Възможна ли е преработката на фабрична метанова уредба на пропан-бутанова

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Manev1
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 21 дек 2017 12:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Възможна ли е преработката на фабрична метанова уредба на пропан-бутанова

Мнениеот Manev1 » Пон 15 авг 2022 11:12


А 4 бутилки ли ти махнах?




Caddyluck
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 03 мар 2022 18:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Възможна ли е преработката на фабрична метанова уредба на пропан-бутанова

Мнениеот Caddyluck » Пон 15 авг 2022 21:16


Radko81 написа:Миналата седмица ми демонтираха метана и монтираха газ на VW Touran 2007г 109к.с.Вместимост на бутилката 47л .Смяна на всички компоненти на метан .Основен проблем беше метанови датчик,колата си го търси за това не се маха.Колата отчита че няма метан просто и си врътка на газ.Смяната ми коства 1500лв.Но при кадърен майстор.Разхода не мога да кажа с точност но преблизително 11л...градско.
Друг проблем е окачването ,колата се вирна нагоре тъй като метанките тежаха и я натискаха,но сега на газ стана возията като маршрутка,предполагам ще трябва да се барат пружини и амортисьори.Леко по нестабилна задница .Но пък разбрах че имам 2.0 /109 к.с доста пъргава стана .
Колега би ли дал координати на човека,който я прави?


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Възможна ли е преработката на фабрична метанова уредба на пропан-бутанова

Мнениеот goro21 » Чет 22 дек 2022 20:08


Smeagol написа:
Naumakus написа:...На личния ми автомобил му е време за смяна и се оглеждам за подмяна конкретно съм си харесал Touran с бензинов 2.0i 109 к.с. двигател и се чудя какво да търся със или без метанова уредба. И се опитвам да се ориентирам...

Аз бих търсил такъв, но само на бензин и след това бих монтирал нов ГИ.
От една страна, тези с фабричен метан са купени с цел много каране и ще е риск откъм поддръжка и амортизация.
От друга, цената на метана, както и достъпността му са проблем.
Преработката на метанова уредба - хората преди мен са казали и явно не е оправдано упражнение от финансова гледна точка.

А имали 2.0 109кс който да излезе от завода без газова уредб. Всички обяви които съм видял са все с метан а тези на lpg са монтирани допълнително. И как се узаконява после , как се вписва вече само пропан бутана в талона. Бутилките за метана къде се намират в caddy и touran лесно ли се демонтират(да не тежат излишно)


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Възможна ли е преработката на фабрична метанова уредба на пропан-бутанова

Мнениеот Petrolhead » Пет 23 дек 2022 16:11


спестявате ли поне 5 лева за 100 километра след всичката разправия?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта