Газова уредба на американка- къде?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 14:55


:Ще видим. Като намеря време да отида за трети път при тях ще го мисля. Както го усещам проблемът се проявява след, като колата държи постоянна скорост и горивните инжектори са затворени(аз така го чувствам, компютърът в такъв момент предполагам отчита нулев разход) и се подаде леко газ. Примерно при движение по сравнително равен терен на автопилот почти винаги присецва по веднъж преди да поеме нормално. Жената вика при нея проблеми няма, ама тя е скарана и с автопилота и с плавното натискане на газта. :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот stefan4o » Нед 14 юни 2020 16:52


Искаш да кажеш малко след като подадеш газ след ППХ - каране на скорост без натиснат педал на газта?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 18:17


Именно, в момента, в който подам леко газ придърпва веднъж. Ако натисна здраво няма ядове. Тъпото е, че при скорост под 80 изобщо не се случва това.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот stefan4o » Нед 14 юни 2020 19:01


Значи зависи, как е направено ЕКУ на колата. ППХ е с някакъв праг на оборотите - примерно 1500 е при моята кола. Ако паднат под тези обороти - коефициентът вече не е 0 и се подава, макар и минимално, бензин през дюзите. Реално се получава лагване при теб, просто му трябва време на газовия компир да пусне газчицата след като си подал газ и се усеща като придърпване. Ако е така, както си мисля, много ще ми е интересно решението на този проблем. Реално, когато бензиновото време на газ е 0, какъвто и коефициент да сложи газаджията, на газовите инжектори пак ще е 0 :wink


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот ivan_pop » Нед 14 юни 2020 19:04


Щом жената е доволна, мисля че няма проблем с газовата! :biggrin


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 20:10


Доволна щот кара от дъжд на вятър само направо, предвид, че сме петнайсет сантиметра по- дълги и пак толкова по-широки от късата база на Транспортер :mhihi

Изображение


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 08 ное 2020 14:09


:dontknow Малко ъп. Минахме през процедурата "разкарване насам-натам по околомръсното", майсторите гледаха, чесаха, пипаха горивни карти, проблемът понамаля, обещаха да мислят още по въпроса и ми препоръчаха да си почистя дроселовата клапа, понеже въпросното задържане след ППХ се виждало на компа в по- малка степен и на бензин(не го усещам обаче). Та решението го отлагам /отново/, за някога, когато ми остане /отново/ повече свободно време... :rolleyes :dontknow

П.П. Междувременно си купих ей тоя пепелник за вана и него НЕ възнамерявам да газифицирам :mhihi :mhihi :mhihi

$_20 (1).jpg
$_20 (1).jpg (55.54 KиБ) Видяна 2447 пъти


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Съб 10 юни 2023 18:41


ЗдравейтИ, ако щете вярвайте- влязох във форума и темата да проверя кога съм си купил колата/склероза, старост-нерадост, и талонът не ми е подръка/ ииии...покрай това викам да отбележа, че дребния дразнещ проблем си го влача вече трета година. Явно ми е наказание. Свише. Амин :mhihi :bishop


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот MamaMy » Съб 10 юни 2023 21:16


Така е като не се доверяваш на съфорумците си. Имаме човек с газсервиз който се опита да пише в темата, но ти го отсвири най-безцеремонно. Ако бях аз също щях тихичко да се дръпна и никакви съвети. :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 11 юни 2023 9:04


В интерес на истината точно на съфорумник се доверих. Просто не го споменавам сега, за да не излезе, че си търся някого, на когото да вменя някаква вина или нещо от сорта :mhihi Минало-бешело... :beer


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 11 юни 2023 9:51


Разкажи как е колата като поведение, разход на гориво, цени за обслужване.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 11 юни 2023 10:13


Както писах, освен този дразнещ момент не забелязвам друга особена разлика бензин/газ, разходът се върти средно около 13-14 литра /газ/, като съвсем умишлено не съм се интересувал колко гори чисто градско :mhihi , динамиката е съвсем прилична, обслужването- като на всяка друга кола, само ремонтни чаркове ги поръчвам от фирма, внасяща части за американски коли и за седмица пристигат, също на прилични цени. Минах последните 20 000 км от двигателно 10В30 на 10В40 без никаква разлика да забелязвам. Параход- след 1000 километра слизам все едно не съм карал, много комфортно вози. Само сега един кабел на АБС датчик е пробил някъде, датчика го смених за всеки случай с нов, електричарите обаче се назландисват "ниц ний с компютри се занимаваме, кой ще ти проследява жици на това...кво беше..?" до степен такава, че когато зимата на минус много градуса ми умря колата пред къщи си изрових инфото от един амерички форум и казах на майстора "ей там на левия калник има един болт, на който се събират осем масови кабела в една кабелна обувка с калпава изолация, това е фабричен дефект на тия коли- кримпвай я наново".



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта