Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ktamen » Пон 14 мар 2022 13:08


Здравейте, преди половин година щях да си изпусна самолета, щото колата не запали. И колата остана майка ми да я ремонтира, майсторът се оказа пълен измамник, изгоряла инсталацията на колата и газовия компютър. В крайна сметка се разбрахме да извади бушончето на газовата и да я направи само на бензин.
Вече съм в България, бушончето се оказа, че си е на мястото, ама нямам представа как да пробвам какъв е проблема и защо не прехвърля на газ. Преди си работеше отлично, според същия измамник проблемът е дошъл от ментеливо зарядно за телефон включено в запалката. И поне за това съм склонен да му вярвам защото още като го включих и взе да работи неравномерно и дори угасна няколко пъти, а не следващата сутрин не запали изобщо.
Нищо не разбирам от компютърна диагностика и нямам кабели и прочее, но ще си купя всичко нужно за да си я ремонтирам сам.
Искам сам да си я оправя, може ли да ме посъветвате откъде да започна.




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот thanis » Пон 14 мар 2022 14:11


Имаш ли кабели да се вържеш към газовия комп и да видиш там какво се случва ?

За да не прехвърля на газ и да нямаш механичен проблем, значи софтуера нещо не му е наред да пусне към изпарителя.

Както и можеш да замериш какви напрежения има по веригата, дали някъде нещо не се е "утепалО"

Нали става дума за газов инжекцион монтиран допълнително и не е EcoFlex Корса ?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ktamen » Пон 14 мар 2022 14:57


Предполагам, че е допълнително монтиран.
Нямам кабели, но мога да си купя, ако знам какви кабели ми трябват. Освен кабели, вероятно ще ми трябва и някаква програма, каква?
Къде да меря, по коя верига?
Много е вероятно майсторът да е повредил нещо умишлено, ама нямам представа къде да гледам.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот thanis » Пон 14 мар 2022 15:20


Гледаш компа ти какъв е на LPG-то и спрямо него си купуваш кабел. (евтини са). https://projekt-tech.com/ptftdi7-profes ... -p-10.html Ето един примерен.

Трябва да пише, че е точния модел на твоя газов комп. 99% си с италиански комп.

Възможно е да има проблем с темп датчик и да не разбира компа, че колата ти е загряла, за да прехвърли или със самия соленоид, който върши тая работа. За всеки случай виж дали не ти е ниско нивото на антифриза и капачката да е хубаво затворена.

Принципно ако наистина ти се занимава, съветвам те да правиш всякакви манипулации на празна бутилка от съображения за сигурност.

Бегла представа от къде е взет ток за газовата имаш ли ?

Системата в България ли е монтирана или в Англия ?

Като идея, можеш да провериш евроклапана ти също дали работи.

Като запалиш колата и загрее, опитвал ли си ръчно да превключиш, а не да чакаш автоматично да си мине на газ ?

Изключително минимален шанс е, но може 2рия ти филтър (малкия при двигателя) дето е с форма на филтър за карбураторен двигател, да се е разпаднал (разградил) и тотално да е запушил извода към газовата рейка. (Проверява се за 2мин.)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ktamen » Пон 14 мар 2022 18:36


Компа е на снимката, можеш ли да ми препоръчаш кабел. Освен кабел няма ли да ми трябва и някаква програма за този кабел?
Къв е тоя соленоид, не мога ли да го захраня независимо от компа и да прехвърля на газ ръчно. Нивото е добре, но ще купя и долея още малко антифриз за всеки случай. Температурния датчик не съм сигурен дали е само един, но той едва ли се е скапал от зарядното за телефон. Така или иначе ще опитам да проверя този датчик, който предполагам, че отговаря за тази работа.
Ток е взет директно от акумулатора през бушон 20А. Копчето в купето свети, значи захранване има.
Вероятно е монтирана в Италия, но не съм сигурен. Може и в България или някъде другаде. В Англия колата едва ли е ходила някога. Купих я в София от частно лице с вече монтирана газова.
Как да проверя евро клапана, лесно ще му подам 12В, но няма как да разбера дали компа му подава 12В когато трябва да отвори?
Опитвах няколко пъти ръчно да мина на газ, почват да мигат лампички по копчето. Може би не е била достатъчно загряла. При един от опитите колата угасна, вероятно тогава е била загряла, но газ до цилиндрите не стига.
Не съм сигурен за кой филтър говориш, ама не вярвам и той да се е скапал от зарядното за телефон. Но може да има натъпкан парцал вътре.Утре ще опитам да проверя.
Прикачени файлове
IMG_20220314_181253.jpg


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 14 мар 2022 18:42


Като гледам какви въпроси задаваш........
И в София и в Ямбол има официални сервизи на тази газова!
Ако пък им нямаш доверие, докарай ми колата на Плевен.Ако имаш интерес, пиши на лични.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 17 мар 2022 8:40


Има ли газ в бутилката!? Да не и е спрян клапана и да е затворена просто!? Първо по дребните неща и очевидни трябва да се проверят щото може просто да е спрял крана на бутилката заради изпускаща дюза или изпарител. В доста от случаите първото палене на бензин е доста тегаво ако някъде по системата има теч на газ, колата се дави и това е.
В крайна сметка, наистина смени майстора, още повече щом има официален сервиз близо до теб поне отиди за диагностика, че иначе ще се хвърлиш в един филм с купуване на кабели, филтри, клапани, дюзи и какво ли още не и може пак да не се справиш.
П.С Проблемите на опеловите двигатели причинени от газовите уредби са много и невероятно трудни за откриване. Имахме драма с не палене сутрин на 1.6 ХЕР на вектра Ц. На студено не пали, след много въртене запали, но не може да даваш газ. Абе трагично положение беше докато съвсем случайно се разбра че проблемът е в газовата въпреки че на няколко пъти я изолирахме и т.н.т


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ktamen » Чет 17 мар 2022 9:08


Май не разбрахте какво всъщност питам.
Измамника каза, че е изгорял газовия компютър, заради зарядното за телефон.
Или е прав или самият той умишлено нещо е повредил. Може да е прецакал и самия компютър.
И сега не ми е толкова важно или спешно да работи на газ. Колата се кара на бензин. 1000 пъти по-важно е да се ограмотя какво е компютърна диагностика. Защото подобен филм с подобни майстори не го гледам за първи път и искам да пропусна следващите серии на всяка цена.
Ще отида в официалния сервиз за диагностика и пак ще пиша.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ktamen » Вто 22 мар 2022 20:14


Има малко развитие по темата.
Преди няколко дни пак пробвах да натисна копчето и пак започна да мига като коледна елха, но все пак мина на газ за първи път от август насам. И двигателя си работеше на газ съвсем нормално. Днес обаче както си работеше на газ, спрях на пешеходна пътека е не можах да потегля, защото двигателя беше угаснал. Копчето за газта не светеше. Запалих на бензин и отидох в сервиз за диагностика. Ама диагностиката изобщо не откри компа на газовата, смениха го с някакъв прецакан и този втория вече го откри. Казаха ми да сменям всичко под предния капак, което поне на мен не ми се вижда много разумно, повечето неща са си изправни, а изпарителя е на под 5000км. Закачиха обратно моя изгорял комп и като запалих на бензин копчето за газта отново светна и след минута си мина на газ автоматично. Пак попитах за диагностика, ама ми казаха, че е безсмислено с такъв ненадежден компютър.
Засега ще си карам така, но така или иначе искам да се ограмотя. Може ли да ми препоръчате кабел за моята газова и програма за този кабел.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот stefan4o » Вто 22 мар 2022 20:24


Някоя кофти връзка да няма? По захранване или някоя калпава маса.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот k_garchev » Вто 22 мар 2022 20:57


Имах подобен проблем.Газовата си правеше каквото си поиска.Оказа се "калпава" маса.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Опел Корса 1,4 2008г Не работи на газ

Мнениеот ivan_pop » Чет 24 мар 2022 0:04


Прилича ми на лоши контакт/връзки.Предполагам на буксата на газовия комп.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта