Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
bilbotorbins
Мнения: 133
Регистриран на: Пет 01 апр 2016 14:04
Автомобил: Сеат Толедо 2 - 1999 год
Двигател: AKL

Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот bilbotorbins » Съб 10 окт 2020 11:33


Понеже от известно време се боря с периодично трудно палене и кофти празни обороти в началото на бензин. Имам и два спукани бензинови маркуча и оливане на целия двигател, което ми се случи в рамките на година, накрая реших, че тия две 30 см парчета ми почернят живота.
Друг симптом - кошницата в резервоара се пълни с нещо като черен прах, които се размазва леко между пръстите и цапа в черно, което няма миене. Това през месец.
Сега си купих от пети магазин нов бензиноустойчив маркуч. Вземал съм от Гейтс, Семперит, руски и български, цени от 3-13 лв/м. Все тая.
Та като сложих новия, за проба отрязах парчета от стария и ги топнах в бензин.
Ефектът след 8 часа киснене е:
IMG_20201010_083249.jpg




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 10 окт 2020 13:07


Не е баш по твойта тема. Но след като сложих АГУ-то, техните маркучи на антифриза ги сменях всяка година. Писна ми,и от морга,по размер,и форма. Забравих за този проблем.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 13 окт 2020 5:23


Няма начин, съсипва ги, особено ако е стар бензинът, просто едни марки издържат повече от други. Не е напразно, че на доста марки и модели автомобили горивните тръбопроводи са направени от пластмаса и метал.
Zdravko Zankov написа:Не е баш по твойта тема. Но след като сложих АГУ-то, техните маркучи на антифриза ги сменях всяка година. Писна ми,и от морга,по размер,и форма. Забравих за този проблем.

Ами н разни комплекти от по скъпите, примерно в Ловато си има достатъчно маркуч на метър Фагумит, който изкарва години и въпреки това не стана на тръба, ама майсторите си го кашират и монтират от радния маркуч на метър, който е 2-3 лв като цена.
Иначе с тия двата по форма и размер от моргата, явно си уцелил точната форма, щото под напрежение ли е малко някъде, приключва за стотина километра


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот viksanlg » Сря 14 окт 2020 6:07


По принцип тези маркучи, които се водят бензиноустойчиви,,са устойчиви само отвътре ,а не отвън.цопнеш ли го в резервоара "гориш".


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот ivan_pop » Сря 14 окт 2020 18:21


Аз преди 3-4 месеца сменях маркуча в резервоара, между помпата и капака.Сложих Гейтс.За сега няма грижи.Продавача се кълнеше, че такъв маркуч е монтиран на двама негови познати с Audi 1,8 и Audi 1,8T преди 2-3 години и няма оплаквания!
Моята кола е Опел и исках оригинален от същия магазин/сервиз.Оказа се, че оригинален не се предлага.Колата е 2000г.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Хубав бензин, качествени бензинови горипроводи :-)))

Мнениеот инжектопляктор » Сря 14 окт 2020 21:37


В dbkdimitrov има гофри-горивопроводи за резервоара. Струват до 15лв. Маркучи в резервоара работа не вършат. Освен ако не вземеш нещо тефлоново или стабилизирано, а такова няма да намериш. Всички, които продават могат да пропускат бензин само отвътре и само там имат устойчиво покритие. Отвън накиснеш ли ги се издуват и се вкашват.
Вадих 4 пъти бензинова помпа за 1 година и маркучите бяха винаги тотално разпадащи се. Независимо от марката. Откакто си купих пластмасова гофра за резервоара, такива проблеми нямам. Само избирай внимателно Ф-то, че ако вземеш по-голямо, скобите не уплътняват никак. Аз взех 8мм и едвам влезе по щуцерите, защото трудно се разпъва. Но пък прилегна. Ето линк към маркучите конкретно, за които говоря - https://www.dbkdimitrov.com/маркучи/маркучи-за-гориво
Моля да не се приема за реклама. Не е реклама, просто е сериозен проблем да се намери с какво да се смени маркуч в резервоара.
п.п С корона кризата и там са взели да се изчерпват и са вдигнали цените. Аз взех преди 2 месеца ф8 за 20лв с доставката.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта