супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
asdasf69420
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 16 май 2023 9:57
Автомобил:
Двигател:

супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот asdasf69420 » Вто 16 май 2023 10:12


Здравейте колеги, от бургас съм колата ми е супърб 1ва серия 2.8л. Преди 2 години отидох до техногаз и ми сложиха газово атикер. Още от първия ден имах проблеми като гаснене при потегляне, игращи обороти, прекъсване и т.н. няколко пъти се връщах докато ми го напрвят горе долу ок (продължава да прекъсва). Ноември ходих на профилактика да доизползвам гаранцията и защото ми писна да ми прекъсва. Там ми казаха че имам проблем със запалителната система което са пълни глупости защото колата ми прекъсва само и единствено на газ. От една седмица насам ми свети чека на газовото и колата отказва да задържи на газ за повече от 3-4секунди. Ръчно включвам, тя изключва. Вече съм ходил до айтос(най добрия майстор бил) той ме върна, ходих до станимир на излизане от меден рудник към средец и там ме върнаха, звънях на някакъв стилян и той не работил със атикер. Моля ви кажете някой майстор във бургас или окръга който да се занимава със тоя прословут атикер, не ми се ходи във техногаз защото знам че ще ми свалят кожата от гърба.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 16 май 2023 11:25


Проблемите на газ може да не се проявяват силно на бензин.Без адекватна диагностика на колата няма да стане.Пропан-бутана е капризно гориво от към запалителната система на двигателя.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Tsankovski » Вто 16 май 2023 11:57


Ако не са сменяни скоро бобина, кабели, свещи, като нищо може да се магарясва мотора.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот zografski » Вто 16 май 2023 13:17


е тия от техногаз не можаха ли по лайняна газова да ти сложат... инак колегите са прави, LPG-то е мн по чуствително на запалителна система и реално проблема може да ти е от кабели, свещи или бобина. Спец свещите ако не си сменял, почни от тях. ИНак ако проблема е в ГИ... проблемите могат да са много и разнородни.. от това как и колко мм са дупчили за газовите дюзи, какъв изпарител са избрали и как е свързана системата, дали е вързано OBD-то да следи ламбда сондите и т.н.... Аз лично чувам за пръв път за този ГИ... може би щеше да е по добре да беше сложил класен ГИ и най важното.. да е монтиран от къдърен майстор.
Много майстори отказват да оправят бакии на предни майстори и е разбираемо...
Като цяло този мотор носи на газ и става доста сполучливо... но както казах, трябва да го монтира и настрои човек, който разбира...


asdasf69420
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 16 май 2023 9:57
Автомобил:
Двигател:

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот asdasf69420 » Вто 16 май 2023 18:28


Значи казвате първо наистина да си проверя запалителната система. Ясно. Благодаря за отговорите, все пак ще поглеждам от време на време ако някой знае добър майстор който да се занимава със атикер. Ако е възможно темата да остане отворена де.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот zografski » Вто 16 май 2023 19:36


То на свещите няма кво толко да им проверяваш, те са консуматив, дават им 15-20к км и смяна... така че ако скоро не са сменяни, направо купувай едни свещи по каталог за твоята кола и няма кво да го мислиш. Аз лично ти препоръчвам NGK свещи ;) Пиши после какво е станало.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 16 май 2023 19:46


BKR6EKUB NGK с това е излязла от завода


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот ivan_pop » Чет 18 май 2023 11:16


zografski написа:е тия от техногаз не можаха ли по лайняна газова да ти сложат...

Как се разбира дали е лайняна газовата или не?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот zografski » Чет 18 май 2023 12:06


С един лек рисърч ;) и човек си монтира класна уредба, примерно BRC, Romano и т.н. най малкото уредба, която поддържат и обслужват почти във всеки LPG сервиз... не такива нечувани марки като атикер... и после да се чудиш що те връщат във всеки сервиз... Отделно спец този автомобил е с капризна електроника, не е голф 4 1.4 или 1.6 .


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Tsankovski » Чет 18 май 2023 16:57


Ивайло Димов написа:BKR6EKUB NGK с това е излязла от завода




:th_up Това е, всичко друго е компромис


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Tsankovski » Чет 18 май 2023 17:08


asdasf69420 написа:Значи казвате първо наистина да си проверя запалителната система. Ясно. Благодаря за отговорите, все пак ще поглеждам от време на време ако някой знае добър майстор който да се занимава със атикер. Ако е възможно темата да остане отворена де.



Кабели BREMI, 60 лв комплект от 6,бр
Бобина BERU -140 лв
Свещи BKR6EKUB NGK 70лв за 6 ,бр

Цените не са толкова страшни, това е по русчука де


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 18 май 2023 18:27


Преди да се сменя каквото и да било да се направи диагностика на колата ,така да се подменят детайли на сляпо е скъпо удоволствие.Свещите да се подменят ,кабели и бобина само при нужда ...компютъра на ГИ взима инфо от времената на бензиновите инжектори и се самообучава и нагажда .Ако има проблемни сензори ,датчици ,ламбда - сонди всичко лъсва при работа на пропан -бутан.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот zografski » Чет 18 май 2023 21:02


Ивайло Димов написа:Преди да се сменя каквото и да било да се направи диагностика на колата ,така да се подменят детайли на сляпо е скъпо удоволствие.Свещите да се подменят ,кабели и бобина само при нужда ...компютъра на ГИ взима инфо от времената на бензиновите инжектори и се самообучава и нагажда .Ако има проблемни сензори ,датчици ,ламбда - сонди всичко лъсва при работа на пропан -бутан.

Не е точно така, мн зависи от уредбата и как се настрои! Колата може на бензин да не работи добре поради ред причини, а на газ да е пушка, т.е. зависи от това как се настрои и колко е на ТИ човека който ти прави настройката ;) Моя голф имаше проблем с бензиновите инжектори и колата на бензин беше ужасна, но газаджията ми е мн добър и я настройва без да се самоубочава и на газ колата късаше асфалта ;) отделно не взима данни от ламбда сондите и не е вързана с OBD-то.
Таа както казах и по рано, мн е важно човека който монтира уредбата да не се учи в/у колата ти, инак каквата и уредба да слагаш, все тая :)


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 18 май 2023 21:08


При 4-то поколение АГУ това са редки моменти ,обикновено го има при карбуратор ите и моноинцекционите .При тях се наблюдава този ефект от дефекта ,на бензин е зле на газ много добре .Но тук без адекватна диагностика гадаем


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: супърб 1ва серия 2.8л проблеми със газово атикер

Мнениеот ivan_pop » Чет 18 май 2023 23:00


zografski написа:С един лек рисърч ;) и човек си монтира класна уредба, примерно BRC, Romano и т.н. най малкото уредба, която поддържат и обслужват почти във всеки LPG сервиз... не такива нечувани марки като атикер... и после да се чудиш що те връщат във всеки сервиз... Отделно спец този автомобил е с капризна електроника, не е голф 4 1.4 или 1.6 .

BRC не се поддържа в почти всеки сервиз защото програмата е заключена.А при BRC и Romano като стане въпрос за ремонт клиентите започват да обясняват че е скъпо и скоро ще продават колата.Няма добри и лоши газови, има добри и лоши майстори!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта