От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
164
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
229
11%
 
Общо гласове: 2121
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот rokera671 » Съб 14 апр 2012 17:00


Петрол ,понеже ми е най близо и Еко.Доволен!




Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот 7 speed DSG » Нед 15 апр 2012 18:55


Имам усещането, че горивата (визирам дизела) са с различно качество в бензиностанции от една и съща верига ?! Няма да бъде никак лошо темата лекичко да се модифицира, а именно да се посочват конкретните бензиностанции, а не веригата като цяло. Примерно в София, еди коя си на еди кой си адрес предлага качествено гориво или респективно некачествено или нещо в този дух :wink:


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8456
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот samo_pechka » Пон 16 апр 2012 10:44


7 speed DSG написа:Имам усещането, че горивата (визирам дизела) са с различно качество в бензиностанции от една и съща верига ?! Няма да бъде никак лошо темата лекичко да се модифицира, а именно да се посочват конкретните бензиностанции, а не веригата като цяло. Примерно в София, еди коя си на еди кой си адрес предлага качествено гориво или респективно некачествено или нещо в този дух :wink:

И не само дизела ,колеги... И аз съм забелязал ,че има разлики в една и съща верига ,но в различни обекти..Не знам защо така се получава :banghead:


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот k_garchev » Пон 16 апр 2012 11:17


Получава се,че някой си чичко-паричко си прави бензиностанция и сключва договор да я облепи с надписи на някои от известните вериги бензиностанции!След това си кръщава горивото,както си пожелае и не му пука,че клиентите му са недоволни,защото той разчита на името на бензиностанцията!
При нас има една такава бензиностанция!Беше с някакво безиизвестно име и както се очаква никой не зареждаше от нея защото горивата не бяха хубави!След това се пусна слух,че я е продал на Shell и беше променена външно да изглежда като Shell бензиностанция!Да но горивата си останаха същите!Той просто плаща някакъв процент на Shell да им използва името!И сега от района почти никой не зарежда от там!Бензиностанцията рачита изцяло на преминаващите хорица и ги реже яко,защото никой не знае,че това не е Shell!!!


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот red.devilll » Вто 17 апр 2012 13:35


samo_pechka написа:
7 speed DSG написа:Имам усещането, че горивата (визирам дизела) са с различно качество в бензиностанции от една и съща верига ?! Няма да бъде никак лошо темата лекичко да се модифицира, а именно да се посочват конкретните бензиностанции, а не веригата като цяло. Примерно в София, еди коя си на еди кой си адрес предлага качествено гориво или респективно некачествено или нещо в този дух :wink:

И не само дизела ,колеги... И аз съм забелязал ,че има разлики в една и съща верига ,но в различни обекти..Не знам защо така се получава :banghead:

Това се получава ,защото ги зареждат и различни цистерни с гориво.Не се знае кой колко е побългарил горивото преди да се налее в бензиностанцията и кой колко е побългарил след това


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот bulaki » Вто 17 апр 2012 22:42


Много съм доволен от Еко в Младост.
Горивото - "дизел Економи".
Преди да тръгна на път преди празниците заредих от там и колата просто не мога да я позная,върви , не пуши, работи много тихо и спокойно, по магистралата със 140 км/ч двигателят не се чува (само гумите как шумят по асвалта) и разходът съответно надолу.
От както са отворили тази бензиностанция винаги зареждам там , но определено има осезаема разлика във всичко.
Един приятел днес ми каза същите неща ,които споделям едно към едно за същата бензиностанция


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот K » Сря 18 апр 2012 11:29


bulaki написа:Много съм доволен от Еко в Младост.
Горивото - "дизел Економи".
Преди да тръгна на път преди празниците заредих от там и колата просто не мога да я позная,върви , не пуши, работи много тихо и спокойно, по магистралата със 140 км/ч двигателят не се чува (само гумите как шумят по асвалта) и разходът съответно надолу.
От както са отворили тази бензиностанция винаги зареждам там , но определено има осезаема разлика във всичко.
Един приятел днес ми каза същите неща ,които споделям едно към едно за същата бензиностанция


И аз зареждам само оттам, но чак такава разлика с тяхно гориво не намирам. Пробвах и новия им дизел економи, не ми допадна особенно ускорението на високите предавки.
Може би защото си с автомат виждаш разлика. При мен каквото и да сипя не долавям разлики, освен ако не сложа добавка.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот bulaki » Чет 19 апр 2012 12:20


То в момента няма обикновена нафта в нито едно еко,всички са вече с добавката,та ако зареждаш само там може би на следващото зареждане ще усетиш. Аз разликата я усетих на дълъг път


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот 7 speed DSG » Нед 29 апр 2012 10:19


Миналата седмица (в петък) заредих от новия дизел на ЕКО (в София с/у Мерцедес Бенц). След изминати близо 650 км. (комбинирано градско и извън градско каране) мога да кажа, че наистина има разлики в сравнение с обикновения дизел на ОМВ :

1. Моторът работи по-тихо
2. Колата няма "ряз"
3. Даде по-нисък рзход (като цяло)

Ще заредя отново на ЕКО, но с добавка за дизел, тъй-като само от ускорението съм недоволен.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот веселин » Вто 01 май 2012 1:05


Отново супер доволен от Ромпетрол Евро 5 дизел - от бензиностанцията в ж.к Дружба :bowdown
Шкодата смъкна до 4,4л. / 100 среден разход - извънградско с преобладаваща скорост 110 - 130 / на магистралата - малко над закона :oops: /
повече динамика и по-спокойна работа на двигателя и литър по-нисък разход сравнено с Лукойл дизел


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот bnick » Вто 01 май 2012 14:50


веселин написа:Отново супер доволен от Ромпетрол Евро 5 дизел - от бензиностанцията в ж.к Дружба :bowdown
Шкодата смъкна до 4,4л. / 100 среден разход - извънградско с преобладаваща скорост 110 - 130 / на магистралата - малко над закона :oops: /
повече динамика и по-спокойна работа на двигателя и литър по-нисък разход сравнено с Лукойл дизел


Преди празниците и аз сипах там. До сега разход от 5,1 със стабилен трафик и ср скорост от 82 км/ч /София -Вършец, през Враца/ не бях правил, навръщане 5,4. Каране по същия начин 100-140 :beer


salico
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 19 юли 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот salico » Вто 01 май 2012 20:41


Никаква разлика между стария дизел и новия на ЕКО.Все същото ускорение и тракане на помпата.Само Ромпетрол.


Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Jeka » Съб 19 май 2012 0:29


Зареждам само Екто Дизел от Лукойл. Дори не помня кога последно зареждах на друга бензиностанция :Mr Green Fun


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот velinsl » Нед 20 май 2012 17:40


Една местна (най-често), по-рядко (Мангал)петрол и веднъж на Еко. Лукоил - НЕ. Искам да зареждам от Тубаоил, ама няма такава у нашия град.


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Velko » Пон 21 май 2012 11:48


7 speed DSG написа:Миналата седмица (в петък) заредих от новия дизел на ЕКО (в София с/у Мерцедес Бенц). След изминати близо 650 км. (комбинирано градско и извън градско каране) мога да кажа, че наистина има разлики в сравнение с обикновения дизел на ОМВ :

1. Моторът работи по-тихо
2. Колата няма "ряз"
3. Даде по-нисък рзход (като цяло)

Ще заредя отново на ЕКО, но с добавка за дизел, тъй-като само от ускорението съм недоволен.

Колега , то най-важното е колата да има ряз и да върви.Аз затова спрях да зареждам от лукойл и омв - заредя и колата спира... е*ем ти и по-тиха работа и по-дълъг преход.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CECOTO111 1 и 65 госта