Демонтаж на газова...

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
manito
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 14 окт 2005 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Демонтаж на газова...

Мнениеот manito » Вто 15 юли 2008 15:06


Здравейте на всички.

Историята е следната - в работата едно голфче го направиха на хармоника и освен за Надин, за друго не става. Газовата уредба я слагаха преди година и я взех да я сложа на пасата (голфа е 1.6, а пасата 1.8mi - би трябвало да стане, нали?), но понеже голфа го бракуваха и е без номера, а и не става за каране, аз трябва да си я сваля. Въпроса ми е, има ли нещо по-специфично при демонтирането и какво по-точно трябва да сваля?

поздрави...




Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Мнениеот Жоро Делчев » Вто 15 юли 2008 16:25


Внимавай при развиването на всички маркучи и клапани,задължително ще изпусне газ и първо трябва да я спреш от централния клапан на бутилката :wink:


Потребителски аватар
manito
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 14 окт 2005 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот manito » Вто 15 юли 2008 16:49


Това е ясно. Интересува ме, освен бутилката, клапаните за газ и бензин, изпарителя, тръбите за зареждане, превключвателя и ако има нещо по карбуратора, какво друго трябва да сваля?


ivo123
Мнения: 1008
Регистриран на: Вто 21 мар 2006 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот ivo123 » Вто 15 юли 2008 19:02


друго няма освен изброените от тебе неща.
Бензиновия клапан не ти е необходим, понеже при моното се прекъсва дюзата с реленце /което трябва да си купиш/ и по желание се прекъсва и бензиновата помпа.
Трябва ти и плочка/смесител за моноинжекция.


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Мнениеот Peterman » Вто 15 юли 2008 19:11


manito написа:Това е ясно. Интересува ме, освен бутилката, клапаните за газ и бензин, изпарителя, тръбите за зареждане, превключвателя и ако има нещо по карбуратора, какво друго трябва да сваля?


Пълначката, гофрирания маркуч също може да ти влезе в употреба, както и маркучите за охлаждане. :roll:


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Вто 15 юли 2008 21:09


Свали си тръбата, минаваща под купето, тройниците за водата, които са вързани към парното предполагаемо, шините за бутилката и другите неща са ги описали колегите :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта