Проблем с обема на бутилката

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Проблем с обема на бутилката

Мнениеот JuStan » Пет 04 окт 2019 9:07


Здравейте, да споделя за проблем , който имам отскоро и да дадете насоки за решаването му!
Значи имам бутилка на мястото на резервната гума 55л., Пълнеше газ 45 -47 литра според колонката!
До скоро всичко беше ОК, но в един момент отчитането на газ почна да си прави, каквото иска!
Отворихме бутилката, извадихме сондата (поплавъка), който беше разнебитен ....сменихме го с друг нов!
И се оказа, че повече от 25 литра вече не мога да заредя!
Видя се, че е сложена сонда за по малък обем резервоар!
За да се реши бързо проблема ми предложиха да махнат балона на поплавъка (само пръчката да си седи) и при пълнене да не превишавам 40 литра,а на студено време и дълъг път да си зареждам и 50 дори....(с много внимание) :)
ОК!
само , че след 2 пълнения по 10 литра за да се изравни налягането в бутилката (според съвета на майсторите) при опит да напълня 40 л. обем - пак същото до 25 литра зарежда бързо след това - ядец!
с доста чакане на колонката виждах, какво се случва - спира да пълни като достигне 25 л. , след 20 секунди започва отново бодро и пак спира.... и така чаках за 10 минути да зареди до 30 литра и съвсем спря.....

Питането ми е - възможно ли е металната пръчка на която беше закачен балона на поплавъка, дори и без него да плава в резервоара, и да затваря клапана за пълнене ... или някъде другаде вече трябва да се търси причината, щото ако е пръчката - решението е махането и се приключва....
идеи ?
п.с.
поради ред причини, не мога да си търся рекламация за сложената по погрешка сонда (майстора е в болница в много тежко състояние със съмнителен изход във времето ) и последващите манипулации ги прав вече в друг газ-сервиз.




Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот ivo_555 » Пет 04 окт 2019 12:20


Вързаха ли пръчката за самата сонда, за да не се движи? Като е вързана, стои надолу и все едно бутилката е празна, и се пълни.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот JuStan » Пет 04 окт 2019 12:27


не, свободна остана...


z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот z_chakarov » Пет 04 окт 2019 18:04


Там е проблема, тя пак се дига и затваря клапана. Вържете я към тръбичката на сондата.


nogopechen
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 21 ное 2015 19:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот nogopechen » Пет 04 окт 2019 18:51


Новите мултиклапани ( сонди ) не са скъпи. Те осигуряват безопасното функциониране на системата.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот ktamen » Съб 05 окт 2019 5:12


А на мен ми се струва, че имаш проблем с изпразването на бутилката, а не с пълненето.
Така или иначе сондата е елементарна, намери си читав майстор и проблемът ти ще се реши.
Не разбрах какво са сменили, цялата сонда или само поплавъка?


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем с обема на бутилката

Мнениеот JuStan » Сря 09 окт 2019 14:27


ktamen написа:А на мен ми се струва, че имаш проблем с изпразването на бутилката, а не с пълненето.

оказа се, че фабрично клапана на сондата е бил сложен на обратно....
наистина не се е изпразвала!
сега всичко е точно!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта