VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Edi_lom
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 15 фев 2022 1:23
Автомобил:
Двигател:

VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот Edi_lom » Вто 15 фев 2022 21:07


Здравейте на всички!
Наскоро решихме да се разделим със първия ни автомобил (Opel corsa C 1.2 Газ/бензин) и след доста разглеждане си харесахме този Golf: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... PnnMsIZbUA
Отидох на място, огледах го щателно и ми направи впечатление това тракане на дюзите на газовата (прилагам клипчета). Стори ми се доста шумно и не много ок от към звук. Иначе от към возия - всичко е супер. Няма пресецвания или нещо необичайно като поведение.
Консултирах се и с газаджията, който обслужваше досегашната ни кола и той ми обясни, че просто е по-шумна работата и може и да не крие някакъв реален проблем, но все пак ми се искаше да се допитам и до вас.
Газовия инжекцион е "Landi Renzo", както чух, че е и характерно за BiFuel моделите на марката. Ще съм благодарен на всяко мнение!
Първата част на видеото е работата на бензин, а от средата- нататък е на газ със въпросното тракане.

[ Play Quicktime file ] VID_20220212_132148.mp4 [ 3.36 MiB | Видяна 2831 пъти ]


Последна промяна от radotom на Вто 15 фев 2022 22:04, променено общо 1 път.
Причина: Преместена в правилния раздел




Потребителски аватар
Angel_
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 23:07
Автомобил: Golf mk5
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот Angel_ » Сря 16 фев 2022 12:18


Имайте като идея, че километрите най-вероятно не са тези които пише на таблото. Преди години купувахме кола от там, като имаше книжка и история. Но след проверка в Хаас се оказа, че километрите са със 75к повече... Въпросния голф изглежда ок на външен вид, но това с бутилката ме съмнява. Срока на годност е 10 години по закон тук. Иначе газовите инжектори са малко шумни на тези газови (включително и на моята). Ако стане нужда винаги могат да се сменят (само това да е косура на колата).


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот VWGT » Сря 16 фев 2022 15:15


Така цъкат дюзите на ланди. Двигателят не трябва да трепери или оборотите да играят.
На бензин как работи?

Относно бутилката, искат да кажат че е сменена сега ли? Искайте документ/паспорт, за да може да я регистрирате.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот tdi fen » Сря 16 фев 2022 17:55


доста добре изглежда на външен вид, доколкото може да се каже от клипа ми се струва,че работи много добре


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот StS » Сря 16 фев 2022 18:00


********
Газовия инжекцион е "Landi Renzo", както чух, че е и характерно за BiFuel моделите на марката. Ще съм благодарен на всяко мнение!
Първата част на видеото е работата на бензин, а от средата- нататък е на газ със въпросното тракане.
VID_20220212_132148.mp4
[/quote]


Ланди Ренцо са най-шумните дюзи но са много добри и надеждни, това тракане не е проблем под никаква форма.

Вижте на бензин как се държи, колата - направете задължително пълна диагностика + замерване на компресия ако всичко е ТОП, взимайте...


Edi_lom
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 15 фев 2022 1:23
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот Edi_lom » Сря 23 фев 2022 22:16


Благодаря на всички за отклика!
Определено ще огледаме колата още веднъж преди финално решение. На бензин работеше супер, като нямаше игра на оборотите и треперене (направихме около 2км кръгче).


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот ivan_pop » Чет 24 фев 2022 19:00


StS написа:********
Ланди Ренцо са най-шумните дюзи но са много добри и надеждни, ......

Ама като нови!Тези старите на тази кола като се скапят се сменят комплект.Една дюза е около 150лв.


Потребителски аватар
Angel_
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 23:07
Автомобил: Golf mk5
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот Angel_ » Чет 24 фев 2022 21:13


Така е, но ги сменяш и си караш и си свиркаш. Моите ги смених на 145к, защото една беше заминала. Сега е на 240к и не мога да се оплача.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот StS » Нед 27 фев 2022 12:45


"Старите" капсуловани дюзи ги смениха на 200к доказан пробег.. След това се слагат "разглобяемите" нови - но няма да изкарат повече от 120К според официалния сервиз...


Edi_lom
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 15 фев 2022 1:23
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 1.6i *BiFuel* Тракане.

Мнениеот Edi_lom » Съб 19 мар 2022 23:24


Ъпдейт:
Купихме Голфа. Благодарение на мненията ви се решихме финално да го вземем!
Вече си има регистрация и е обслужен от към консумативи. Всичко е топ.
Благодарим от сърце! Живи и здрави всички!!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта