Пасат Б3 смесва бензин с газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
dino
Мнения: 171
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 11:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот dino » Съб 15 фев 2014 14:41


Здравейте колеги. Карам Пасат Б3, 1.8 моно, 1989 с газ. От много време ми играеха оборотите на двигателя и работеше неравномерно. Днес свалих капака откъм въздушният филтър над моното. Направи ми впечатление, че когато работи на газ прокапват по няколко капки бензин и двигателя започва да работи неравномерно. Свалих бушона на бензиновата помпа, съответно спря притока на бензин и след няма и половин минута двигателя се успокои и започна стабилна работа. След връщането на бушона ( тръгването на бензиновата помпа) отново започа неравномерната работа на двигателя. Очевидно е, че помпата не се изключва при работа на газ.
Имало някаква мембрана ( голяма колкото 50 ст), която като се повреди и започва да изпуска - това ми го каза съсед, но дали е вярно не съм сигурен.
Има ли нещо вярно и къде да търся евентуално проблема? Да спирам ли работата на бензиновата помпа при работа на газ?
Ако някой е имал подобен проблем, ще съм благодарен на отговор!:)




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот i.e.i » Съб 15 фев 2014 16:28


Послушай съседа :th_up


Потребителски аватар
ivchoto
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 14:24
Автомобил: SUBARU OUTBACK
Двигател: 2000
Местоположение: bg okolo plovdiv

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот ivchoto » Съб 15 фев 2014 19:42




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот stefan4o » Съб 15 фев 2014 22:06


Проблемът не е от това, че ти е включена помпата. Явно ти е спряна дюзата. Просто разбери откъде бензиновата уредба е нехерметична и вкарва бензин.


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот SpeeDLine » Съб 15 фев 2014 23:02


По принцип на 1.8 моното е грехота да не клъцнеш помпата, но това не решава проблема ти :)


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот zfa159 » Нед 16 фев 2014 0:20


Принципно спирането на помпата си има и плюсове и минуси. На което и да е бензиново ако клъцнеш помпата, дюзите стават на трътка заради топлината (бензина ги охлажда като минава през тях макар дюзата да не впръсква гориво). Също така за помпата е кофти, ако го караш основно на газ и не се сещаш да го запалиш на бензин или да го покараш на бензин поне 2-3 пъти в месеца. Бензина с времето си губи свойствата и част от него се изпарява. Резултата, който остава в резервоара е едно гадно нещо, което хем не гори добре, хем разяжда гумените части по горивната система като започнеш с тампоните на помпата и самата помпа и стигнеш до дюзата. В случая на Пасат-а трябва да му се смени въпросната мембрана на горивния регулатор,за да не лее бензин в моното или ако проблема е от дюзата или О-пръстените и - те да се сменят. За да няма ядове с помпата,най-добре е да се сипва периодично пресен бензин всеки месец и стария да се изгаря, както и да има поне 10-15 литра гориво в резервоара. Кофтито при неспирането на помпата е това,че тя се върти и съответно и се намалява живота,защото четките и колектора и си се износват. Ама пък ако се спре - прецакват се дюзите и ако се заседи бензина,заминава и помпата.
За мембраната на моното има изписано доста,можеш да прочетеш. Това се води горивен регулатор (търси си информация за моно,понеже горивния регулатор при пълна инжекция е друга бира :) ).
:beer


dino
Мнения: 171
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 11:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот dino » Вто 18 фев 2014 0:36


Благодаря на всички за отговорите. Работите отиват на проблем с мембраната на регулатора за налягането. Релето на бензиновата страна изключва дюзата, защото като ивадя кабелите от релето, колата загасва веднага. Предполагам, че разхерметизирането от мембраната води до тази проблем. Вероятно Събота или Неделя ще я купя и сменя и ще споделя какво се е случило. :)


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 смесва бензин с газ

Мнениеот Гергин » Пон 24 фев 2014 15:08


Стефане, казваш, че регулатора при пълната инжекция е друга работа. Разясни горе - долу. Аз си го обяснявам, малко като възвратен клапан, поддържащ налягане в рейката.
Моя просълзява и съм го затапил. За това те питам.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта