Препоръки за свещи за газ - едно- или триелектродни?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот stefan4o » Сря 19 сеп 2012 19:01


Аз останах с впечатление, че си взел едноелектродни. :screwy




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот parno » Сря 19 сеп 2012 19:05


предложиха ми и такива - мисля ,че причината да се монтират е по-ниската им цена :wink:
и с 4електродни БОШ-пробвах - все тая му е на двигателя mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот stefan4o » Сря 19 сеп 2012 19:09


parno написа:предложиха ми и такива - мисля ,че причината да се монтират е по-ниската им цена :wink:
и с 4електродни БОШ-пробвах - все тая му е на двигателя mhihi

Точно... И аз се чудя на тия приказки как с тия било по-добре, пък с ония било по-зле, пък било имало разлика :screwy mhihi Аз съм повече от сигурен, че на някой дето твърди тая легенда за електродите ако му сложа 3 и 1 електродни няма да направи разлика нито в разход, нито във вървеж. :kissy: Свещите имат друг доста важен показател - топлинно число. Писано е и за него някъде из форума. Който не го мързи - да го намери и прочете. :beer


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Свещи за газ

Мнениеот muns61 » Сря 19 сеп 2012 19:11


Газовите смеси горят по-добре и еднородно от бензиновите, затова минават и без многоелектродни свещи. От друга срана, многоелектродните са малко по-трудни за регулиране на разстоянието и голямото разстояние поражда понякога гърмежи. Чувал съм даже приказки, че не им се регулира разстоянието!
Карал съм Опел и Фв със свещи ВМЗ, никакви проблеми!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот parno » Сря 19 сеп 2012 19:13


muns61 написа:Газовите смеси горят по-добре и еднородно от бензиновите, затова минават и без многоелектродни свещи. От друга срана, многоелектродните са малко по-трудни за регулиране на разстоянието и голямото разстояние поражда понякога гърмежи. Чувал съм даже приказки, че не им се регулира разстоянието!
Карал съм Опел и Фв със свещи ВМЗ, никакви проблеми!

преди да купя свещи - някъде четох инфо по въпроса :beer
може и така да е - все пак със BUR6ET-a направих към 30К без да се занимавам по какъвто и начин да е с тях - мисля е доволно :)


Потребителски аватар
haga
Мнения: 200
Регистриран на: Пон 15 окт 2007 8:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Свещи за газ

Мнениеот haga » Пет 21 сеп 2012 9:08


muns61 написа:Газовите смеси горят по-добре и еднородно от бензиновите, затова минават и без многоелектродни свещи. От друга срана, многоелектродните са малко по-трудни за регулиране на разстоянието и голямото разстояние поражда понякога гърмежи. Чувал съм даже приказки, че не им се регулира разстоянието!
Карал съм Опел и Фв със свещи ВМЗ, никакви проблеми!

Многоелектродните не се регулират,като не работят се сменят! :wink:


Потребителски аватар
1637
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 21 май 2011 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Свещи за газ

Мнениеот 1637 » Съб 22 сеп 2012 19:43


Имам Вектра Б 1.6 на метан.По каталог и дават двуелектродни свещи.Купих за 40лв серия ВИ-Лайн на НГК,като на свеща пишеше Мейд ин Джапан,а не Франсе.Карах ги основно на метан около 2 хил.км.След това отидох до една морга,където работеше един познат и свалих около 120 свещи-повечето едноелектродно НГК,БОШ,ЕкюЕм,АЦ делко,което си е БОШ само че с други надписи.В продължение на около три месеца ги пробвах всичките като почнах от междуелектродно разстояние от 0.6мм до 0.9мм.Еми разлика почти не усетих с различните свещи както в динамика так и в разход.След много изчетени теми се запалих и аз по вълшебните приказки изчетени по форумите за Бриск Силвър и отидох и си закупих 4 свещи Бриск Силвър за 20лв с тънкия електрод,макар че по каталог отново изляхоза ДВУ електродни Бриск,но тях ги пренебрегнах.Въпреки че съм с евтини полски кабели Жан-Мор,които още като току-що изкарани от кутията светят като коледна елха,Екотеко тръгна така както никога.Имаше стабилни ниски на метан без да трепне оборотомера-явление,което никога не съм забелязал с всичките други 120 свещи даже в комбинация.Като застана отзад на ауспуха понеже съм без катализатор и средно гърне,а само със задно лесно се долавя от тренирано ухо как на празен ход понякога се изспуска по някой такт.Това също го нямаше с новите Бриск Силвер :bowdown .Засега съм супер доволен,но казват че много пукали керамиката на централния електрод--незнам поживьом па увидем :012:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 22 сеп 2012 20:51


Тествах ги бриск силвър 2009-та, за газ. При мен изкараха около 5-6000 км. и нещо им стана. Колата взе да придръпва, ту върви нормално, ту умряло. Имам руски пробник за свещи, и като ги тествах - ми на нито една бриск силвър искрата не се подаваше между електродие, а някъде другаде. Върнах старите NGK с които я докарах от германия, и проблемите изченаха, като предварително ги минах и тях на пробника, и искрата на всичкие биеше където трябва...
Освен това Бриска още нови като ги сложих, пък на зебин нещо не работеше като хората. Кабелите за свещите ми са ургиналдъ, и не искрят. Сменял съм само палеца в делкото.


Потребителски аватар
1637
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 21 май 2011 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Свещи за газ

Мнениеот 1637 » Нед 23 сеп 2012 13:40


[quote="KingoftheROAD"]Тествах ги бриск силвър 2009-та, за газ. При мен изкараха около 5-6000 км. и нещо им стана. Незнам колега :banghead: ..и аз чувам лоши отзиви за Бриск Силвер-а след точно около 5-6 хил.км :evil: .Еми мисля си за 20лв толкова,все пак са уж с посребрен електрод.Ако нещо се прецакат и започне да ми гърми на метан,да мени обороти,да няма мощност и други такива аномалии,моментално си връщам някои от 120-те свещи.Но засега се държат повече от прилично,но времето ще покаже!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свещи за газ

Мнениеот parno » Пон 24 сеп 2012 5:51


къде е далаверата от такива свещи като за 30К ще ги смениш 3-4 пъти а каталожните NGK само веднъж - не е гаранция разбира се но в повечето случай по толкова се пише ,че карат :wink:


Потребителски аватар
1637
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 21 май 2011 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Свещи за газ

Мнениеот 1637 » Пон 24 сеп 2012 20:57


parno написа:къде е далаверата от такива свещи като за 30К ще ги смениш 3-4 пъти а каталожните NGK само веднъж - не е гаранция разбира се но в повечето случай по толкова се пише ,че карат :wink:
Ами лично за мен далаверата е в мааалко по-добрата динамика спрямо НЖК изключително и само за метан говоря,малко по-ниския разход,мааалко по-лесното палене на метан,защото изпарителя ми е вакумен и се налага да повъртя повече за да засмуче метана да го прекара през ИЗКЛюЧИТЕЛНО ДЪЛГИЯ и недоклатен всмукателен колектор :banghead: въпреки компресията от 17 -18 атмосфери
на цилиндър.После идва ниската цена на Бриска.Ако в указания период 5-6х.км работят както сега по-добре от НЖК-то това са моите свещи.И без това ги минавам тези км за около половин година.


nortrop
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 10 фев 2007 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свещи за гас

Мнениеот nortrop » Пон 24 сеп 2012 22:45


eurogas написа:Най-хубавата свещ на света се казва NGK, няколко пъти по-добра е от всички останали които се продават, колкото до свещите за газ, или баничките за язваджии.....това са рекламни трикове на фирма BRISK


NGK наистина са най-добрите свещи.
Крайно време е по тема свещи за газ да се спре с фантазиите обаче и да се попрочете.

1. Сещите за газ са едноелектродни
2. Свещите за газ са с иридиев електрод и платинена вложка в страничния електрод.

ето избор на свещи за газ LPG или Метан

http://www.ngk.de/en/product-finder/pro ... KW/ZK_LPG/

Скъпи са...но ефект има тука са изследвали http://www.zr.ru/a/236580/
ето и на руски от сайта на NGK http://www.ngk.de/ru/produkcija-i-tekhn ... ja-lpgcng/


ето избор на свещи за бензин от сайта на NGK

http://www.ngk.de/en/product-finder/pro ... _BENZINER/


Оказва се , че и масла за газ има... реномирани производители предлагат за газ

Кастрол за газ препоръчва забележете EDGE Turbo Diesel 5W-40! датата на публикацията е 1 юни т.г. http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7049352 , FUCHS също имат масло за газ http://www.fuchs-europe.com/uploads/med ... 0-2009.pdf

Разбира се може с обикновена никелова свещ с 32странични електрода :roll: и всякакви масла, но както пишат в NGK or as an upgrade for even better driving performance ...

Aз съм с иридиеви /не са за газ, но са приемлив компромис...0,6mm иридиев централен електрод и страничен обикновен сплав някаква... Лпг серията им е много скъпа/ NKG BKR6IX на 30 000 km са в това състояние празните обороти тези свещи ги държат много стабилни...и т.н.
http://snimki.be//store/1/731348519383.JPG


Потребителски аватар
JUSTICE_G
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 24 сеп 2012 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница / София

Re: Свещи за газ

Мнениеот JUSTICE_G » Вто 25 сеп 2012 22:46


Здравейте, използвам настоящата тема, за да узная мнението ви за свещите "DENSO". Онзи ден се наложи да заменя старите си с такива от цитираната марка и се надявам изборът ми е да е бил правилен.


Потребителски аватар
JUSTICE_G
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 24 сеп 2012 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница / София

Re: Свещи за газ

Мнениеот JUSTICE_G » Чет 27 сеп 2012 20:11


Внимавайте със свещите че миналата седмица имах проблеми с тях. Колата започна да ми прекъсва при по-голямо натоварване на мотора и подаване на газ, в диапазона между 1000 и 2500 оборота. На бензин не го правеше а само на газ, защото тя е по-чувствителна дори към най-малките нередности в мотора. Ако галиш педала на газта не се усеща, но при натискане до половината и пълна кола с багаж, се получаваше едно много неприятно придърпване. Проблемът се оказа в свещите. Смених ги и сега всичко е наред :)


nortrop
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 10 фев 2007 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свещи за газ

Мнениеот nortrop » Чет 27 сеп 2012 20:44


Добре де, @JUSTICE_G ама с какви свещи беше...колко км мина и какви сложи сега?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта