Водна пома - шуми???

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Водна пома - шуми???

Мнениеот BuGmaN » Чет 11 май 2006 2:06


Здравейте колеги, предварително се извинявам, но с търсачката не можах да си отговоря на въпроса. Проблем е следния, след като чух виене от двигателя свалих ремъка за да видя от къде идва, така открих, че има луфт на лагера на водната помпа, а дори и излиза малко антифриз, какво се прави в такива случай - сменя се цялата помпа или се ремонтира, ако се ремонтира какво? Ако има някаква тънкост при свалянето - кажете... Двигателя е 1Y, ако не ме лъже паметта, бе Г3-1,9Д - тва е. :roll: :wink:




Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Водна пома - шуми???

Мнениеот yossarian » Чет 11 май 2006 8:48


BuGmaN написа:Здравейте колеги, предварително се извинявам, но с търсачката не можах да си отговоря на въпроса. Проблем е следния, след като чух виене от двигателя свалих ремъка за да видя от къде идва, така открих, че има луфт на лагера на водната помпа, а дори и излиза малко антифриз, какво се прави в такива случай - сменя се цялата помпа или се ремонтира, ако се ремонтира какво? Ако има някаква тънкост при свалянето - кажете... Двигателя е 1Y, ако не ме лъже паметта, бе Г3-1,9Д - тва е. :roll: :wink:


Сменя се помпата. Не карай така!


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Мнениеот levonik » Чет 11 май 2006 19:51


Безсмислена работа, в която дори да успееш - няма да ти даде сигурност. Ще шурне в най- неподходящото време , далеч от водоизточници и извън обхвата на телефона по законите на световната подлост. Сменяй, още повече, че не е много скъпа - около 35 лева.


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Чет 11 май 2006 23:57


аз си мисля че не е задължително въпреки луфта да вие от нея,но щом и тече....на всичките ми коли винаги помпата ми е имала луфт...а ми е виело от ролка -почти без луфт..


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пет 12 май 2006 0:31


Благодаря колеги, купих от моргата една за 20лв. и утре я слагам и гас...


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот rado_mit » Пет 12 май 2006 9:43


BuGmaN написа:Благодаря колеги, купих от моргата една за 20лв. и утре я слагам и гас...

... ъъъъъ .. абе .. колега .. помпата ти е около 60-70 лв. нова .. аз лично не бих рискувал със стара .. :roll: .. прегрее ли се този двигател са големи разправиите .. 8)


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rudolf » Пет 12 май 2006 11:58


BuGmaN написа:Благодаря колеги, купих от моргата една за 20лв. и утре я слагам и гас...

защо не им я замени за твойта???...това да си купиш водна 2ра употреба е малко като като дойте време за смяна на ремък ,филтри и масло да тръсиш -2ра....

най малкото е че след 1 година пак ще се цапотиш и разправяш


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пет 12 май 2006 13:08


При наливането на антифриз може веднага да потече.Ако е с вода ще кара до първия антифриз.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пон 22 май 2006 1:35


Колеги пак ли трябва да ви подсещам, че пазарната икономика и ние самите принуждаваме търговците да продават боклуци за да ни осигурят конкурентна цена и ми е писнало да копувам боклуцити, системата ми е _2-ра ръка - мирна глава_ :wink: и досега си нямам грижи, понякога давам повече за 2-рата ръка, отколкото е ново, но знам, че е това - което ми трябва, дори спирачната помпа, предните амортисьори и тампони са ми 2-ра, а сега се сетих, че вече 2 години не са се обадили, а не е да не съм минавал през дупки - джантите почти всяка седмица се изправят... :wink: :D :drive


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Пон 22 май 2006 8:26


- джантите почти всяка седмица се изправят... :wink: :D :drive[/quote]И аз Мите искам такива джанти -сами да се изправят! :wink:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пон 22 май 2006 9:00


:shock Пък аз си мислех, че аз съм ги изобретил... :? :wink:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 67 госта