След зареждане прекъсва за около 20км

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот nurv » Пон 04 май 2015 9:20


Колеги доста странно питане имам, но не намерих отговор. Преди да ида при газаджиите искам да попитам и вас понеже има вероятност да не възпроизведа проблема пред тях. Всеки път като ми свърши газта и покарам на бензин след като мина на газ отново почва да прекъсва за около 20км и после се оправя. Имам инсталацията Romano OBDII от 10 000км. Имате ли някакви предположения?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот stefan4o » Пон 04 май 2015 12:02


Не си споменал за колата каква е, но има някаква вероятност да смесва горивото. Щом след време се оправя...


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот nurv » Пон 04 май 2015 13:02


Колата е А6 Ц5 V6 165к.с. (под аватара го пише). Аз се чудех дали понеже се сменят горивата, а нали има някаква настройка на ниво комп на газта и комп на колата да му трябва време да се усети, че е сменено горивото. Доста тъпо, но нямам никаква хипотеза.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот vucata » Пон 04 май 2015 13:31


Доста интересни....Най-добре изхарчи газта, карай на бензинец, напълни бутилката и газ към газаджиите да я закачат и видят на място ко прай....Точно с този проблем трудно ще намериш някой да се е сблъсквал :neutral


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот nurv » Пон 04 май 2015 13:48


Така ще направя. Може да е "улагнал" изпарителя и да има нужда от някаква настройка, но пък ако беше така, защо се оправя после... Има някаква динамична величина в уравнението.


Милен Минков
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 05 апр 2011 17:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот Милен Минков » Съб 09 май 2015 17:46


Аз имах може-би същия проблем. При мен се получаваше от някакво задръстване в нивомера, изпарението ставаше в него и към изпарителя отиваше газообразна газ - естествено не можеше да захрани ДВГто. Този проблем се открива лесно, като търсиш замръзнало или много студено място, по пътя от бутилката до изпарителя.
Но най-интересно е, защо се получаваше само веднага след зареждане на газ. На другия ден след зареждането, нямаше проблем.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 09 май 2015 18:38


При мен го имаше това, ама на обратно и на кола с карбуратор- като е пълна бутилката 20 30 км държи по високи обороти на празен ход, на ниските обороти - самолет, високите ги няма... Газаджията, който го прави тогава- каза- при пълна бутилка е по-голямо налягането и ти бърка сместа леко... незнам дали това ще важи и при теб, но при мен бъзна настройките и го оправи.
Имах и друг проблем- като напълня бутилката в 5 сутринта, карам 1 км и паркирам пред работа, следобед в 2 не ще да отваря клапана на газта... проблема го оправях с изпускане на малко газ от тръбата преди клапана( около 200 300 грама) и после отваря.


Милен Минков
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 05 апр 2011 17:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот Милен Минков » Чет 14 май 2015 16:14


polovera_9n3 написа:Имах и друг проблем- като напълня бутилката в 5 сутринта, карам 1 км и паркирам пред работа, следобед в 2 не ще да отваря клапана на газта... проблема го оправях с изпускане на малко газ от тръбата преди клапана( около 200 300 грама) и после отваря.


Сигурен ли си,че нивомера ти изключва на около 80%, защото ако я препълваш и я оставяш от 5 до 2, газта се разширява, вдига налягане, за което клапана не е изчислен и той не може да отвори, за това се налага да изпускаш от газта.
А пък и първия ти проблем за това подсказва -за препълване, но това е доста опасно, особено в топло време.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 14 май 2015 21:27


Да колега имаше проблем с нивомера- нямаше го и се пълнеше на 100% :mhihi , но после сложихме и се оправи, сега карам нафта и нямам такива проблеми :th_up


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот stefan4o » Чет 14 май 2015 21:34


Ако се возиш на градския транспорт няма да имаш и типичните за нафтата проблеми... :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 14 май 2015 21:45


Тогава пък ще имам типичните за Къдржалииския градки транспорт ( 3 китайски автобусчета и 2 сетри), минаващи на около час с половин час разлика :screwy , по добре нафтените проблеми, ама аиде стига, че оспамихме на колегата темата :beer


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот azrod » Чет 14 май 2015 22:32


Милен Минков написа:
polovera_9n3 написа:Имах и друг проблем- като напълня бутилката в 5 сутринта, карам 1 км и паркирам пред работа, следобед в 2 не ще да отваря клапана на газта... проблема го оправях с изпускане на малко газ от тръбата преди клапана( около 200 300 грама) и после отваря.


Сигурен ли си,че нивомера ти изключва на около 80%, защото ако я препълваш и я оставяш от 5 до 2, газта се разширява, вдига налягане, за което клапана не е изчислен и той не може да отвори, за това се налага да изпускаш от газта.
А пък и първия ти проблем за това подсказва -за препълване, но това е доста опасно, особено в топло време.

Аз пък имах случай с проблемна маса на газовия клапан и също ми правеше тоя тъп проблем, така и не можах да схвана на пълна бутилка какво й пречи да задейства газовия клапан и в същото време след спиране на крана на бутилката към двигателя и изпускане се оправяше. Дръпни е така за пробата една жица от минуса на акумулатора до електромагнитния клапан за газта и кажи какво се случва.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: След зареждане прекъсва за около 20км

Мнениеот nurv » Сря 15 юли 2015 13:00


Само да ъпдейтна темата с решението. Оказа се, че драмата е идвала от маркуча за картерни газове. След неговата смяна няма този феномен.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта