Прекъсва, а при дъжд не върви изобщо Opel Corsa C 1.2 twinport

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
family_hs
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 29 окт 2008 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Прекъсва, а при дъжд не върви изобщо Opel Corsa C 1.2 twinport

Мнениеот family_hs » Съб 18 юли 2020 12:17


Здравейте, уредбата която ми създава грижи не е монтрана на VW но това е може би най-активния форум след бг-мама :D та се надявам някой да ме насочи как да реша проблема. Потърсих из форумите но не открих подобни теми, ако има, се извинявам и моля да дадете някоя да я прочета.
ГИ е Ланди ренцо, монтиран на Корса Ц 1.2twinport още в Италия.
При сухо време, на газ при настъпване на педала, тръгва да покачва обороти, като след 1,5к има едно или две "пропадания" или прекъсване докато мине 2к и се изфорсира, ако мога така да го опиша.
Също така колата почти няма мощност на газ - да знам, че този мотор няма какво толкова да даде, но съм карал същата кола и преди и знам как върви и сега е на 50%.
Другото което е, когато вали и превключи на газ, след съвсем малко време, все едно не и достига гориво и започва да гасне но не изгасва съвсем, светва чека и не може да потегли. При това положение, минавам ръчно на бензин, паля трудно и й трябва време да се оправи и да тръгне на бензин. На бензин, проблема го няма. Единствено което е, че е по-мудна на бензин отколкото преди "вървеше" на газ.

Пробвах да откачам буксите на газовите дюзи една по една но няма промяна в работата.

Колата е обслужена напълно - Г/М филтри, масло, водна помпа, ремък, свещи. Веригата не е сменяна но не мога да определя дали има нужда.
Сменена е бутилката във връзка с новите изисквания, тогава се смени и газовият филтър, този преди дюзите - като "майстора" искаше да покаже колко боклук имало и за това не върви. За негова изненада обаче, стария филтър изглеждаше по-добре от новия дето ми сложи. Каза също и да не пипам този филтър до изпарителя който е.

Опитах да сваля дюзите, за да пробвам да ги "рециклирам" по разни титориали - пружинки, гумички, но са по различен модел и ме достраша да не ги счупя съвсем. Та някой ако каже и правилният начин за разглабяне- също ще ми е от ползва.

Ясно ми е, че трябва да отиде в сервиз, най-малкото нямам кабел за газовия комп. Искам да си поиграя малко преди това.
Прикачени файлове
Croped.jpg




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Прекъсва, А при дъжд не върви изобщо.

Мнениеот ivan_pop » Съб 18 юли 2020 14:00


Поиграй си.На LR се скапват дюзите след определен пробег.При теб е такъв случая.Дюзите не се разглобяват и не подлежат на ремонт.4 нови дюзи ще ти струват около 600лв. без работата.Дерзай!


family_hs
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 29 окт 2008 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Прекъсва, А при дъжд не върви изобщо.

Мнениеот family_hs » Съб 18 юли 2020 20:34


Благодаря за отговора! Може ли малко повече информация, ако от снимката може да ми кажеш модел на дюзите за да разгледам каква им е спецификата?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Прекъсва, А при дъжд не върви изобщо.

Мнениеот ivan_pop » Нед 19 юли 2020 8:11


Инжекторите са MED зелени.Напиши този номер в търсачката:
237109000


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Прекъсва, А при дъжд не върви изобщо.

Мнениеот fighter-interceptor » Нед 19 юли 2020 15:23


Ако по-огледаш бобината,няма да загубиш нищо.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Прекъсва, а при дъжд не върви изобщо Opel Corsa C 1.2 twinport

Мнениеот Duke_BG » Сря 05 авг 2020 7:31


това с дъждовното време ми намирисва на кофти кабели / бобини на свещите
тоя двигател не съм го разглеждал дали е с блок бобина и кабели или е с бобини тип "лула"

запали някъде на тъмно и огледай дали някъде не прехвърля искри
трябва да се проверят всички букси на датчиците по двигателя
има ли ТПС ?
и в крайна сметка след като ти е светнал чека значи е записал грашка провери каква е



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта