За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
газаджиКата
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 02 сеп 2018 20:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот газаджиКата » Чет 13 дек 2018 23:50


Не знам какво да пиша, честно. Начетох се на ... не просто... При всички системи ако се поставят както трябва има задължителен бутон превключвател, който отделя газовата и бензиновата системи. Което означава, че при превключване на газ НЕ трябва да се върти бензиновата помпа ( няма и логика да го прави ), при инжекционите спира подаването на ток към инжекциона на бензиновата система, при карбуратори и моноинжекция спирането на помпата е задължително.

Ако карате с двете горива едновременно, освен че ще изтормозите колата, ще скапете двигателя и можете да се подпалите, по-евтино обаче няма да минете :D И не знам защо, някой би искал да прави това. :eek

Ето ти изображение на стандартен газов инжекцион, подобно е и при обикновенната газова уредба, но без инжекторите и при по-опростените без управляващ модул. Изображение

Тъй като е зима паленето на бензин е задължително условие, при автоматичните превключватели изчаква колата да достигне работна температура около 40-50 градуса, други са с време, трети са при достигане на определени обороти на двигателя.

Зимата паленето на бензин е абсолютно задължително, да не обяснявам защо, просто приеми, че е задължително. През по-топлите сезони е желателно да се пали на бензин, като не е задължително, особено лятото. Добре е и от време на време да се шофира на бензин за да се избегнат, не проблеми със двигателя, а със самата бензинова горивна система, не са фатални но, може би няма да се случат, но не е невъзможно и ... са излишни проблеми :D

Ти си с голф 3, предполагам моно не прочетох какъв ти е мотора и по това което чета надали си слагаш инжекцион :D :D :D Допитай се до някой, който е слагал, като не ти се ходи на сервиз ( макар, че надали ще се справиш добре със настройката, но ако има някой който си е слагал сам и е успявал, да ти помогне, може и да се справиш ).
Тук ако още е валидно имаше инструкции:
http://www.pliki.drypa.pl/entry-6020ef32043876d4e2fe59151d6975c3.htm




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот stefan4o » Пет 14 дек 2018 7:12


Не зная защо реши, че този пост допринася с нещо към темата. Освен това при карбураторите НЕ Е желателно да се спира бензина през помпата, защото при повечето е механична - има мембрана. Ако я оставиш на сухо известно време после протича и сменяш нея или цялата помпа.


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Алекси Георгиев » Пет 14 дек 2018 10:37


Някой газови инжекциони при по-големи натоварвания и високи обороти, когато рейката не смогва, минават на бензин. Какво правим, ако бензиновата помпа в такъв момент е спряна? Ще изпреварваш ли или ще търсиш ключето?
Бензиновата помпа е консуматив - рано или късно я сменяш така или иначе.
Аз не бих я спрял.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот beuchat » Пет 14 дек 2018 18:19


[quote="газаджиКата"][/quote]

От 5 години си карам карбураторната кола на газ с работеща през това време бензинова помпа.Преди мен баща ми я кара така 13 години.Вземи се образовай малко преди да пишеш глупости по форумите,че ми е писнало от пишман майстори...


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот nikson85 » Пет 14 дек 2018 18:32


stefan4o написа:
nikson85 написа:лоши токови връзки. :icon_lol

:bowdown :bowdown
Те такъв точно термин не бях чувал. Недей казва друг път, че са ти ясни електриките. Че ще ти се смеят гаргите.

Това не е термин а мен термините не ме интересуват. :mhihi


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 14 дек 2018 18:35


Как може бензиновата помпа някой да я обяви за консуматив? :screwy

Карал съм поне 6 пасати на бензин/газ, някой стигаха до 700 хил. км, бензинова помпа не си е заминавала, ама всички ми ги правиха да изключват като мине колата на газ!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот nikson85 » Пет 14 дек 2018 18:47


Газажийка ако си мислиш че кат сложат газ майсторите спират и бензиновата помпа жестоко се лъжеш. Това се прави отделно. Слагат ти клапан дет връща бензина и толкоз.


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Алекси Георгиев » Пет 14 дек 2018 19:59


Курт Деликуртев написа:Как може бензиновата помпа някой да я обяви за консуматив? :screwy

Е така. Ти я пускай и я спирай по 50 пъти на ден с някакви ключета изкарани от... да не казвам къде и я кисни в нещо, налято преди два месеца, което само мирише на бензин и си я карай 20 години. Бензиновата помпа е сложена за да работи. Ти изобщо що не земеш да изкормиш цялата бензинова система... Нали пасата е на газ, кво ти дреме :gruebel


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Bai Sando » Пет 14 дек 2018 20:45


На 3-ката я бях направил да се изключва когато беше с 1.6/101 к.с. и обикновена газова,но нещо взе да да неще да пали лесно и при преминаване от газ на бензин се поучаваше една "дупка" докато зацепи...
После си я оставих да работи и така вече 5-та година го карам...мързи ме да сложа едно реле честно казано :biggrin
На 2-ката на която пък сложих 2Е/115 к.с. и която ще бъде със обикновена уредба и сложих едно реле което прекъсва + към помпата и бензиновите дюзи,понеже помпата леко издава някакви звуци и не ми се рискува да не изгори.
Всеки сам си преценява дали да я изключва,лошото е да не я остави без бензин само.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот nikson85 » Пет 14 дек 2018 20:48


След като сложих газовата помпата кара 5 години и 80 000км. 40 000км преди това беше на бензин. Аз не наливах често бензин а е трябвало да изгарям стария бензин. Значи помпата е изкарала 120 000км. Ама много зависи и каква е помпата щот де се вика и 50 000км може да изкара.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Bai Sando » Пет 14 дек 2018 20:59


При мен и на двете коли са оригиналните бош по над 20 години.Но на 2-ката е към края си,като слушам как румоли :mhihi


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 14 дек 2018 21:04


Bai Sando написа:При мен и на двете коли са оригиналните бош по над 20 години.Но на 2-ката е към края си,като слушам как румоли :mhihi


Санде, ама и помпите имат души да знаеш! И аз мисля като теб, че е най-добре да се изключва автоматично.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Bai Sando » Пет 14 дек 2018 21:45


Така е,то всичко си има живот


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Алекси Георгиев » Пет 14 дек 2018 21:51


Курт Деликуртев написа:
Bai Sando написа:При мен и на двете коли са оригиналните бош по над 20 години.Но на 2-ката е към края си,като слушам как румоли :mhihi


Санде, ама и помпите имат души да знаеш! И аз мисля като теб, че е най-добре да се изключва автоматично.

Душата на бензиновата помпа не е само да може да "пали", а да дава нужния дебит във всяко отношение! Така, че не ми говори повече.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: За или против спирането на бензинова помпа по време на работа на газ.

Мнениеот Iezekil » Съб 15 дек 2018 0:03


За моно е по-добре да се спре.Иначе колата като седи на паркинга,помпата щеше да върти.А тя е електромотор и има някакъв ресурс,за какво да го пилеем?Отделно прекарвайки бензина през двигателния отсек и през себе си го загрява и скапва по-бързо.От там се скапват и маркучите.Голямо дъвчене 4 страници.
Моята я спрях чак когато почна да вие на умряло,вадих и чистих,оправих звука.Вече е на 24-5 години като възраст.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта