Сервиз за смяна на щуцери на вода на изпарител ланди

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за смяна на щуцери на вода на изпарител ланди

Мнениеот rld » Чет 26 мар 2020 12:33


Не е точно така. Казаха ми, че ако искам да сменям този изпарител, трябва да се сменят маркучи и да се слагат преходници към рейката. Изходящия отвор на газта при мен е 14мм, а при r-uno е 12мм. Маркучите за вода при мен са 15мм, а при r-uno е 16мм. Вакума при мен не пише колко е.
Прикачени файлове
landi vs runo.jpg




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Сервиз за смяна на щуцери на вода на изпарител ланди

Мнениеот ivan_pop » Чет 26 мар 2020 13:38


rld написа:В България - 200 лв е изпарител Landi LI02, което е абсурдно. Този R-UNO ще го видя какви са му диаметрите на изхода и входа на газта и водата

Маркучите за водата стават без да се сменят, заменял съм такъв изпарител.За газта става с преход.След това трябва и настройка.
И на Landi и на VW цените са абсурдни.Скоро сменях газови дюзи на един Туран CHGA.От VW бяха великодушни, казаха че ще ми направят 10% отстъпка и ще ги дадат за по 350лв. парчето! Казах им да си ги държат!От Ланди ги дадоха без отстъпка по 150лв. едната.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз за смяна на щуцери на вода на изпарител ланди

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 28 мар 2020 9:26


Вземи си два нови щуцера с О пръстени и ги смени, защото тия старите са се вдървили и изкривили от годините употреба. 15 или 16 мм маркуч е без абсолютно никакво значение



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта