Passat B6 газ Ланди Ренцо

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 газ Ланди Ренцо

Мнениеот StS » Чет 09 дек 2021 9:45


mickey11 написа:Привет, колеги.

От скоро съм собственик на Пасат B6, 1.8 TSI 160 кс.
Колата изглежда много стегната засега и не са изникнали сериозни проблеми.
Ще изчакам да мина няколко хиляди км, за да видя дали харчи масло и обмислям да слагам газ.
От Ланди Ренцо газта ще ми струва около 2200 лв, като го много груби сметки, газта ще се избие за около 60 000 км.

Изчетох доста противоречиви мнения, някои от които доста старички обаче.
Та въпросът ми е дали има някой с двигател ТСИ на газ, ако може да сподели опит. Всякаква информация ще е полезна.
Едно от главните неща, които ме интересуват е дали лесно се диагностицират проблеми, тъй като четох на няколко места, че след като се сложи газта и се появи проблем, газаджия ти чете газовия компютър и ти казва, че проблемът не е в газта, а диагностчика ти казва, че колата е перфектна и проблемите идват от газта, и тъй като няма как да ги събереш на едно място, диагностицирането на проблеми става ад.

Моля за мнения.


На какви км е колата?

Аз съм с газ от тях макар и не същия двигател, и да прав си - при някакъв проблем веднага ще си прехвърлят вината. Да не говорим че в много сервизи още от вратата те питат - "тя с газ ли е?" и като кажеш "Да" - ооо проблема е в газта...
Двигателя е доста проблемен от тези години, даи код и км...газирането става но е проблемно. Бих препоръчал и друга марка газ - Принс или друго LDI.
Въпреки всичко избиването е трудна работа, особено с газ на 1.5лв..

Единствения ти смислен вариант ти е директно впръскване на втечнена газ на 100% от времето...другото в голям % от случаите ще плачкаш.





Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта