газова бутилка годност

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: газова бутилка годност

Мнениеот bread1978 » Пет 29 яну 2021 19:09


@thanis - Благодаря, колега! :-)
Старата бутилка е пура в багажника (нямам против новата да е на мястото на гумата, то все тая дали ще имаш гума или бутилка в багажника :-)). Клапани и сонди нямам идея какви са - купих колата с поставена газ и до сега нямам никакви проблеми с нея ... А сам определено нищо няма да правя - има си хора за тази работа :-) Просто питах къде да ида, за да не ме мотат излишно и да ми губят времето, а и да си свършат добре работата. Парите не са проблем, важното е бързо и качествено да стане. И друго - трябва ли преди следващото ГТП да минавам някъде да правя нещо (преглед на газова, заверка?) след поставяне на нова бутилка?




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: газова бутилка годност

Мнениеот thanis » Пет 29 яну 2021 21:03


bread1978 написа:@thanis - Благодаря, колега! :-)
Старата бутилка е пура в багажника (нямам против новата да е на мястото на гумата, то все тая дали ще имаш гума или бутилка в багажника :-)). Клапани и сонди нямам идея какви са - купих колата с поставена газ и до сега нямам никакви проблеми с нея ... А сам определено нищо няма да правя - има си хора за тази работа :-) Просто питах къде да ида, за да не ме мотат излишно и да ми губят времето, а и да си свършат добре работата. Парите не са проблем, важното е бързо и качествено да стане. И друго - трябва ли преди следващото ГТП да минавам някъде да правя нещо (преглед на газова, заверка?) след поставяне на нова бутилка?



колега, когато отидеш в читав сервиз те на място правят замерването и както колегата ktamen е казал, има едно листче дето се дава, че е правилно сложена бутилката и с това листче си през ГТП и там реално я презаверяват, защото другите компоненти съгласно регламент 67 / UNECE R67 / не подлежат на периодична смяна. Ако теоретично уредбата ти е слагана преди 2010 година, ще настояват да ти сложат и нов евроклапан, който е допълнителни около 100тина лева. За бутилка в резервната гума, силно ти препоръчвам да кажеш каква ти е колата или да питаш някой с такава кола и газ, каква бутилка има, защото е по-хубаво да имаш максимален капацитет на бутилката, а там обема варира от височината на бутилката. Както казах, ако не те бъркат парите - BRC София, ще ти свършат работа. Според мен клапан+ бутилка+монтаж ще ти стъпи около 300-350лв, но най-хубаво на място отиди и нека те ти кажат. След това сподели как е минало :) Поздрав и късмет

Последна промяна от IvanMan на Съб 30 яну 2021 8:36, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "нов отговор"!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта