проверка представлява именно идентификацията и установяването на съответствия по отношение на евростандарти и изисквания.
❗️КАТ НЯМАТ тези правомощия и техническа компетентност.
❗️Първоначалната проверка е процедурата, при която официално се вписва в регисъра на Автомобилна регистрация чрез системата на Демакс всеки един автомобил, конвертиран на газ. Проверката се извършва от двама специалсти –инженери, оторизирани за тази дейност.
❌Терминът ПАСПОРТ на АГУ не съществува от 2014 година.
✅Има протокол за монтаж по образец, издаван от сервиза, извършил монтажа.
КАТ само регистрират събитие , като го вписват в талона .
❗️За тях е необходимо единствено копие от документа за първоначална проверка. (За автомобилите преди 2014 – удостоверение от ГТП с вписани данни за АГУ)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот stefan4o » Вто 25 фев 2020 7:27


Не е нужно на всяка страница да постваме едни и същи работи от различни източници.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vucata » Вто 25 фев 2020 8:11


:h020
Прикачени файлове
FB_IMG_1582611026470.jpg
FB_IMG_1582611026470.jpg (50.18 KиБ) Видяна 1031 пъти


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Вто 25 фев 2020 8:20


stefan4o написа:Не е нужно на всяка страница да постваме едни и същи работи от различни източници.

Трябва често да се повтаря, че тъпия Българин не чете.По-лесно е някой наготово да му каже.Вярват на слухове!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот stefan4o » Вто 25 фев 2020 9:05


Интересна ми е твоята теория, за която само загатна. Аз за момента не смятам да правя нищо, защото не ми се реди по опашки.
Колата по талон на мое име се води от 2013 лятото, като през Септември-Октомври същата година имам монтирана газова. Но това не е отразено в ГТП. Аз, какво според теб мога да предприема? Дай ми съвет, като съвестен съфорумец.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта