АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 08 мар 2021 7:41


stefan4o написа:Ода, какъв е този розов лист?
Аз имам протокол от монтажа, защото сменях бутилката, сега с него трябва да мина през АГУ-проверка и чак тогава ГТП. На АГУ-проверката ли го дават този розов лист?

Да, проверяват нова бутилка, как и какво точно, не знам, важното е да и заведат номера в системата прикачен към талона на колата




Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот the_red_camel » Пон 08 мар 2021 15:19


Явно при всеки пункт е различно, 2015година когато минавах ГТП им казах, че имам нова монтирана газова уредба и тогава ми искаха всички документи и жената най услужливо ми каза, че бутилката ще я вкара в системата и от тогава до сега винаги на прегледа си я вписват. На 1-ви март на този пункт прекарах един бус и ми искаха само голям и малък талон. На 2-ри март в друг град прекарах моята кола и ми искаха стандартните документи(а в този пункт преди няколко месеца бях ходил с друга кола и попитах нещо свързано със смяна на талоните и жената ми каза, че ако в ГТП е вписана газовата уредба можел съм да сменя талоните без да вадя розовия документ


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот buller » Сря 10 мар 2021 8:14


За колегите от София, а и не само.
Вчера смених талона, очаквах да ми се наложи някаква глоба (изпуснат срок), но според интервю с КАТ от 2020 г., ако отидеш доброволно, няма глоба.
Та, процедурата отнема не повече от 25-30 минути.
Сградата за подаване е тази веднага след каналите за регистрация на нови/нов внос автомобили, а не тази, в която се плащат глоби и т.н.
Нужните документи:
1) Голям и малък талон
2) лична карта
3) удостоверение за техническа изправност на ППС с вписана газова инсталация (това е синия лист, който издават при ГТП)
Аз носех също така цялата документация от ГИ сервиза: протокол за монтаж, серификат за газовата бутилка и т.н. - нищо не искаха от тези документи.
Много се колебаех дали да се разкарвам, защото нямах този "розов" лист, но всичко бе наред.
Подават се документите, пращат ви при каналите за "регистрация" - канал 2,3,6 (кабинките вътре) и обратно за да платите 20 лв. с карта или 23 лв. на гише.
Новият талон е готов до 10-15 минути макс (имат всичко в системата и всичко стана буклвално за 5 минути).


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот the_red_camel » Сря 10 мар 2021 8:29


Та това наистина вече си е нормално и както трябва да е, но при другите градове дали ще е така, понеже септември 2019 сменях талоните заради евро стандарта и на гишето казах да ми впишат и газовата, но жената катогорично ме отхвърли и иска само розовия лист-КАТ Пловдив


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Сря 10 мар 2021 12:26


Smeagol написа:Нужните документи:
1) Голям и малък талон
2) лична карта
3) удостоверение за техническа изправност на ППС с вписана газова инсталация (това е синия лист, който издават при ГТП)


И аз така отидох преди година и ме върнаха заради розов лист или паспорт на газовата беше. Сега се чудя да ходя ли, като догодина бутилката трябва да се сменя. Нали без колата се ходи, защото си писал че те пращат на някакви канали :rolleyes
ПС - в кат София област ходих


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот buller » Чет 11 мар 2021 11:47


Пробвай, колега. Аз също се чудех дали ще мина, защото не го намирах този "розов "лист...
Ходи се с документите при каналите, за да ги маркират (буквално). Вероятно е процесуална стъпка, все едно си минал с автомобила през проверка.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот rld » Пет 12 мар 2021 13:44


Разбрах те


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Пет 12 мар 2021 15:16


Май зависи в какво настроение са. Щом веднъж са ти вписали в ГТП газовата вече я има в системата на КАТ. Така ми обясниха при прегледа.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот kris11 » Пет 12 мар 2021 20:26


vandu написа:Май зависи в какво настроение са. Щом веднъж са ти вписали в ГТП газовата вече я има в системата на КАТ. Така ми обясниха при прегледа.

Хич недей разчита на това.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот thanis » Пон 15 мар 2021 10:20


Един въпрос, при смяна на бутилката, нали може да се направи нов паспорт, ако стария е загубен ? Така или иначе се вписва бутилката в него в сервиза ?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 15 мар 2021 16:37


За бутилките монтирани след 01.09.2014г., паспортите отпаднаха/няма.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот thanis » Пон 15 мар 2021 16:39


T.e. колега, смяна на бутилка се третира като нова инсталация, когато си си загубил паспорта и естествено в КАТ при прехвърляне не са писали газта ?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 15 мар 2021 17:40


Опиши точно каква е ситуацията и каква ти е целта?


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот thanis » Пон 15 мар 2021 18:23


Ситуацията е следната: Автомобила си има ГИ, обаче при прехвърлянето не са вписали газта. Паспорта е отдавна загубен. на Технически преглед водят вписана бутилката в големия талон от технически преглед. Така или иначе догодина ще се сменя бутилката. Когато се смени, да се помоли сервиза за прословутото розово листче, за да може след това в КАТ да се оправят документите или ??


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 15 мар 2021 19:12


При тази ситуация мога да кажа какви са вариантите за Плевен.
1.Отива се в КАТ с талона за ГТП, талоните на колата и застраховка и се сменя талона на колата като се пише, че има газ.
2.Догодина като смениш бутилката, минаваш на ГТП пишат ти бутилката в талона за ГТП и след това в КАТ за смяна на талона.
Сервиза не издава розов лист.Сервиза издава протокол за монтаж/смяна на бутилката.С този протокол се минава на преглед на АГУ-то.Този преглед се прави в някои пунктове за ГТП.Там издават розов лист.С розовия лист се минава ГТП и ти пишат АГУ-то в талона за ГТП.От там в КАТ за смяна на талона.
Моето мнение е, че ако АГУ-то е вписано в талона за ГТП няма нужда да правиш друго.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта