Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Вто 14 дек 2010 11:33


Колеги имам едно питане ,как най правилно се връзват маркучите за антифриза на изпарителя .. мотора ми е 1.8 пб ?

Има ли значение дали е долу при масления охладител,или горе за маркучите на парното :talk:




Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот Ivaile » Вто 14 дек 2010 17:44


За маркучите на парното - с тройници!


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Нед 19 дек 2010 15:00


Има ли посока изпарителя при връзване ?


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот pedalchobaba » Нед 19 дек 2010 15:07


На охладителя за маслото - последователно!
Мани ги тези заучени клишета с тройниците и парното.
Видях в другата ти тема, че си без климатик. Махаш късия маркуч дето е от металната тръба на водната помпа към охладителя и връзваш едно след друго - водна помпа - изпарител - охладител.
Изпарителя го слагаш на рога до въздушния филтър, но така че като се регулира да не ти пречи алтернатора. При това връзване нищо не режеш и получаваш най-кратки водни и газови пътища, защото така като гледам маркучите са ти по няколко метра.

Последна промяна от pedalchobaba на Нед 19 дек 2010 15:36, променено общо 1 път.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Нед 19 дек 2010 15:35


pedalchobaba написа:Имаш ли климатик?
Каква уредба ще монтираш?


Имах климатроник,но в момента съм го свалил компресора и карам само като парно!Аз съм монтирал вече АГУ ,но ми бяха завързали изпарителя последователно за охлаждането на масления изпарител и ми бавече пускането на перката..В момента съм го разкачил и чакам някой да ми каже има ли посока изпарителя за да знам как да го вържа с тройниците за парното!Ловато е изпарителя ..

Изображение


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот pedalchobaba » Нед 19 дек 2010 15:38


А, докато си променя мнението ти междувременно си отговорил.
Виждаш ли колко са ти дълги маркучите. Няма начин при тези връзки при превключване от бензин на газ да нямаш лаг. Що не ти монтираха изпарителя отзад в багажника?
Абе газаджии ... не искам да коментирам. Никой от тях не мисли, а правят нещата както си знаят. Но пък иначе са голями философи. Не можеш да ги надприказваш.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Нед 19 дек 2010 16:00


Ем с тая цел мисля да го вържа за парното ,че някой казват било най правилно... Иначе в момента ми е последвателно между масления охладител и горе тройника с датчиците ..!От както я сложих газта почна по-късно да се пуска охлаждането ,за това си мисля и аз че долу не е правилно връзването!
А колкото до местене на изпарителя ,трябва много да преправям .. наистина има малко забавяне със смяната от бензин на газ :screwy

И нещо да питам .. водата как се движи?
От помпата нагоре през масленият охладител ,тройника и към главта или обратното ?


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот pedalchobaba » Нед 19 дек 2010 16:11


Ти явно не четеш какво съм ти писал.
Махаш късия маркуч към охладителя на маслото. От металната тръба на водната помпа пускаш маркуч към входа на изпарителя. От изхода му пускаш пак маркуч към входа на охладителя, там където оригинално влиза онзи късия, дето си махнал. Толкоз. Пробвано е и работи безотказно.
А преместиш ли изпарителя до филтърната кутия ... на това Ловато ще му трябват не повече от 10 см до плочката. Да се чудиш къде ще срожиш тройника с крановете.
Щом искаш да режеш и преправяш давай. Само споделих опит. Съжалявам, че не си наснимах Пасата преди да го продам.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Сря 22 дек 2010 12:26


Сега съм я оставил така ,защото нямах по дълги маркучи да вържа преди масления охладите .. само посока дали има изпарителя не разбрах

Изображение


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот popeye » Сря 29 дек 2010 11:04


а някой знае ли каква е посоката на антифриза в системата на парното - от къде влиза/излиза, кое е вход/изход. Маркуча дето излиза от главата и влиза в парното, на къде се движи антифриза - от главата към парното или обратно


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как правилно се връзва изпартеля при 1.8пб ?

Мнениеот altanivan » Сря 29 дек 2010 13:01


popeye написа:а някой знае ли каква е посоката на антифриза в системата на парното - от къде влиза/излиза, кое е вход/изход. Маркуча дето излиза от главата и влиза в парното, на къде се движи антифриза - от главата към парното или обратно


Водната помпа вкарва вода в блока и от двата изхода на главата(фланец за парно и тройник с датчици) се върти обратно към трите странични входа на помпата :banana



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта