Размер на дюзи и реглаж на газова рейка при VW Bora V5 2,3 ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Размер на дюзи и реглаж на газова рейка при VW Bora V5 2,3 ?

Мнениеот jordancho » Пет 05 юли 2019 10:31


Здравейте колеги, колата е VW Bora V5 2,3 150hp AGZ. Газовата уредба е Tamona с изпарител подсилен Tomaseto и рейка Valtek 3ohm (червените инжектори). Карам с тази уредба вече 4 години и преди това не съм имал такива проблеми. Изпарителя е със сменени мембрани, а на инжектирите съм сменил котвичките и пружинките с чисто нови. От няколко месеца има едно леко придърпване от време на време при не много голямо ускорение, а ако се наложи да катеря някой проход примерно, сиреч при по-големи натоварвания постоянно придърпва, все едно пропуска запалвания в цилиндрите. Не съм сигурен, но като че ли този проблем се появи след калибрация на рейката. Та покрай този проблем се зарових в най-различни теми по въпроса и ми попадна таблица на Valtek в която са описани размерите на дюзите и калибровката на рейката за различните двигатели. Според тази таблица дюзите за моя мотор трябва да са 2,5 мм, а ходовото разстояние на ижекторите трябва да е 0,7 мм. В момента дюзите на рейката са ми 2 мм а рейка беше калибрирана на 0,5 мм. Аз я прекалибрирах на 0,7 мм и постоянното придърпване при катерене на нагорнища изчезна, но лекото придърпване от време на време си остана. Сега се чудя дали да не пробвам с дюзи 2,5 мм както е по-таблицата на Valtek, но не знам с какъв диаметър са дюзите които влизат в цилиндрите и въобще оказват ли някакво влияние. От друга страна пък не мога да си обясня как толкова време до сега съм карал с дюзи 2 мм и не съм имал проблеми.
Та въпроса ми е според вас дюзите в цилиндрите имат ли и те някакви конкретни диаметри и оказват ли влияние, или се гледат само диаметрите на дюзите на рейката ?
И какви трябва да са размерите на дюзите и калибровката на рейката за този 5 цилиндров мотор с мощност 150hp или 110 KW ?




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Размер на дюзи и реглаж на газова рейка при VW Bora V5 2,3 ?

Мнениеот ivan_pop » Сря 17 юли 2019 10:33


Щуцерите дето са навити в колектора нямат различни размери.Размера на калибрираните дюзи на рейката зависи от много неща!Някои от тях са:ход на буталото,налягане на газта,мощтност на мотора,брой цилиндри.....


Последно избутана от jordancho на Сря 17 юли 2019 10:33.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта