голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот sveskovs76 » Нед 26 апр 2009 19:05


Здравейте на всички които разбират и помагат в този форум колата ми гасне по време на движение от какво може да е голф 3 1.9 тди. 95г. двигател 1z мисля че такъв беше.В форума четох за реле 109 освен него от друго можели да имам този проблем.Предварително благодаря :banghead:




Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот rosen79 » Нед 26 апр 2009 22:45


На ВАГ КОМ качвал ли си я?Ако не си закачи я може да излезе причината.


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот dani_94 » Пон 27 апр 2009 6:26


sveskovs76 написа:Здравейте на всички които разбират и помагат в този форум колата ми гасне по време на движение от какво може да е голф 3 1.9 тди. 95г. двигател 1z мисля че такъв беше.В форума четох за реле 109 освен него от друго можели да имам този проблем.Предварително благодаря :banghead:



Абе то може да е от много неща, но най вероятното е реле 109... Провери първо него...


sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот sveskovs76 » Пон 27 апр 2009 23:55


поръчах си това прословуто реле 109 в сряда ще го взема.Днес отворхме с един авер деистващото реле и видимо нямаше проблем.Тръгнах си от работа с колата и след няма и 1км угасна колата и веднага пипнах релето пареше незнайно защо.Така ли трябва да е.


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот koby » Съб 02 май 2009 17:39


реле 109 е за управление на помпата или компютъра аз имах същия проблем в порше изток го има струва 30 лева


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот kombito-tdi » Пон 04 май 2009 23:38


ако не спре да гасне след смяната на релето
има още една причина която 99.8% от маисторите незнаят
фабричен дефект пише го и в аутодатата
проверяваш там правиш си го и готово


sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот sveskovs76 » Чет 07 май 2009 0:11


един приятел изтърка със шкурка крачетата на релето и спря да гасне но бях поръчал вече релето.Сега сам със новото и до сега не е гаснела но проблема с лампата за подгряващите свещи остана,тоест на всеки от 3-5 мин. почва да мига и като чукна леко спирачката и се оправя ама за 3-5 мин както казах.В града не свети защото често се използва спирачка ама на дълъг път е доста дразнещо.Препоръчаха ми да сменя стоп машинката ,смених я ама и от там не е.Някой които е имал тоз проблем и го е решил да сподели ще сам му много благодарен.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот morfei1 » Чет 07 май 2009 2:05


Смени си машинката на спирачките, която се намира отдолу при педала.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот rosen79 » Чет 07 май 2009 8:25


sveskovs76 написа:Препоръчаха ми да сменя стоп машинката ,смених я ама и от там не е.Някой които е имал тоз проблем и го е решил да сподели ще сам му много благодарен.

След като я смени,изчисти ли грешките на компютъра?Ако не си, изчисти ги и виж дали пак свети.Ако продължава много е вероятно стоп машинката да не е читава.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот fox_vt » Чет 07 май 2009 16:42


Не се сменя самата стоп машинка а тази до нея демек за компа дето е а не тази дето ти вкл.стоповете.Не се сещам лявата или дясната беше,ще видиш коя е за стоповете и сменяш другата.


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот kombito-tdi » Пет 08 май 2009 21:47


fox_vt написа:Не се сменя самата стоп машинка а тази до нея демек за компа дето е а не тази дето ти вкл.стоповете.Не се сещам лявата или дясната беше,ще видиш коя е за стоповете и сменяш другата.

няма лява и дясна
има горен и долен


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот fox_vt » Пет 08 май 2009 23:20


при толедото има :mrgreen:
пп. ама може да са били и една над друга не съм мн сигурен :Mr Green Fun


sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот sveskovs76 » Вто 02 юни 2009 10:28


Тaka първо здравейте на всички.Моят проблем с гасненето още го има ,купих си вапросното реле 109 ама промяна няма.Вчера преди да тръгна за Ямбол натиснах с ръка всичко де що има релета и бушони и прочие.Отидох и се върнах без да гасне,след обяд мака ми и тя ходи питах я дали е гаснела колата каза че не е ще видим след два дни каране и нацелване на доста дупки по нашите пътища какъв резултат ще има и ще пиша.Преди малко се рових за моят проблем и видях някаде че един колега има проблем въздух в маркучетата за нафта,тук ще споделя на мен какво ми се случи зимата.И аз като него имах въпросният въздух и няма мошност колата хукнах кам сервиза в ямбол някаде в каргона беще там си сменях ремаците като купих колата и защото го знам реших там да отида първо.Споделих проблема с маистора и след дълго умуване и кави ли не варианти за повреда цената опря на 600лв ремонт с труда и смяната на всички работи дето ги изброи тои.Отгазах категорично да дам толкова кинти и отидох при други майстори някаде до КАТ беше точно сега не се сещам там получих същите отговори но цената беше 400лв.Естественно оказах и се прибрах в Стралджа с 300 зора.Отидох при един познат кото поправя двигатели на комбайни и мо споделих просто ей така щото бях ядосан трябваше да кажа на някой.Той погледна моята кола вдигна капака пипна тук и там каза АХА качи се на неговата отиде до железарският магазин купи за 20 СТОТИНКИ НЯКВИ ГУМИЧКИ ЗА КРАНЧЕ ЗА ВОДА И СЛОЖИ ЕДНАТА НА ГОРИВНИЯТ ФИЛТЪР ,ДРУГИТЕ ОЩЕ СЕДЯТ НА КЛЮЧОДЪРЖАРЯЛЯ И ГАЗ ДА СЕ ЧЕРПИМ НА ПЕТОЛЪЧКАТА.НИКВИ 600 ЛВ .ОЩЕ ИМАМ ДА ГО ЧЕРПЯ ТОЗ ЧОВЕК.ЗА ТОВА КОЛЕГИ МНОГО ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ ВИ ПРЕКАРАТ.ДАНО ДА САМ БИЛ ПОЛЕЗЕН ЗА НЯКОЙ. :D


ggdbss
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 юни 2009 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: голф 3 1.9 тди гасне по време на движение

Мнениеот ggdbss » Съб 27 юни 2009 19:47


Имах същият проблем с моя Голф !
Проблема при мен се оказа вода в резервоара ?
Когато си във движение сондата засмуква и вода и когато влезе в цилиндрите, просто няма какво да гори и двигателя гасне.
Лека е метанол /или етанол - спирт / на 10 литра гориво 100 ml метанол !
Процедурата си я правя редовно, въпреки, че го нямам този проблем вече.


sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

проблема с гасненето е решен

Мнениеот sveskovs76 » Вто 24 ное 2009 14:09


колеги след доста време ходене по мъките успях да вляза в профила си.Пробвах поне 20 пъти чак сега успях. То забравена парола после и име а ма днес реших че е крайно време да се оправи тоз проблем и ето влязох с 300 зора.Добре че виното не е станало иначе пак нямаше да мога да вляза :D .Така проблема с виенето беше заден десен лагер.Другият проблем за гасненето по време на движение е някакъв датчик който се е прецакал и подава на компа че натискам постоянно спирачки-така ми каза майстора в карнобат .Благодаря на пича дет ми оправи всичките проблеми по колата дори и лампата за подгряващите свещи оправи човека.Рови се в таблота час и половина но успя.Ако не беше оправил колата сигурно щях да се претрепя някаде поне 2 пъти ми се случваше да гасне като изпреварвам.ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА МАЙСТОРА :bowdown .Да е жив и здрав.Другите баш майстори от ямбол и сливен констатираха че имам проблем и ми взеха парите а тоз пич от карнобат констатира ама и оправя проблема.Поиска 40 лв аз му дадох 50 кинта защото бях на 7 небе че най-накрая се намери свестен майстор.А и да добавя колата стана друга по бързо набира явно тоз датчик е тормозел нещо колицата.Още веднъж едно голямо благодаря на всички които се опитаха да помогнат и най-вече на майстора



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 65 госта