Газова уредба на американка- къде?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Вто 15 окт 2019 19:37


Такаммм...по нЕкои съображения се сдобих с дърта американска малолитражка- "Крайцер". Шест цилиндъра, четири литра атмосферни на 191 киловата. Като всеки софийски гЪзар възнамерявам да я подкарвам на гАз:Mr Green Fun , всяко мнение на преминал по тази пътека къде/ в кой сервиз гАзаритеразбират от такива двигатели ще ми е от полза. До момента не съм имал собствена кола на газ, но за тази определено ще се наложи :Mr Green Fun

П.П приемам съвети и от типа "НЕДЕЙ да стъпваш еди-къде си" :Mr Green Fun




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот ivan_pop » Съб 19 окт 2019 13:18


И тази американка с какъв мотор е?Да не е някакъв извънземен антигравитационен мотор?
Ако е с двигател с вътрешно горене, този двигател откакто го е измислил Ото или който и да е, и до сега работи по един и същ начин.Само го кичат с разни електроники и други мандълми за пари!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Съб 19 окт 2019 17:33


ivan_pop написа:И тази американка с какъв мотор е?Да не е някакъв извънземен антигравитационен мотор?
Ако е с двигател с вътрешно горене, този двигател откакто го е измислил Ото или който и да е, и до сега работи по един и същ начин. Само го кичат с разни електроники и други мандълми за пари!


Именно. Предпочитам да ми монтира газовата някой, който вече го е правил на такъв или поне на подобен двигател. Ибо "разните му електроники и мандълми за пари" са различни по разните континенти и на разните марки, та нямам особено желание да предоставям опитен образец за обучение някому. Доволно не особено често срещан тъдява, няма общо с четирилитровия шестцилиндров двигател на "Джип", примерно. Кодът му е EGQ.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот Bai Sando » Съб 19 окт 2019 20:06


Стават си без проблеми,даже са по-опростени от европейските мотори от същите години.
Единствено на един със един крайслер постоянно му светеше чека,без значение каква е сместа,мине ли на газ и он светне.
Иначе си работеше часовник.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Сря 23 окт 2019 16:20


Зная, че са опростени, този специално е предвиден да работи и бензин 89 октана, на газ се надявам да преживее...ъъъ... повече от мен :Mr Green Fun :a045 Но все пак са...различни и считам за по- удачно да получа някаква информация от клиенти, не от газаджии. Та по тоя повод е темата


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот stefan4o » Сря 23 окт 2019 16:30


Сложи и адванс-процесор. Какво точно те интересува, относно газовите? С карбуратор ли е или инжекцион?

Последна промяна от stefan4o на Сря 23 окт 2019 16:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6045
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 23 окт 2019 16:32


чувал съм , че в пазарджик има магьосник на американките, прави Тундри, мустанги и т.н. редовно, ако не го знаеш мога да искам телефон , последно ми го хвалиха двама познати с тундри, дето са обиколили де що има газаджии и греда навсякъде, единия сложил газ ама ядове много та в пазарджик му я оправили, цени от 1800лв за 8 цилиндров с 3 бутилки по шасито и смазваща система ми се видя повече от прилична.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Сря 23 окт 2019 17:21


stefan4o написа:Сложи и адванс-процесор. Какво точно те интересува, относно газовите? С карбуратор ли е или инжекцион?


Инжекцион е. Монтирал се е само на ванове, затова казвам, че е малко екзотика по нашите земи.

Единственото, което ме интересува е да не трябва да поклонничествам всяка седмица в някой сервиз за донастройки и предоправки :smile

DoH_KuXoT написа:чувал съм , че в пазарджик има магьосник на американките, прави Тундри, мустанги и т.н. редовно, ако не го знаеш мога да искам телефон , последно ми го хвалиха двама познати с тундри, дето са обиколили де що има газаджии и греда навсякъде, единия сложил газ ама ядове много та в пазарджик му я оправили, цени от 1800лв за 8 цилиндров с 3 бутилки по шасито и смазваща система ми се видя повече от прилична.


Ами дай контакт, ако можеш. Пазарджик ми е и близо на всичкото отгоре, макар, че местни хора ме предупреждаваха да бягам далече от града, стане ли въпрос за газови.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот ivan_pop » Сря 23 окт 2019 17:58


icoico написа:Инжекцион е. Монтирал се е само на ванове, затова казвам, че е малко екзотика по нашите земи.

Това не ми прилича много на ван.Освен ако ползваме различна терминология!
https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_ ... (crossover)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6045
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 23 окт 2019 18:07


0899107781 Павел , Пловдив е града, объркал съм се с Пазарджик


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Сря 23 окт 2019 18:37


ivan_pop написа:
icoico написа:Инжекцион е. Монтирал се е само на ванове, затова казвам, че е малко екзотика по нашите земи.

Това не ми прилича много на ван.Освен ако ползваме различна терминология!
https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_ ... (crossover)


Ми аз си му викам ван. Шестместен, с предно предаване. БТВ, извънредно удобна гад, като изключим склонността му да ръждясва от мисъл :Mr Green Fun :rolleyes

20191016_185458.jpg


DoH_KuXoT написа:0899107781 Павел , Пловдив е града, объркал съм се с Пазарджик


Благодаря :th_up


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот stefan4o » Сря 23 окт 2019 18:53


Аз мислех, че си взел някоя от 90-те. То това си е направо нова кола. Какво е толкова специфичното на тези коли, че да не може всеки средностатистически газаджия да не се справи с нея?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот ivan_pop » Чет 24 окт 2019 7:29


stefan4o написа: Какво е толкова специфичното на тези коли, че да не може всеки средностатистически газаджия да не се справи с нея?

Смукателния колектор е малко увъртян!Иначе си е най-обикновен мотор!
Щом тъпия Стаг се справя......
https://www.youtube.com/watch?v=HqiRlxiMCo0
Почти всеки който си е купил екзотичен за нашия район автомобил, си мисли че тази кола е някаква уникална!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Чет 24 окт 2019 10:26


ivan_pop написа:...
Щом тъпия Стаг се справя......
https://www.youtube.com/watch?v=HqiRlxiMCo0
Почти всеки който си е купил екзотичен за нашия район автомобил, си мисли че тази кола е някаква уникална!


Тъпия Стаг не го познавам и нямам практиката да вярвам, че ако някой показва нещо в Ютуб то значи го е направил както трябва. Па и ако съдим по звука на него клип- сложил е газова на ярмомелка :Mr Green Fun
П.П. А сега намери някъде назад да съм споменал нещо за "уникална кола". Написах "екзотичен" и " не особено често срещан тъдява" двигател, ако ме не лъже паметта. Произвеждан е между 2007 и 2010 година, доколкото зная.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот ivan_pop » Пет 25 окт 2019 18:49


icoico написа:П.П. А сега намери някъде назад да съм споменал нещо за "уникална кола". Написах "екзотичен" и " не особено често срещан тъдява" двигател, ако ме не лъже паметта. Произвеждан е между 2007 и 2010 година, доколкото зная.

Е, това "уникален" го добавих от себе си, лично творчество!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта