Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот zeroheat » Чет 21 окт 2021 13:55


ivan_pop написа:Тези градуси зависят от фърмуера който е зареден в газовия компютър.Според мен температура по низка от 30 градуса за нашата страна не е препоръчителна!


да и аз мисля така
мен тези 40 ме устройват напълно
колата си върви чудесно
не се разбира изобщо кога е минала на газ
супер доволен съм
даже днес сама си превключи на бензин, защото явно газта свърши, което е супер, значи всичко си работи коректно.




Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот zeroheat » Пон 01 ное 2021 9:29


Здравейте

Пиша да споделя някои неща. Газовата започна много често да обръща от газ на бензин. Първия път просто помислих, че газта ми е свършила, но след като ми заредиха само 22л. почнах да се съмнява. Миналата седмица с на практика пълна бутилка пак ми върна на бензин, както си ускорявах. Това се повтори няколко пъти. Помислих, че филтъра в клапана е задръстен. Бях тръгнал да поръчвам нов. Но реших все пак да видя какво ще каже софтуера и се натъкнах на грешката в снимката, която съм прикачил. Където се вижда някакъв проблем с инжекторите. Рейката RAIL която съм сложил не е чисто нова, така че е възможно да не в цветущо състояние. Но не усещям нито прекъсвания нито загуба на мощност нито нищо. Според мен уредбата си работи идеално. Затова реших да игнорирам тази грешка, да махна тикчето отпред и да сложа да не прави нищо при подобна грешка(Action: None), което би трябвало да значи, че няма да прави нищо ако пак се появи подобна грешка. И факт. Вече 3 4 дни караме и не е прехвърлило нито веднъж така по подобен начин от газ на бензин. Някой ако знае какво точно значи тази грешка, защо се е появила и изобщо каквато и да е информация за нея, според мен би било полезно за всички.

landi_error.jpg


Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот boro7777777 » Сря 09 фев 2022 23:40


Здравейте. С компютър Omegaz EVO съм на Landi renzo и искам да сложа нови инжектори или по точно Баракуда. Буксите са ми същите. В момента съм с AEB (стария модел без калибриращи дюзи) Дали баракуда ще работят добре или трябва някакви маниоулации, за да тръгнат? Препоръчват ми GIRS 12 бели, но трябва да присаждам още едни букси, защото са различни..


Antwerpen05
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 30 ное 2020 16:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот Antwerpen05 » Чет 17 мар 2022 14:06


yordanddimitrov написа:Здравейте колеги,има ли някой който работи в района на Пловдив от вас и е по запознат по този въпрос.Взех един автомобил който е с ренцо ланди а дюзите са му сменяни с RAIL IG1,но не работи добре на газ.Търся майстор който е в час по този върос с алтернативните дюзи.



Здравейт колега. Аз също съм от Пловдив и търся вариант за подмяна на инжекторите с по-бюджетни , дали намери някой да извършва тази манипулация в града.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот Tsankovski » Чет 17 мар 2022 17:44


Баракуда е истината, най добрия ГАЗ сервиз -майстор в Русе ми ги препоръча и монтира, вече 90000км от монтажа без никакви ядове


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот thanis » Пет 18 мар 2022 15:53


Tsankovski написа:Баракуда е истината, най добрия ГАЗ сервиз -майстор в Русе ми ги препоръча и монтира, вече 90000км от монтажа без никакви ядове


Колега, би ли препоръчал въпросният газ сервиз и да дадеш контакти. На лично, ако ще се води реклама.

Благодаря предварително.


geue77
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 13 юли 2022 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот geue77 » Сря 13 юли 2022 16:46


Здравейте, компютъра на газовата ми е LSI PLUS може ли да се сложат други инжектори и съответно как да намеря кабела за 14 пин за да го прекъсна.
Купих си кабел за да се вържа към ECU-то но не можах, в сервиза на ланди и момчето от началото не можа да се върже с компа после каза че кабела бил от стария, ако някой има представа да сподели какъв кабел ми трябва


Потребителски аватар
integrale45
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 30 ное 2010 8:52
Автомобил: Audi 80 quattro 20V
Двигател: AJL 1997
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот integrale45 » Вто 13 дек 2022 17:36


Здравейте, минах по този път,но се спрях на турската рейка албиен,която е пригодена за инсталацията ланди ренцо. Карам 1.8TQ с фабрични 163 кс>210 и навъртях над 30 000 км досега. Изпаритела ми е IG1 и турбината надува до 1,2 бара без сецване и заглъхване. Може да е спомената рейката на цена 60 лв в темата, но са прекалено много коментарите,за да чета всичките. Дюзите са разпробити на 2,6 мм
https://www.tidis-autogas.com/produkt/% ... 0%B0-renzo


andonov75
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 15 мар 2023 9:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот andonov75 » Сря 15 мар 2023 9:50


Привет колеги. Интересувам се от подмяна на дюзи Ланди Ренцо с по обикновени. При мен проблема е ,че компа ми е фабрично за определения модел автомобил и ми казаха , че не подлежи на настройка. Има ли как да стане в този случай? Ако може контакт с човек в София който да ми свърши работа. Чудя се дали тези Albien - 1Ohm директно ще станат само с нацелване на точния отвор на щуцерите.
Колата е Дачия и знам, че не за този форум, но много четох и само тук намерих адекватни неща писани по темата.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот ivan_pop » Сря 15 мар 2023 17:31


andonov75 написа: При мен проблема е ,че компа ми е фабрично за определения модел автомобил и ми казаха , че не подлежи на настройка. Има ли как да стане в този случай?

Дай снимка на тоз комп?


andonov75
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 15 мар 2023 9:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот andonov75 » Сря 15 мар 2023 20:17


20230315_133244.jpg


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот ivan_pop » Чет 16 мар 2023 19:20


Колата е Сандеро предполагам.Ако уцелиш размера на дюзите може да се получат нещата.Преди това трябва да се нулират адаптациите на газовия и бензиновия комп.Подходящи дюзи са Баракуда, може и с Турските да се пробва.Този газов компютър е самоадаптивен.


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 603
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот miro_toyaga » Вто 25 апр 2023 21:27


колеги дайте софт за ланди моля
предивреме карах ван с лани и имах софт и кабел за омегас
но това беше отдавна и сега на един приятел аудито с ланди монтирано ук в бг му се налага замяна на редуктор
но поради няква причина немога да вляза със софта който имам , пробвах с два кабела но


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот L&R » Сря 31 май 2023 9:21


SpeeDLine написа:Здравейте колеги, аз използвам бобините и фланеца за мап сензора от тази рейка
albien-enjektor-landi-renzo-tipi-4lu.jpg
И ги прехвърлям на рейка херкулес блу
6157586_107291435_big.jpg
. Направил съм няколко автомобила така и за сега нямам никакви проблеми :drunk По принцип няма проблеми и с албиен рейката но на херкулеса и имам повече доверие :smile Поздрави.


Да повдигна хубавата тема, колата я взех с LR и работата на празен ход не ми харесва, та искам и аз да се заиграя със смяна на дюзи. Хареса ми този вариант с херкулеса и бобините с бош накрайник от албиен. Може ли малко по подбробно обяснение за комбинацията, компютъра е 616467000 и имам достъп до всички настройки, по скоро механиката ми е неясна. Като взема нови херкулес трябва ли да ги калибрирам с микрометър? Мерси!


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Замяна на дюзи Landi Renzo MED с други аналози

Мнениеот L&R » Чет 22 юни 2023 21:14


Никой не писа, но да споделя, че успешно замених тракалките с Barracuda 120. Всичко заработи учудващо добре след първата автокалибрация. Не съм прекъсвал кабели, само смених параметри в lrc конфигурационния файл. Ако съм знаел досега да изхвърля MED-a 100 пъти :(. И като нови са по-зле от баракудите. Тепърва ще правя фините настройки, но дори и така се кара идеално.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта