Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот thanis » Чет 20 юли 2023 11:30


Не - всичко и е точно.

Ако е кадърно направена, разлика от 5% няма да усетиш. Дали са 288 или 280к.с. все тая. Няма да скапе мотора, няма какво да му мислиш - просто трябва да се кара.




martin marinovvv
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 20 юли 2023 0:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот martin marinovvv » Чет 20 юли 2023 13:17


Ами казаха ми след 10 000км да им закарам колата да видят как работи на газ, дали всичко е както трябва и уж да настроят нещо амаа какво ли е то не знам, и има гаранция 2 години. И да кажа значи 2800лева дадох за всичко да ми я монтират и така даже бих казал точно къде го монтираха, но не знам дали е редно. Разхода още не мога да разбера колко е, а и братовчед ми и той не може да разбере веднъж от Габрово до София отишъл за 45 лева, а после след 2 седмици пак се върна в София и каза 30 лева и се напълнила догоре.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот cecoa1 » Чет 20 юли 2023 13:32


3,6 Pentasrar е хубав мотор, и не би трябвало нищо да му има от газ.
Вървенето не може да се усети променено при тези нива на мощност.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот 777 » Чет 20 юли 2023 14:26


martin marinovvv написа:Обаче почнах нещо да се съмнявам дали не съсипах колата, която си вървеше като ракета и си возеше сеедно съм в лодка. ...обаче от както сложиха газовата уредба аз не съм я карал вече. Оставих я на братовчед ми и се върнах в Америка

Не разбрах защо имаш съмнения, че нещо се е съсипало и обясняваш как е вървяла на бензин след като не си я карал на газ. Поне веднъж не я ли пробва?


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот zdravkop64 » Чет 20 юли 2023 15:21


martin marinovvv написа:Бях свикнал като тръгна да изпреварвам да я понатисна и направо си на залепяше по седалките, обаче от както сложиха газовата уредба аз не съм я карал вече. Оставих я на братовчед ми и се върнах в Америка и не знам какво се случва дали колата се съсипа. Да очаквам ли колата да изгуби мощността си и да се чупи по-често ?

Е те такъв въпрос не съм чел никъде из автомобилните форуми, а съм вече 20 години в тях. Хем си сложил газ, хем си мислиш, че ще се "съсипе" колата ти, каквото и да означава това. Хем не си я карал след газта, хем очакваш да "изгуби мощността си и да се чупи по-често". Не те разбирам, честно, колкото и усилия да полагам.


martin marinovvv
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 20 юли 2023 0:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот martin marinovvv » Чет 20 юли 2023 19:35


Не съм я карал на газ. Първоначално не се бях замислял как ще повлие на колата газта. Просто бух решил, че ще й сложа газова и не помислих, че може да има по-негативни ефекти от това, че бензина го гълта като вода. Скоро едни колеги говориха, че като се сложи газова уредба на някоя кола, тя просто съсипвала колата. И вече тази кола освен, че гори по-евтино ама и не е същата от към вървеж и така. Иначе въобще не ми мина през ум, че може да има такива минуси. Ноо както и да е газовата вече си е факт, каквото е писано


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот 777 » Пет 21 юли 2023 10:04


Тия колеги американци ли бяха или такива, които не са карали никога на газ, но имат мнение? Накратко казано, първо пробвай как върви преди да се кахъриш, че ще е зле. За съсипването - в дългосрочен план всяка кола се разпада, а тази не е толкова стара, че да усетиш деградация в близките 5-10г.


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот nikmar » Пет 21 юли 2023 14:21


Аз сложих газ на спортна кола и всичко е наред, ама трябва да знаеш: къде, кога, как и т.н. :biggrin :th_up


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот vandu » Пет 21 юли 2023 16:26


martin marinovvv написа:Ами казаха ми след 10 000км да им закарам колата да видят как работи на газ, дали всичко е както трябва и уж да настроят нещо амаа какво ли е то не знам, и има гаранция 2 години. И да кажа значи 2800лева дадох за всичко да ми я монтират и така даже бих казал точно къде го монтираха, но не знам дали е редно. Разхода още не мога да разбера колко е, а и братовчед ми и той не може да разбере веднъж от Габрово до София отишъл за 45 лева, а после след 2 седмици пак се върна в София и каза 30 лева и се напълнила догоре.

Разход се мери в литри, не в пари. Така както си го написал не става много, много ясно как е замерен разхода.
Кажи на брадчет ти да се регне да обясни, че съм сигурен на 99% че се получава развален телефон.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот kris11 » Пон 24 юли 2023 19:55


При положението от февруари в града с безкрайни разкопки, ремонти, затворени улици, нововъведени тесни еднопосочни ,че и светофар на време въобще не се запитвам дали е било оправдано монтажа на ГИ. Каране на 1 ва , спиране и изчакване за разминаване и пак на 1 ва по черни бабунести обиколни пътеки
Преди 5 км ги минавах за макс. 10 мин в не пик час. Сега минимума е 30-35 мин с пъплене по черни улички и то преди 7 ч. сутринта. Разхода естествено скочи , ама нали е на газ не ме боли така сърцето, ако щеше да е на бензин.Преди 320 км гр със старата бутилка , с новата малко по-голяма 340-350 км , сега , ако добутам до 250 км хвърлям шапка.Сутринта изпреварвам навалицата и е почти все нагорнище, на връщане е надолу, но адски трафик с големи изчаквания.

Последна промяна от kris11 на Чет 27 юли 2023 17:27, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот 777 » Пон 24 юли 2023 20:29


kris11 написа:Каране на 1 ва , спиране и изчакване за разминаване и пак на 1 ва по черни бабунести обиколни пътеки...

А на бензин евтино ли ще мине това каране на 1-ва?


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот valka » Вто 25 юли 2023 17:39


Моята кола е на газ от далечната 2007 година. Минала е под 100 000 км. И предишния собственик я е карал от дъжд на вятър, защото е имал още една кола. Аз също, защото карам и служебна. Днес евала, че имах газова уредба. С един приятел пак бяхме в Надин в гр. Нови Искър, за съжаление нямаше нищо за нас. От там до кв. Дружба, после до Казичене на кюфтаците, тоя път си взех пилешко шишче...Бам околовръстно към Люлин. Реших да си взема и една диня на Суходол, тия хора се пекът цял ден на това слънце...И там си останах. Не можах да запаля. Нещо гръмна и нъц. Паля на бензин, после на газ. Ама бензина умря. С пълна инжекция съм, обикновена АГУ. Въртях на тоя, на оня. Запалих на газ и продължих. Сипах бензин, колата верно тая година чука 30 години - нивомера работи, има бензинец. Изгорял ми бушона на бензиновата помпа. Нов и воала, запали на бензин. Евентуално нова бензинова помпа.

С'а някой ще каже к'во толко. Доообре...А, ако не бушона, а помпата беше умряла по-рано като търкалях колата 450 км в едната посока от София до Царево? Да съм един от ония в аварийната лента с вдигнат преден капак? И доста пари за репатрак, провалена почивка? И колега като пътуваше до Пампорово, ми сподели, че сума ти аварирали коли е видял по пътя.

Сега си сипах ментичка, надул съм си new-age на Green Sun и ми е супер кеф, че съм дву-горивен. :a040


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 26 юли 2023 7:17


Смени си кабелите и свещите и пусни малко по богата смес да не ти гърми през кихалката на какъвто и да е тоя кокал който караш


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот vandu » Сря 26 юли 2023 15:54


Преди 10-на години се прибираме група от морето. И на този пред мен почна да му тече бензин. Гаси бензиновата помпа и се прибира останалите 300 км на газ.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот valka » Сря 26 юли 2023 16:46


К.Одаджийски написа:Смени си кабелите и свещите и пусни малко по богата смес да не ти гърми през кихалката на какъвто и да е тоя кокал който караш


Кабелите са сменени, свещите са сменени, капачка и палец също са сменени...Че и ламбда сондата е нова. Направих си диагностика, цъфна ми само грешка 00537 в ламбдата. Днес пак карах колата, десетина пъти да съм я палел от вчера, приятел закарах, който си остави колата да му я правят. Отидох да си платя интернета. И като се прибирам същия филм, пак изгоря бушона. Смених го, запали криво ляво, превключих на газ и воала. Пред нас пак пробвах, да запаля на бензин. Директно замина и този бушон.

Вече си поръчах нова бензинова помпа, пък да видиме другата или по-другата седмица какво ще излезе. :newsm66



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 199 госта